Earl si v mládí dělal srandu z cizinců s přízvukem. Aby mu to karma nezpečetila, napsal si na seznam, že se stane učitelem a bude učit přistěhovalce anglicky. Mezitím, co se snažil splnit úkol ze seznamu, jeho starý kamarád Ralph Murriano se vrátil z basy, kde byl kvůli krádežím. No a když se Ralph dozvěděl, že Earl vyhrál loterii, nenapadlo ho nic jiného, než svého kamaráda okrást! (Sayko)

MM_Ramone

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí piata epizóda z prvej série nesie názov "Teacher Earl" (Earl učiteľom). Earl Hickey začne pracovať ako učiteľ v škole pre dospelých. Učí cudzincov, ktorí prišli do USA, zvládnuť anglický jazyk. Chce tak odčiniť to, že si robil srandu z ľudí s prízvukom a tým pádom si vyškrtnúť číslo dvadsať sedem zo svojho zoznamu. Earlovho kamaráta Ralpha Mariana práve pustili z väzenia. Odsedel si osemnásť mesiacov. Keď sa dozvie, že Earl vyhral sto tisíc dolárov, pokúsi sa mu ich ukradnúť. ***** ()