Bartleby Gaines (Justin Long), ktorého priatelia volajú jednoducho „B“, má veľký problém – každá univerzita, na ktorú sa prihlásil, ho odmietla! A nebolo ich málo... No a keďže v rovnakých problémoch lietajú i jeho priatelia a keďže sa jeho milujúci, až príliš starostliví rodičia, ktorí ho považujú za dokonalého „šprta“, ohlásili na skorú návštevu, zrodí sa v jeho mierne strelenej hlave „dokonalý plán“: spolu s priateľmi Rory (Maria Thayer), Handsom (Columbus Short) a Glenom (Adam Herschman) si otvoria vlastnú univerzitu! Ďalší kamarát, uletený skalný fanúšik scifi Sherman Shrader (Jonah Hill), im na dokonalé krytie vytvorí oficiálnu webovú stránku (zatiaľ) fiktívnej univerzity s honosným názvom Southharmonský technologický inštitút, a dokonca nahovorí svojho neprehliadnuteľne vyšinutého strýka Bena (Lewis Black), aby sa vydával za dekana! Obrovskú párty pri príležitosti otvorenia nového školského roka usporiadajú v opustenej budove bývalej nemocnice – a univerzita s množstvom naozaj „špeciálnych“ vyučovacích predmetov, systémom skúšania a hodnotenia výkonov „študentov“ je na svete! A stane sa čosi nepredstaviteľné: „B“ a jeho priatelia si totiž uvedomia, že svoju novú prácu zrejme robia naozaj dobre, pretože na ich univerzitu začnú prúdiť doslova húfy stroskotancov z celej krajiny, ktorých všade inde odmietli a ktorí dúfajú, že práve tu sa konečne budú môcť vzdelávať presne v tom, čo ich baví! A to je obrovská výzva... Inštitút a jeho študenti sa však zakrátko, nanešťastie, stanú povestným tŕňom v oku skutočných študentov a skutočných pedagógov zo skutočných (konkurenčných) vzdelávacích inštitúcií – a mnohých iných... (TV Markíza)

Cappuccino

Aha, no... a aký to má všetko zmysel? Nápad síce pekný, ale spracovanie príšerné. Vysoká škola bez skúšok, profesorov a všemožného trápenia nikdy neexistovala, neexistuje a s veľkou pravdepodobnosťou ani existovať nebude. Nie je to snáď dostačujúci dôvod na to, aby som nazval tento film len prihlúplou, absurdnou a neopodstatnenou zlepeninou všemožných klišé? Všetko z toho sme už videli. Chceme - niečo - nové! ___ Mimochodom, nebyť konečného súdu, ktorý skončil výhrou, (ó, aké nečakané) pravdepodobne by bolo možné uvažovať aj o tretej hvizde, ale tá sa vďaka bohu stratila s pribúdajúcou nezmyselnosťou celého deja. Chcete vedieť ako sa má natočiť príjemná, zábavná, americká (teen) komédia? Takto http://www.csfd.cz/film/250530-loudilove/ . ()

KarelR

Typicky americká teenagerská komedie. Pokud jste alespoň dvě takové už viděli, odhadnete celý film se všemy zvraty už podle synopse, ne-li z plakátu. A o to jde, dostanete přesně to co chcete! Nic nepřebývá, nic nechybí a zrovna tenhle kousek, neobsahující nechutnosti a jiné debility je ukázkou, proč je tenhle žánr tak super. ()

freddy

Co jen na tohle říct? Jasně, je to bezva ujetá teenagerovská komedie, která je vtipná, je pohodová, je originální, je vydařená a je plná optimismu, elánu a energie. Takže samá pozitiva. Při jejím sledování jsem si prostě užíval každý okamžik, každou scénku, každý vynikající nápad. Tohle není jen obyčejná puberťácká komedie, tohle je prostě jedná dlouhá a úžasná jízda, u které jsem se velice bavil a kterou jsem si prostě a jednoduše užíval po celou dobu. A i když konec byl až příliš nereálný a klišovitý, ani to mi nezabránilo v tom, abych si tenhle film užil. Celé je to vlastně postavené na jednoduchém, ale zároveň geniálním nápadu, který tu ještě nebyl. Bartlebyho nevzali na žádnou vysokou školu, a tak ho napadne, že si založí vlastní falešnou školu. Kamarád mu pomůže vytvořit webovky, další kamarádka mu prozradí, kde najít vhodnou budovu, a už se to rozjíždí. Rodiče mu to uvěří a jsou šťastní, že se někam dostal. Jenže pak nastane problém. Dostaví se totiž dav lidí, kteří byli na tuto školu také přijati a které nikam jinam nevzali. Na falešném webu této školy totiž stačilo pro přijetí jen kliknout na jeden odkaz. Tohle je prostě geniální a vydařený nápad, který jsem si užíval a ze kterého jsem naprosto nadšený. Ať si říká kdo chce co chce, tak mně se tohle líbilo a tak to také patřičně ohodnotím nadprůměrnými čtyřmi hvězdičkami. Jednu hvězdičku totiž musím chtě nechtě srazit právě za ten až moc kýčovitý a nereálný konec, i když jsem se na něj připravoval celou dobu a i když jsem přesně takový konec čekal a byl jsem nakonec i rád, že přesně tento konec přišel, ale nicméně právě za to srážím tu hvězdičku. A navíc jsou tu filmy, které si pětihvězdičkové hodnocení zaslouží více. Ale i čtyři hvězdičky jsou krásné. ()

Dever

Soundtrack David Schommer : 1. U-Mass - The Pixies [3:02] ,2. Gravity Rides Everything - Modest Mouse [4:19] ,3. Declare Guerre Nucleaire - The Hives [1:35] ,4. Bole 2 Harlem - Bole 2 Harlem [4:09] ,5. Eleanor Rigby - David Schommer [3:57] ,6. TKO - Le Tigre [3:25] ,7. Where Do I Begin - The Chemical Brothers/Beth Orton [6:31] ,8. Sherman's Way - David Schommer [2:11] ,9. Keepin' Your Head Up - The Ringers [1:49] ,10. Don't You (Forget About Me) - David Schommer [1:57] ,11. Holiday - Weezer [3:23] ,12. Let The Drummer Kick - Citizen Cope [4:17] ,13. To Be Young - Ryan Adams [3:04] ,14. You Think We Suck - Ape Fight [2:19], ()

kingik

Komedie, která nedokáže svůj nápad s falešnou univerzitou dost dobře a vtipně podat. Justin Long má jistě na víc a přišlo mně, že se do tohoto typu filmu moc nehodil. Obsazení čítá celkem známá herecká jména, ale i oni se nějak ve svých rolích ztratili a nepředvedli nic, co by stálo za pozornost. Vyložená nuda to nebyla, ale takto sterilní komedii lze vidět jen jednou. Ani jednou jsem se nezasmál. A to je u komedie docela smutná vizitka. ()

• Ve scéně v úvodu filmu, kdy Bartleby (Justin Long) mluví s Monicou (Blake Lively), se Monice nepřirozeně mění účes. (Pepy)
  • Hra, ktorú hrajú v jednej scéne, sa volá "Halo". Sú použité ovládače na PlayStation, pritom hra bola vydaná iba pre XboX. (rador)
  • Za povšimnutí určitě stojí to, že jakmile příjde "Šrédr" na seznamovací večírek a přitře se ke klukům u kulečníku a shodí celý stojan s tágy na zem, tak všechna popadají a nikdo je nezvedne. Záhy je v záběru vidět jedno dané zpět a stojan je perfektně usazený, z dalšího úhlu záběru jsou tam už tři! Stihne někdo během filmových pěti vteřin narovnat stojan a poskládat tři tága zpět aniž by byl vidět?! (Rodriguez)