Příběh z doby rokoka a osvícenství. Vypraví o zchudlém šlechtickém mládenci, který přichází do panství příbuzné hraběnky poznat život výše postavených vrstev. Filosofie místní šlechty jsou veselice, radovánky a milování. V zahradě začíná bohatá slavnost, která se odívá do obrazů lásky. (tahit)

Bobinov

Tento film, jsem viděla když mi bylo asi 19 let a byl to tehdy pro mě velmi romantický film. V těch časech u nás, to byl erotický film, na který proudily davy. Jemný, romantický filmeček s krásnou Catherine Deneuve. Chtěla bych se na tento snímek ještě někdy podívat, přestože by v dnešní době asi neuspěl. ()

xaver

Film jsem viděl asi před 40 lety. Skvělé herecké výkony, Michel Piccoli a nádherná Catherine Deneuve. Zajímavý a neotřelý je děj filmu, když hlavní hrdina do svých 17 let neviděl ženu, natož aby si na ni sáhnul. Sekvence, kdy pak ženy poznává a i si na ně sahá, jsou parádní. Nádherná komedie, laskavý humor a žádné násilnosti. Prostě v té době vůbec francouzská, ale i italská kinematografie hrála v Evropě prim a jsem vděčný za tu dobu. Je jenom škoda, že na stáncích vidíme kvanta nesmyslných krvavých hororů a podobných ptákovin, které kazí nejenom vkus, ale i charakter, ale o DVD se slušným filmem prakticky nezakopnete. Nevím, proč po obdobných snímcích nesáhne ani některá z našich televizí. Bude to asi tím, že tvůrci programů o nich nejspíš ani neví anebo mají strach, že takový snímek bude dneska propadák? ()

Sejkorka

Dlouho jsem tento skvost mého dětství neviděl. Asi není divu, že jsem snížil rating ze 4 na 2 *. Jako kluk jsem to považoval za vrcholně erotickou záležitost, ve 13 na nepřístupák a pak dlouhé rozbory s kamarády z ulice, která z děvčat měla hezčí kozy. A nemohl jsem vnímat, že tu hrají takové veličiny, jako Catherine Deneuve a Michel Piccoli. Jejich vztah je klíčem na pozadí příběhu panice, kterému se smůla lepila celý den na paty, až ho nakonec vysvobodila inkriminovaná Anna, neskutečně prdlý sirotek. ()

fragre

Rokoková letní idylka s kapkou jedu. Velice pikantně francouzské. Láska jako společenská hra, sice poněkud povrchní, ale zase neprodukující žádné Werthery. Chudák Benjamin je loven tolika ctitelkami, že tyto navzájem si ničí svá tenata, do nichž jej chtějí lapit, takže jeho toužení vychází nazmar, ač lapen by opravdu chtěl být. Michel Piccoli svou roli galantního šlechtice, který pobaveně odbývá i dobývá rozmarnou krásku (Catherine Deneuve) až se zaplete trochu více než je jeho zvykem, hraje přesvědčivě. A všem těm dámám a slečnám ty rokokové čepečky, krinolíny, stužky a krajky náramně sluší. ()

Vančura

Scenáristicky prostinké, skoro až přiblblé - celý film je v podstatě jen o tom, zda a s kým se hlavní postava nakonec vyspí, čímž se zbaví panictví, které zde kupodivu nemá cejch trapnosti (jak jsme zvyklí z amerických teenagerských komedií) - je to právě Benjaminova nezkušenost, jež se překvapivě ukazuje jako jedno z jeho hlavních lákadel na permanentně sexuchtivé ženy, jichž je v jeho okolí neustále pozoruhodný nadbytek. Jednoduchý filmový děj v tomto zachází až do jisté idealizované a nadsazené polohy, v níž Benjaminovi padá vše do klína se snadností, která nemůže nepřipomenout okřídlené rčení o pečených holubech létajících až do huby. Nemusí se ani o nic snažit, ani vyvíjet nějaké úsilí - v tomto ohledu mi byl až nesympatický, což mi film do značné míry znechutilo, protože dotyčný mladík v podstatě nesleze z plátna a celé je to hlavně o něm, ačkoli jeho postava není nijak dramaticky zajímavá. Film je žánrově čistá komedie, typicky po francouzsku rozpustilá, v níž je většina komiky postavena na konfrontaci absolutně nezkušeného Bejamina s realitou prostředí, kde jde všem v podstatě neustále o sex (nebo prostřednictvím sexu sledují jiné zájmy). Po této stránce mě to moc nebavilo a nepřišlo mi to ani moc vtipné, byť pár zdařilých humorných situací by se tam asi našlo. V čem mě ovšem film téměř okouzlil, to byla jeho výtečná kamera, hudba, kostýmy a výskyt celé řady krásných hereček, z nichž jsem Catherine Deneuve zdaleka - a trochu překvapivě - neshledal tou nejpůvabnější. Samotné závěrečné rozuzlení mě nakonec ale potěšilo a vytáhlo můj výsledný dojem z celého filmu nahoru - fandům podobných oldschoolových odpočinkových podívaných bude asi takový film připadat roztomilý a měl by se jim líbit; mně osobně však přece jen přišel spíše jen průměrný. ()