J*A*S*M

Podle mne nejlepší epizoda první série. Příběh je sice předvídatelný, ale atmosféra velice zneklidňující, znetvořená dívka Jenifer opravdu vyvolá nepříjemné pocity. Je to jediný díl, který ve mně zanechal na nějakou dobu silnější dojem. 85%. ()

tron

Legendárny Dario Argento (Suspiria, Phenomena) natočil príspevok do Majstrov hrôzy, ktorý nielenže vôbec nie je zlý, ale štvrtá hviezda mu unikla len o chlp. Možno ak by to malo vypiplanejšiu vizuálnu stránku... Ale takto to pôsobilo fakt lacno, až miestami odpudivo. A Stevena Webera som nikdy nemal ktovieako v láske. Príbeh je jednoduchý, ale zaujímavý a vcelku originálny a ste zvedavý, kam to až zájde. A zájde to dosť ďaleko. Záverečný zvrat je každopádne strašne očakávateľný. ()

Faustka

Argento ženám rozumí! Že mi tedy u této soutěže o nejnechutnější zjev přivodil infarktový stav jsem mu už odpustila. Chlapům náruživá sexy (jen od krku dolů) šelmička zavaří a holky v lecčems inspiruje (no mohla by, ale to nechtějte). Kadeřnice a kosmetička sice něco stojí, je to ovšem jistější investice. Jenifer je úchylně romantická podívaná pro zvídavého diváka, který něco vydrží. ()

darkrobyk

Jenifer je nadržená čubka, co má ráda sex a čerstvé maso. Když ji Frank zachrání před tím, než jí jakýsi magor usekne hlavu, netuší, jak si tím zavařil. Frankovi se otočí život na ruby, ale nevzdává to. Roztrhanou kočkou vše jen začíná. Několikrát dojde na střeva ven a konec je naprosto logický. Simonettiho hudba je i nadále ze staré hororové školy, což potěšilo. ()

Omnibus

"Má žena v masce plynové, to není nic hezkýho, je to ale (konečně!) zase něco jinýho..." Takhle uhodil hřebíček na okoukanou hlavičku už Ivan Mládek v r. 1982. A měl recht, změna je život. Detektiv Frank Spivey potvrdí. Díky profesionálnímu policejnímu zásahu si pořídil novou ženu, přítulnou a sexy, s postavou Miss červenec. A ta drobná vada na kráse? Inu, slovy klasika: "neexistují ošklivé ženy, jen muži bez fantazie". K nové partnerce si pořídil i kontaminaci své krve, to aby jim to v animálním vztahu lépe klapalo. A mazlivou olizovačku ruky, živočišně vášnivou Jenifer si hýčkal, rozmazloval a toleroval jí drobné prohřešky v chování (slinění a vrčení) a špatné stravovací návyky - k snídani tučná kočka, k obědu buclatá sousedovic holčička a k večeři šťavnatý teeneager. Frank jí za to vždy vyčinil, ale jinak byl s Jenifer šťastný a kvůli ní se hodně změnil (sen každé ženy). Odešel od policie i ze svého velkého domu, odstěhovali se do zapadákova, do polozbořené chaty a on vzal podřadnou, špatně placenou práci. A žili si šťastně a spokojeně, dokud... je v lese nenačapal mistr živočišné hrůzy, režisér Argento. A co dál? Čtyři přítulná zakníkání. ()

Frajer42

K hororu má tento díl asi tak blízko, jako kterákoli pohádka. Nicméně tenhle počin je vážně neuvěřitelně vtipný. Snímek pojednává o dívce Jenifer, jak název napovídá, která má tělo ženy, ksicht čehosi neidentifikovatelného a duši ďábla. Vždy si vyhlédne nějakého pána, s kterým provádí divoké páření a vše ostatní v okolí požírá. Pán pak neplechu maskuje. Úplně mě okouzlil závěr ve stylu: "I vy můžete potkat Jenifer." ()

JASON_X

Sudá čísla seriálu sluší. Po sračkové jedničce přišla perfektní dvojka, po zmršené trojce skvělá čtyřka od Argenta. Jenifer je fajn postava, má i fajn postavu, ale o to hnusnější hlavu. Je přítulná, ale ráda papá lidi. V mužích vzbuzuje prapodivnou směsici soucitu, žádostivosti i odporu. Jediné, co bych filmu vytknul je skutečnost, že si tvůrci příběh hodně zjednodušují. Copak Franka nepostrádali v práci? Copak nikdo nepátral po té ztracené asijské holčičce? A proč nakonec Frank táhne Jenifer kamsi do lesa a nezamorduje jí hned na místě? Ale vypnete-li trochu mozek, je to parádní žánrová oddechovka. ()

honajz2

Vysoká hodnocení a nadšené komentáře mi jsou trochu záhadou. Začne to naprosto úžasně a neskutečně atmosféricky, ale čím blíže konci to je, tím víc se ukazuje, že Argentovi tu byl děj zase úplně jedno. Jak vše skončí je naprosto jasné hned z druhé scény, postavy se chovají tak, jak by se žádný člověk nezachoval a nelogičností je tam pak naprostá hromada. A to už jsem si myslel, jak se mi od Daria Argenta bude něco konečně líbit, ale takhle ode mě už počtvrté získá naprosto stejnou známku - slabé tři hvězdy. On to u mě chudák nikdy neprolomí. Slabé 3* ()

filmmovier

Neskutečná lahůdka, mistrovské dílo s fantastickou hudbou, u kterého je vlastně škoda, že je "zapadlé" v tomhle televizním seriálu, v rámci kterého samozřejmě vyčnívá nad ostatní. Příběh Jenifer je děsivý, vzrušující, dojemný i nechutný zároveň a v mých očích je to fakt velká podívaná, která fanouškům žánru rozhodně nesmí uniknout. Ačkoliv jsem se tvorbě Daria Argenta zatím vyhýbal a hodlám v tom pokračovat, Jenifer by byla škoda nevidět... myslím epizodu, ne tu ženskou s božským tělem. Příspěvek do seriálu je to toiž zábavný, děsivý... ale, vždyť to už máte napsané výš. Pro slabé žaludky to ale asi fakt není... 100%. ()

hanagi

Mě hodně mrzí, že Jenifer neměla navíc hezkou tvář a okouzlující úsměv. Pak by to vlastně bylo dokonalé. Perfektní tělo, neukojitelný sexuální apetyt, omezený intelekt a žádné zbytečné pindy. Nenáročná, oddaná, a na zoubek si vždycky najde něco sama... Sen každého muže! ()

TERRORDROME

Dario Argento sa vytasil s epizódou kde policajt zachráni pred nejakým šialencom ženskú s ksichtom ako minotaurus. Neustále na ňu musí myslieť a tak si ju berie z ústavu domov. Ona však rada žerie živé mäso a zároveň šuká ako diabol, takže ju len ťažko opustiť a po zjedenej mačke a dievčati od susedov obaja berú roha. Perverzná pombinácia sexu a hnusu funguje, akurát že príbeh úplne kašle na nejaké dôsledky. To že policajt vezme podivnú Jennifer len tak z ústavu a potom si zmiznú nikto nerieši, o mŕtvolách okolo nehovoriac. No a ten koniec je presne taký aký som dúfal že nebude, teda klasický kruh keď to celé pokračuje ako začalo. Radšej ho mohla utrtkať na smrť, aspoň by z toho ten chudák niečo mal. ()

tenebrae86

Pro mě rozhodně nejlepší epizoda. Argentův rukopis tu sice není příliš čitelný (alespoň co se vizuálu týče), ale typická retro-synth hudba , sugestivní a pocitové sekvence i explicitní gore brutalita korespondující s v době vziku aktuálním režisérovým vnímáním estetiky (na které pak v roce 2007 navázal neméně drsnou artovkou La Terza Madre) dává tušit jistou nezpochybnitelnou kvalitu. Příběh o uhrančivé lidské zrůdě děsí, znechucuje a vzrušuje zároveň, běžného diváka zpravidla vyvádí z míry. Rád se k této epizodě vracím a dál ji šířím mezi známými a kamarády. Dnes už regulérní klasika... ()

komar08

Mozno dost paradoxne, ale vdaka tejto epizode som spoznal Daria Argenta, dosť podarena aplikacia agentovskeho principu cez americku produkciu. 91 % ()