Idealista Nazim sa po 15 rokoch pôsobenia v úlohe učiteľa vo vzdialenej dedine vo východnom Turecku vracia domov k svojej rodine do Istanbulu. Ako taxikár sa zoznámi s jednou slobodnou matkou pracujúcou v ošumtelom nočnom klube, do ktorej sa postupne zaľúbi a necháva sa vtiahnuť do jej neutešenej situácie v podobe bývalého manžela, pred ktorého násilím ju musí chrániť. (Dni tureckého filmu)

Aljak

Sme obeťami našich snov... Ďalšia vynikajúca turecká dráma, tentokrát o úteku pred žiarlivým exmanželom a následnom stretnutí s dobrosrdečným mužom v pokročilom veku. Aj keď uznávam, že to bolo miestami až príliš zdĺhavé a v niektorých pasážach vznikalo množstvo hluchých miest. Ale celkovo tento film mal naozaj čo povedať, najmä vo svojej poslednej tretine, kedy pomaly ale isto vrcholil. Vynikajúco vykreslené charaktery postáv, ktoré neboli naservírované na podnose, ale boli odkrývané kúsok po kúsku - a veruže nikto nie je bez chýb. Tie rozhovory v neskoršej fáze filmu medzi Nazimom a Dünyou stáli fakt zato, ale nie len tie. Koniec bol naozaj drsný, ale zároveň dosť prehnaný... A to ma spočiatku ten film vôbec neoslovil - no mám pocit, že pre turecké filmy je to dosť typické a to rozbiehanie trvá obvykle trochu dlhšie (občas až do vyše polovice dĺžky filmu). ()