Děkujeme, pánové!

všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
Československo, 1976, 4 min

Film s humornou nadsázkou vypráví o historii automobilu a jeho vynálezcích. (oficiálny text distribútora)

Pohrobek

Jiránkova exkurze dějinami dopravování, snímek má samozřejmě svoji informační hodnotu - ta je ale určena zřejmě především mládeži. Jinak potěší pár pěkných nápadů a znamenitá originální animace. ()

Karlos80

Hlavní cena ex aequo Stříbrný tolar - Arsfilm Kroměříž 1977 a Teherán 1977 - čestný diplom. Aneb historie spalovacího motoru a automobilu jako takového, ve třech minutách s příjemně umírněným Sobotovým komentářem:-) A jak se věci mají dnes v 21.století? Nebýt auťáku, tak lidé chodí pěšky pravda (co by se stalo, horší by to bylo ze zásobováním atd), na druhou stranu je tu ještě kolo (tak jako v Číne nejběžnější a nejdostupnější lidový dopravní prostředek, zdraví zcela neškodlivý). Víte ale ty milióny aut na silnici nebo v ulici serou, pořád se jim vyhejbat, čekat, utíkat před nimi,kontorlovat ho z okna, aby mu ho nějaký lempl neukradl nebo nepoškodil, co se týče zdraví, tak taky na hovno a vypadá to že, za pár let, čistě kvůli své vlastní pohodlnosti (kdy některým z nás auto už pomalu nestačí, oni by rovnou takový ten auro-tryskáč a lá James Bond!) lidi zcela zapomenout chodit a to pak teprva bude průser, učit je to odznova! Tady nepomůže žádný vynález a zlepšovák!:-) ()

D.Moore

"Potom pan Daimler vynalezl automobil. Konečně jsme mohli sníst své koně." Kdepak, nejde jen o zapškle sarkastické rýpání do pokroku, jak si někteří myslí. Ale všeho zkrátka moc škodí. I toho "pokroku". Úmyslně naivní komentář Luďka Soboty sem samozřejmě pasuje stejně jako učený projev Miloše Kopeckého do Hokej je hra. ()

gauny8

Docela vtipný animovaný snímeček. Hlava mi ale nebrala jeho poselství...copak jsme naštvaní, že bylo postupně vynalezeno auto? Já bych na dovolenou nerad chodil pěšky... ()