Šin gekidžóban Initial D: Kakusei

• Japonsko 新劇場版 頭文字D 覚醒 (viac)

Echelon1

Základná kostra dejovej línie je zachovaná, len na závody nebol dostatočný priestor. Ak niekomu vadí starý štýl kresby a staručké CGI pri závodoch vo First Stage, a chce sa rovno pustiť do novších sérii, v kľude môže siahnuť po New Initial D Movies, aby sa zoznámil s postavami a dejom. Pre mňa to zase bola taká nostalgická pripomienka (škoda, že to má nových dablérov a žiadny eurobeat). Možno mohlo štúdio investovať viac a spraviť komplet remaster First Stage, a natiahnuť novú animáciu na staré zvukové stopy. Alebo by aspoň postačilo spraviť CGI sekvencie v novom kabáte (možno pre nenarúšanie obrazu vo formáte 4:3). Ak nebudeme porovnávať s naprosto božským seriálovým Initial D, táto trilógia je sama o sebe veľmi kvalitné závodné anime. ()

Eduardo

Remake prvých 5 epizód prvej série. Príbehovo sa to veľmi pekne drží originálu, no závodom chýba napätie, obsiahlejší popis techniky jazdcov od divákov a hlavne eurobeatový doprovod, ktorý tento krát vystriedala nezaujímavá obyčajná hudba. Veľká škoda, že to stráca dych práve v tej najdôležitejšej časti. Mohla to byť pekná náhrada za dnes už vizuálne veľmi zastaralú prvú sériu. Takto sa ale stále viac oplatí pozrieť si miesto toho originál, ktorého prvých 5 epizód aj tak trvá len o 40 minút dlhšie ako tento remake. Snáď to v ďalších dvoch pokračovaniach dopadne lepšie. ()