Octavianus veřejně prohlásí, že v Římě nastává nová éra ctnosti, ale jeho rodina ani podřízení se tomu nehodlají podrobit. Vorenus je pověřen posláním najít zmizelý náklad zlata a odhalí, kdo jej na cestě do římské pokladnice ukradl. Pullův vztek se soustředí na Memnia, Omnipora a jejich stoupence. Octavianus usiluje o Livii jako o „vhodnou" nevěstu a dá Antoniovi ultimátum, o němž ví, že ho nemůže odmítnout. (HBO Europe)

Frajer42

Spoilery! Ze seriálu začíná být cítit, že se pomaličku ale jistě blížíme do cíle. Z Octaviana se stal dokonalý vypočítavý hajzl a moc mu fandím. Tvůrci mi po delší době udělali radost, když sprovodili ze světa královnu mezi píčema od Pulla. Druhá píča spáchala sebevraždu v minulém dílu, takže už jen se zbavit hypersexuální zrzky a bude to dokonalé. Znovu se zopakuji, že druhá série je opravdu výrazně zajímavější a po úplně všech směrech lepší než ta první. Krásně vyvážený díl, kde uvidíme politiku, pletichy i trošku těch prasáren. Moc mě baví vývoj jednotlivých postav a jejich přirozenost. Snad kromě nechutně afektované amatérské herečky Polly Walker, které nevěřím ani přírodní kůzlátka. ()