Večer u Bielej grófky

• Slovensko Večery u Bielej grófky (viac)

Šanghaj, tridsiate roky 20. storočia. Grófka Sofia Belinskaja pracuje v bare pochybnej povesti ako tanečnica, aby uživila svoju početnú rodinu. Napriek tomu, že jej zárobok je ich jediný zdroj obživy, aristokratickí emigranti za to Sofiou pohŕdajú. Todd Jackson je bývalý americký diplomat, ktorý pri bombových útokoch stratil ženu a deti a prišiel aj o zrak. Za peniaze, ktoré získal pri stávkovaní, si otvorí elegantný nočný klub pre vyššiu spoločnosť a ponúkne Sophii, aby ho viedla... (STV)

Pavlínka9

Neznám podrobnou politickou situaci mezi Ruskem a Čínou na počátku 20.století - tudíž to mi trochu stále unikalo - ale po určité době mi to bylo vcelku jedno. Film pro mě vedla Natasha Richardson, která ho pohltila úplně celý. Ralph Fiennes pro mě byl daný úplně stranou. Richardson je okouzlující a její "ochota" pomoci rodině - i když za jakou cenu, a hlavně když je za to považována za vyvrhela, to je pro mě v daném filmu stěžejní. Dobové kostýmy a interiéry jsou krásné a bar, který je vybudován je vytvořením snu muže, který to ani neuvidí...Příběh o lásce, slepé lásce a zájmu u mě dost uspěl. ()

Jossie

Příběh ruské hraběnky a slepého amerického diplomata začíná v roce 1936 v Šanghaji. Ona se snaží uživit rodinu, která jí za to pohrdá, on sní o úžasném vlastním baru. Náhodou se potkají v podniku, kde ona pracuje a okamžitě ho zaujme, protože představuje přesně tu eleganci, důstojnost a krásu, kterou on chce pro svůj podnik. A pak zemi napadnou Japonci. Zajímavý film o křehkém vztahu a opatrném sbližování dvou osudem poznamenaných lidí, o opravdovém přátelství, o přetvářce, o falešné důstojnosti a o hrdosti. 3,5* ()

bublajsa

Příběh působí komorně, smutně, intimně, pocitově a jeho pomalý tempo mi naprosto vyhovuje. Dýchá na mě zvláštní atmosférou, a i když ta je spíš negativní, tím hlubší mám z filmu pocit, i když s ostatními filmy Ivoryho se to asi srovnávat nedá. Ralph Fiennes(!) si tady zahrál pro něj netradiční roli a za něj dávám svou neobjektivní čtvrtou. Záměr se povedl - vzbudit lítost a melancholii. Jinak nesympatická Natasha Richardson nepřekvapila ani neurazila. ()

Beagle

S Bílou hraběnkou dostanete v podstatě to, co očekáváte. V pěkném papíru (tentokrát s orientálními motivy) zabalenou krabičku s logem "Ivory-Merchant" v níž najdete dva bonbóny - Ralpha Fiennese a Natashu Richardson. Chutnají tak, jak jste zvyklí, žádná velká extravagance, žádná příliš originální náplň. A taky po jejich snězení budete chvíli marně hledat další kousky. Ale nákupu snad litovat nebudete. ()

Anderton

Filmu by rozhodne slušal o niečo vyšší rozpočet. Všetko je síce na správnom mieste, Ivory sa oldschoolovo snaží ako môže a v popredí je vzťah dvoch neortodoxných ľúdí, ale jednoducho ten nedostatok financií cítiť. Biela grófka sa poriadne naštartuje až v poslednom akte, hodina a trištvrte predtým sice nie je vyslovená nuda, ale neustálu pozornosť mierna monotónnosť trochu utlmuje. Inteligentná červená knižnica s trochou exoticizmu, našťastie ale v závere cítiť skutočné ohrozenie, v ktorom sa ocitajú postavy a nakoniec aj celá krajina. 70% ()