Černá komedie natočená na základě cen Darwin Awards. Toto ocenění vzniklo na základě Darwinovy evoluční teorie přirozeného výběru. Vítězové jsou vybíráni z řad lidí usmrcených při idiotských nehodách, které si zavinili díky vlastní hlouposti. Zásluha těchto jedinců pro živočišný druh Homo Sapiens tak spočívá v tom, že své geny nadobro vyřadili ze hry. Policejní detektiv Michael (Joseph Fiennes) a Siri (Winona Ryder), která dělá pro pojišťovnu, se vydávají pátrat po lidech, jejichž největším nepřítelem jsou oni sami. Ale postavit se blbosti možná není nejchytřejší nápad. Adepty na ocenění si zahráli také David Arquette, Juliette Lewis, Tom Hollander a Alessandro Nivola. (oficiálny text distribútora)

fmash

Kdo by neznal nějaké internetové video, na němž se jakémusi anonymnímu smolařskému pitomci něco hrozného stalo, pravděpodobně jeho vlastní vinou. V Darwinových cenách se zvláštně nevýpravným způsobem můžeme spolu s podivínským typologem podívat trochu do soukromí takových zoufalců. Ne že by téma bylo kdovíjak vytěžené, ne že by se divák občas nedivil (proč třeba neidentifikovali vraha podle záběru na kameře, když už jim ho tak laskavě ponechal?), ne že by to celé díky té pseudodokumentární formě nevypadalo trochu divně. Jenže — mně se to líbilo, bavilo mě to, Winona Ryder s Fiennesem tvoří vysloveně sympatický pár a jako romantická komedie to na mě zabralo (plus Metallica jako bonus). ()

Stanislaus

Je až obdivuhodné, jak zbytečně a hloupě někteří lidé umírají. Touto problematikou se právě Darwinovy ceny zabývají, a jak už řekla spousta uživatelů, tak i já si myslím, že se z toho dalo vytřískat přece jenom o něco více. Titulní dvojice byla sympatická, protože Fiennes se prostě umí skvěle tvářit jako majitel spousty fóbií a Ryder mě ani zklamat nemůže. A aspiranti na DC byli správně přihlouplí a mimo. Zkrátka film s příjemným obsazením a lehce nevyužitým potenciálem. ()

herr_carter

Vyjma asi 5 vtipných scének (ale ne zas tak moc, abych měl z toho astmatický záchvat kašle, jak tady pár uvědomělých fanynek srdceryvně sípajíc popisuje) se jedná o neskutečně natahovaný sopel, který se díky své pevné konzistenci neustále vleče a vleče a vleče...Jediný, kdo si opravdu zaslouží pochvalu za odvahu, je pan Arquette, který se ale bohužel v nadzvukové automobilní rychlosti rozmrdal o nedalekou skálu a užil si tedy jenom pár filmových minut). Zamilovanému Shakespearovi bych jeho smysl pro psychopacii snad i věřil, z toho jeho úchylného výrazu a hemzů jde vážně strach, Winona by zase zasloužila celoživotní cenu za trpělivou filmovou slepici, která když zrovna nekdáká, tak jenom blbě čumí...............moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

numi

Komedie, která postrádá humor. Nejvtipnější na celé téhle patlanině je totiž námět - samotná ústřední myšlenka Darwinových cen. Pokud pak něco aspoň trochu funguje ve filmu samotném, tak možná vzájemný vztah bývalého detektiva Michaela a postavy dokumentaristy, který se za žádných okolností nesmí vměšovat. Na této úrovni Darwinovy ceny mohou zůstat stát s hlavou zdviženou. Základní "dějová" linie už je jednou velkou tragédií postádající vše, co by se od od dobré komedie dalo čekat. A že by alespoň film mohl nadchnout svou absurditou? Nikoli. Samotná vybraná úmrtí jsou sice idiotská, ale idiotská tak moc, že působí spíše trapným dojmem. Film nemá šmrnc, styl a ani spád. Jde o několik rádoby vtipných skečů propojených dohromady tak nešikovným způsobem, že divákovu pozornost spíše odrazují, než přitahují. Ne,říkám, ruce pryč. A ani kvůli Winony se to nevyplatí skouknout... [duben 2007] ()

Fr

Statečnost a hloupost se nevylučují.…. Nic nepobaví víc, jak neštěstí druhýho. Tento film je toho důkazem. Vidět idioty na vlastní oči – je to prdel! S inteligentní zábavou má sice tato ,,přehlídka“ pramálo společnýho, ale nechtějte víc, neposlouchejte monology, soustřeďte se na podstatu. ,,Inteligentním“ vtipem srší i J.Fiennes a tím předvádí další cenné ukázky ze života těch, kteří neštěstí přitahují. Kravina! Ale pobaví! PŘÍBĚH * HUMOR **** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

• Vo filme sa objavili zábery z koncertu skupiny Metallica, v závere filmu si členovia kapely navyše zahrali menšiu scénku. (surfound)
  • Prodávající ve skladu vojenského arsenálu si zahrála známá dvojice "Bořičů mýtů" Adam Savage a Jamie Hyneman, kteří ve svém pořadu často s podobně "extrémními" předměty pracují. (sg.sysel)
  • Príhoda o bývalom seržantovi letectva, ktorý si k autu primontoval rakety na tuhé palivo, patrí medzi vymyslené. Tento príbeh patrí medzi najznámejšie, avšak neskôr bolo zistené že ide len o mýtus a v skutočnosti sa nestal. (Smok)

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

15.05.2006

Slyšeli jste už někdy o Darwinovi? Charlesi Darwinovi, chlapíkovi, který formuloval evoluční teorii o vývoji druhů a různé další z toho odvozené práce, na něž připadl na Galapágách při pozorování… (viac)