František Merunka je důchodce, který zpívá jako Elton John v kapele Elton John Revival. Kapela je místně úspěšná a živí ji hraní pro podnikatele. Vrcholem jejich vystoupení je duet Eltona Johna s Kiki Dee, kterou s kapelou zpívá zpěvačka Marcela Kabelková. Ovšem nevyjasněný vztah, který mezi Františkem Kabelkovu je, zaviní, že František během písně zkolabuje. Musí ho odvézt záchranka. Místo něj píseň dozpívá manažer Březina. Z Františka se po tomto zážitku stane hypochondr. Bojí se, že je nemocný a že se mu kolaps vrátí. Neustále na sobě pozoruje příznaky mrtvice a infarktu. Nechává si dokonce vyrobit náhrobní kámen, aby byl na vše připravený. Ale kapela musí hrát a vystoupení s Marcelou se opět blíží. (Česká televize)

Lojz@

Tohle bylo snad nejhorší z celé série. Když už jsem slyšel tu pojebanou písničku asi podesáté, myslel jsem, že vyskočím z okna. It has broken my heart! ()

cinema_cz

Třetí povídka na téma Hypochondři se sice odhodlala vstoupit do velmi zajímavého prostředí revivalových kapel, ale nedokázala z tohoto nápadu vytřískat byť jen setinu zajímavého. (Jaroslav Sedláček, Ci 06/2008) ()

ostravak30

Z celé povídky je nejvtipnější samotný fakt, že Miroslav Donutil opravdu vypadal jako Elton John a protože i dobře zpívá, tak se mu to muselo hrát samo. Ale mít v kapele hypochondra může kariéře velmi neprospívat...těch zrušených koncertů... ()