Dračie diery 2

• Česko Dračí doupě 2 (viac)

Příběh Vás vtáhne do temné říše fantazie. Zlý kouzelník Damodar připravuje zlověstný plán pomsty proti Izmerskému království. Berek, vyznamenaný bojovník, a Melora, nezkušená kouzelnice se vydávají do bitvy proti Damodarově obrovské armádě strašlivých nestvůr, létajících harpií a ledových draků, která má splnit kletbu a připravit je o kouzelné žezlo. Berek a Melora vytvoří vlastní armádu, aby se jim podařilo kletbu zlomit... (oficiálny text distribútora)

Le_Chuck

Zlý kúzelník pripravuje pomstu a snaží sa oživiť spiaceho draka. Z Izmerského kráľovstva sa vydáva rescue tým v tej najklasickejšej zostave: chrabrý rytier, barbarka (Xenoidný typ), elfka, kúzelník a ufrflaný zlodej (punker). Po prvých nezhodách (rogue a barbarka) v sa grupa rýchlo zladí a môže začať boj za dobro a spravodlivosť. Príbeh klasický, spracovanie neurazí (žial bez štipky invencie), herci a dialógy poväčšinou desné (zabil som ti brata, odvaha je viac ako oceľ a kúzlo a podobné perly). Čoho sa tu ale dostane viac ako v LOTR-vi je kúzlenie. Áno elfka sa číní a blesky lietajú a si rochním (tri krát hip-hip). Vôbec súboje (hlavne s drakmi) sú na TV produciu nadpriemer, ale to je tak všetko. LOTR vládne fantasy. O tom nieje pochyb a preto je mi každý projekt snažiaci sa narušiť jeho hegemoniu nanajvýš sympatický. V dobrom. Pri D&D2 s vedomím, že ide o koprodukčný projekt, ktorý je primárne určený na video (podobne ako napr. Merlin), o podobných ambíciach hovoriť nemôžme. Čo, ale nemusí nič znamenať a dôkazom budíž práve Merlin. Inšpirácia LORT-om je tu viac než evidentná (kostými, lokácie, postavy), čo by až tak nevadilo, len invenčný prínos je prakticky na nule a to už problém je. V reáli to vyzerá ako fanúšikovský film podpriemerného tolkienistu, aj keď zas taký prúser ako jednička to nieje. ()

T2

Rozpočet $15miliónovTržby USATržby Celosvetovo $1,754,219║ Na rozdiel od prvého diela sa to dalo zniesť, aj keď úrovne televíznej produkcie sa to nezbavilo. /videl v kine(na Comicsalon 2006): 35%/ ()

B!shop

Tak tohle me fakt mile prekvapilo. Samozrejme clovek musi prekousnout par veci. Misty to pusobi dost lacine, triky az na par vyjimek jsou dost hrozny a herci se pohybujou od spatnejch po prumerny, pricemz naky charisma nepobral ani jeden. Ale kdyz clovek prekousne tuhle lacinost, tak se bude vyborne bavit. Pribeh je naprosto dokonalej, presne jak vystrizenej z rpg a podobne, parta hrdinu, kde nesmi chybet bojovnik a carodej, zlej kouzelnik, hromada kouzel, draci, mocny artefakty, pasti, za nepratele spousta potvor. Akorat obcas mi prislo, ze je nejaka postava malo vyuzita, treba ultra borec knez toho moc nepredvede. Ale celkove jsem se skvele bavil. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +potěší fakt, že to vypadá jako RPG gamesa, taky potěší postavy: bojovník, kouzelnice, rouge, barbarka atd., dobrá akce, slušné efekty -z herců zůstal jen Bruce Payne, jinak nevýrazné obsazení, ze začátku celkem solidní nuda a otrava/// Je to jiné než jedinčka. Jen to má stejný název a stejného záporáka, jinak skoro nic. A je to taky slabší než první díl. I když težko srovnávat, když ten první jsem viděl před cca 8 lety. Tehdy se mi však naprosto líbil. Druhý díl se dá asi nejvíce přirovnat k filmu Dungeon Siege, který ovšem naprosto tento film převácuje svým hereckým obsazením. Naopak Dračí doupě může zaujmout provedením akčních scén u kterých mohu prohlásit: "takhle nějak by mohlo vypadat filmové Diablo". Díky tomuto faktu film získává o jednu hvezdičku navíc a celkově se o něm dá prohlásit, že je mírně nadprůměrný, takže za zhlédnutí stojí./// Celkem 62%/// ()

Pejpr

Jasný, má to pár nesrovnalostí a není to žádnej Pán prstenů, ale kdo dokáže zapomenout na to, že existovalo nějaké Dračí doupě 1 (pro mě ne zas tak špatné) a zároveň bude film brát spíše jako kdyby sledoval PC hru, kterou nemůže ovlivnit (většina záběrů totiž vypadá jako in-game záběry) a zároveň hrál někdy Dračák nebo jakékoliv RPGéčko (např. Sacred, The Elder Scrolls, Gothic, Diablo, The Witcher, Titan Quest, Baldur's Gate, Two Worlds, Wizardry, Ultima nebo Brány Skeldalu) bude uspokojen :) ()

honajz

Tohle hodně bolelo. Celé je to televizní až na půdu, režie odfláknutá, chemie mezi postavami vůbec nefunguje, jediný nadhled a humor sem vnáší Tulák, ale taky jen sem tam. Nejde mi ani tak o mizerné triky, ty se dají překousnout, když to má alespoň trochu chytrý scénář a dobrou realizaci. Tady se postavy chovají jak pitomci, hlavní zloun vlastně nic neumí, takže je s podivem, kde nabral ty sloužící skřety, nechá se přemoct strašně jednoduše a nakonec vlastně se zachová dobře, jen aby holka přežila. V prvním filmu to alespoň logicky odněkud někam šlo, odlehčujících hlášek a situací bylo dost, úkoly k řešení dostatečně chytré, a ne blbé, a fungovala chemie mezi postavami. Tohle je takový nepodělek. Taky než se rozjede, tak je skoro půlka filmu za námi. ()

eraserhead666

"To jsou žaludeční šťávy rudých červů. Prožerou všechno." Jen ne tu skleničku, ve které je přenáší :-). To, co tvůrci předešlého dílu nedokázali s jistě mnohem větším rozpočtem, dokázali tvůrci tohoto za pár kaček. Sice jde o kýčovitou snůšku nejtuctovějších fantasy keců, pindů a žvástů, ale alespoň to dokázali protknout mnohem zajímavějším příběhem, než předchozí díl. Digitální triky jsou až tragické, ale je to prostě lepší než jednička. ()

MoiJe

Ze su fantasy filmy vacsinou so slabym scenarom a velkou davkou pateticnosti som si uz tak nejak musela zvyknut... Ale co je moc, je proste moc. Plus sa mi nepacil drak ani efekty;) ()

Terva

CITÁT - Před dávným časem byl stvořen artefakt zla............ Courtney Solomon, režisér prvního příběhu se odsunul (ani se nedivím) do produkčního týmu a režie se ujal Gerry Lively. Zaklínadlo "Prozření" mě osvítilo. To, co se mi nelíbilo v jedničce mi tady chybí. Ironie a vtip jsou pryč. Špatné jsou i v jedničce dobré, kostýmy a ani trikově se to vůbec nezlepšilo. Okamžitě zvyšuji hodnocení jedničky o jednu hvězdu. Tohle je rozhodně horší. CITÁT - Boha není možné zabít........ Ale tenhle příběh už je skoro zabit. Je vidět, jak tvůrci měli málo financí. On si totiž Solomon na první příběh musel půjčit 25 000 amerických dolarů od svých prarodičů, aby mohl snímek dotočit. Nakonec ho točil v Čechách v Praze a Kutné Hoře. Tento štáb se musel přesunout do levnějších krajů a tak se točilo za málo v Litvě. Bohužel tím trpí úplně všechno. Strašná kamera, příšerná hudba, televizní a tudíž podprůměrné triky, nesmyslné dialogy a herecké obsazení se snad ani nedá komentovat. Námět je dobrý, ale ostatní je hrůza. Ježíši Damadore, to je blbost!!!! ()

M.Macho

Kvalitativně někde mezi filmem Dračí doupě 1 a levným plagiátem Diabla. Zkrátka rpg po lanu, kde má každý své místo - warrior, wizzard, rogue, barbarian a priest. Toto epické vyprávění bych zařadil někam k vnějšímu okraji světa, tedy na tu hranici, kde končí placatá země. Je to patetické, ale to nevadí, protože 2 záběry na utnutou končetinu to zachrání. Je to ne příliš dobře naanimované - drak co spolkne magickou kouli by určitě nechtěl, aby mu krku rejdily špatně koordinované polygony... Doupě 2 - peklo tak někde... ()

m@rz

Příběh ušel. Efekty občas taky (finální scéna byla vrcholem všech efektů v tomto filmu). Hudební doprovod dobrý. Výprava perfektní. A nejlepší byl stejně ten prcek s nožem :) ()

Jimmi

Ked som sa chystal pozriet tento film,dufal som ze to bude lepsie ako jednotka(ale moc som tomu neveril ked som si precital ze je to televizna produkcia),ktora vo mne zanechala dost rozpacite pocity.Musim povedat ze je to pre mna jedno z najvacsich prekvapeni roka(druhe je fakt slaby ring 2..ale to je o inom)4 hviezdy si tento pocin urcite zasluzi. ()

Chen

S ohledem na to, že jde o film určený přímo pro videotrh, se jedná slušnou odpolední "popcorn" podívanou. Lepší triky a zajímavější souboje by nebyly na škodu, ale sympatická věrnost předloze určitě fanoušky potěší. Já jsem Dračí doupě nikdy v rukou neměl, takže až tak nadšený nejsem, ale ani nemám důvod ohrnovat nos. 50 % ()

BUD-SFIS

Konečně něco co naplnilo mé touhy od té doby co jsem jako dítě začal hrát dračí doupě. Úplně jak vystřižené dobrodřužství z našeho sezení u kostek, papíru a příběhu, která nám vyprávěl pán jeskyně. Mé srdce pookřálo, i když to nebyl oskarový film, něměl dokonalý scénař a kameru ale měl vše, to co má správná fantasy mít. ()