Třídílný televizní film podle knížky Astrid Lindgrenové "Svěřte případ Kallovi" navazuje na třídílný televizní film Podezřelé prázdniny z roku 1971. I tentokrát jde o prázdninovou válku mezi Bílou a Červenou růží, o humorné zápolení dvou dětských part. Tato dějová linka je v příběhu na pokračování propojena s motivem vraždy podivínského starce, lichváře Grena. Po mnoha dějových peripetiích se policii podaří záhadu jeho smrti objasnit a za vydatného přispění Kalleho a jeho kamarádů vraha usvědčit. Režisérka Libuše Koutná musela najít jiné představitele dětských rolí, ti původní v roce 1991, kdy se natáčelo, byli už dávno dospělí, a tak jako Kalleho uvidíme B. Vangelliho, jako Evu Lottu K. Pospíšilovou, jako Anderse J. Kalouse, jako Jonteho Š. Kubištu a jako Benka D. Krause. Také v rolích dospělých se vystřídali herci. Rodiče Evy Lotty hrají Oldřich Vlach a Kateřina Macháčková, David Prachař strážmistra Bjorka. Dále uvidíte Josefa Patočku a Miloše Vávru. (oficiálny text distribútora)

Candid

V tu dobu a v tom věku, kdy dávali Ohrožené prázdniny poprvé, měl seriál vážně kouzlo (pro mě). Chtěla jsem být jako Eva Lotta, která patří do klučičí party a Honza Kalous (Anders) se mi hrozně líbil. Navíc musím ocenit herecké výkony dětských herců. Když si například představím toho malého pihouna z Ulice a jemu podobné dětské "herce", ježí se mi vlasy... ()

berg.12

Togou tagajnogou řegečigí jsgem pagak mluguvigil skogorogo všugudege, agaž togo zagačagalogo legézt všegem pěgekněge naga negervygy. ()

triatlet

Podezřelé prázdniny, série ze 70. let, ač černobílá, paradoxně barvitější; Ráža navodil působivější atmosféru než Koutná. ()