Pro studenty elitní školy Spenser Academy jsou členové spolku Synové Ipswiche ti nejzkaženější studenti na škole. Ale to není jediné, co mají společného. Tito čtyři přátelé spolu sdílejí ještě jedno 300 let staré tajemství. Ve skutečnosti jsou totiž čarodějové - mladí následovníci čarodějnického sabatu ze 17. století. Takže když se z dlouhého vyhnanství nečekaně vrací pátý člen spolku a hrozí zabitím jejich blízkých, všichni si uvědomují, že musí čelit velmi silnému nepříteli, který má dost síly nejen na to, aby je oslabil, ale aby jejich sílu získal sám pro sebe. (oficiálny text distribútora)

choze

Ukrutně nudná klučičí verze ČARODĚJEK s rozměry a feelingem napumpovaného (M)TV pilotu. Plytký scénář, rezignující Harlin, zaměnitelní osvalení BRAVO hezounci v bourácích a pár pěkných scének (tirák, pavouci a užil jsem si i debilní finální souboj), to vše provázeno neodbytným pocitem, že to mělo na víc. ()

Kosmik 1

Jak už tu někdo psal, tak scénu ve sprše je prostě nutné ocenit. :) Další dvě hvězdy dávám za scény s kamionem a s pavouky. Závěrečná bitva mohla být trošku víc epičtější a celkově se mohlo ve filmu více bojovat (čarovat) než mluvit. Celkově to ale nebylo až tak špatné a docela v pohodě a bez nudy koukatelné. 60% ()

Le_Chuck

Harlin rastie pre seriál. Tento Fínsky remeselník so vstupom do nového millénia definitívne zabalil filmový vkus a servíruje tragickú zlátaninu, ktorá si koleduje o nálepku "made by Uwe". Alebo inač. Zmetená epizóda so seriálu s manekýnmi (čítaj nehercami) v hlavných úlohách, s vyslovene debilnými dialógmi natiahnutá na úmorných 97 minút bez hlavy a päty. A finálny súboj (metanie slzičiek) len podrthuje dojem zo sračkovitosti celej tejto "komédie". Ruky preč, pokiaľ Vám nie je 10 rokov a nieste nadšení zo všetkého, čo sa na plátne hýbe. ()

Mrkvič

Zas tak strašný to není. Sice tam pobíhá nebo poletuje banda nagelovaných fešáků, co vypadají všichni stejně, na konci nepoznáte kdo je kdo, a mládež si u toho říká, jak moc je to IN, ale Cruise s Pittem hráli úplně stejný týpky, tak co. Horší je to ale se scénářem, který je chvílema vážně neskutečně pitomej. Když se k tomu ale dá zajímavá rocková hudební kulisa a povede se pár digitálních triků, tak se na to dá i tu hodinu a půl dívat. ()

Nick Tow

Že pôjde o teenagerský popcorn pre odrastených fanúšikov Harryho Pottera, ktorý už predsa len túžia vidieť okrem jednorožca aj nejakú tú kozu /kozy/ - sa dalo čakať. Nepríjemným prekvapením je skôr fakt, s akým scenárom sa Renny Harlin uspokojil. Keby preskakoval každú druhú stranu, možno by to bolo svižnejšie a najmä by si to nikto ani nevšimol. Už by bolo načase vymyslieť žánrovú škatuľku pre typ filmov, ktoré síce používajú akési "žánrové" ingrediencie, ale v konečnom dôsledku nepatria nikam. Čo je na tejto snímke horrorové či thrillerové, vedia asi iba tvorcovia, len nám to zabudli pribaliť k filmu. Dve /v skutočnosti jeden a pol/ hviezdičky dávam len preto, že mi v ten večer Síly temna celkom padli do nálady - možno práve tým, že nič neriešili, akurát farbili obývačku pekne do modra - čo je moja najobľúbenejšia farba. P.S. Rád by som si nechal od distribútora vysvetliť slovné spojenie z popisky: "následovníci čarodějnického sabatu" Neviem totiž, ako sa dá nasledovať sabat. Iba ak mali na mysli dnešné metalové kapely, ktoré sa rozhodli "nasledovať" svoj vzor, praotcov metalu - kapelu Black Sabbath. ()

• V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 42. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Filmové kopie, které mířily do kin, byly označeny pod krycím názvem "Full Power". (formelin)