Keane

William Keane je třicátník, zjevný schizofrenik, stále promlouvající sám se sebou a také s kýmsi imaginárním. Osočuje ho, utíká před ním, útočí. Bloumá po autobusovém terminálu a městských ulicích, ptá se lidí, zda neviděli jeho dceru. Svůj stín zahání vodkou, drogami a krátkými sexuálními setkáními. Jeden večer potká v levném hotelu ženu s dívčinou a naváže kontakt, kterým se možná může něco změnit. (Dimo)

misterz

Fantastický snímok o schizofrénii. Prvá polovica je prakticky neprerušovaná jazda do pekla, nepríjemná sonda do hlavy takto chorého človeka. Svoje tam samozrejme zohrali aj tie drogy a alkohol. Osobne ma potom ešte viac zaujala druhá polovica, kde už tých drog bolo menej a kde sa chudákovi Kaenovi začala zhmotňovať minulosť. Akoby už toho na neho nebolo dosť. Inak Abigail Breslin bola ako malá veľmi zlatá, vôbec sa nečudujem, že ju do filmu vybrali. Silný nadpriemer. 85/100 ()

Aluska88

Damian Lewis exceluje v tomto malém filmečku coby paranoidní schizofrenik a skvěle mu sekunduje malinká Abigail Breslin. Myslím, že ztvárnit role psychicky narušených a duševně nemocných osob je pro herce vždy obtížný úkol, protože taková role s sebou nese i riziko, že ať se člověk může snažit sebevíc, na diváka to může často působit až afektovaně a uměle. Byla jsem překvapena, že když jsem sledovala Damiana, přišlo mi, jakoby tou chorobou opravdu trpěl, tak byl přirozený. Představila jsem si štáb lidí okolo něj, kamery a obdivovala jsem ho ještě víc. Velké výkony v malých filmech. ()

kajda.l

Minimalistická pochoutka s jasně stanovenými pravidly jisté nemoci, která většina zde komentujících zdárně nepochopila. To by ani tak nevadilo, spíše je zábavné, že většina zde komentujících ignoruje vyřčená fakta ohledně hledaného dítěte z úvodu filmu. Krásný a jednoduchý snímek pro přemýšlivé s excelentními hereckými výkony nejen ústřední dvojice, ale také Amy Ryan a báječnou atmosférou. Nejbáječnější a nejvěrohodnější snímek o schizofrenii, který jsem doposud viděl. Režisér Kerrigan ví, o čem vypráví. 90% ()

Malarkey

Celý film se vlastně neděje skoro nic. V první půlce je to hlavně slet bláznivejch scén bláznivýho Williama Keana a v druhý půlce jsem se naopak vcelku solidně bál toho, co si pro nás scénáristi připraví dál. Člověk totiž u takovejhlech filmů nikdy neví. Nakonec to ale docela solidně zamíchali a konec se ve výsledku ukáže jako začátek. Magořina? Docela jo. Alespoň, že Damian Lewis toho schizofrenika zahrál fakt tak dobře, až jsem od něj měl poslintanou obrazovku. Jinak bych asi okamžitě přepnul. Dost těžkej film, dost blbě se na to divá, když jedinej člověk na plátně je právě schizofrenik, o kterým člověk neví, co si má myslet, a co od něj může čekat v dalších minutách. ()

Ouwen

Úplně civilní film, kterej je postaven na třech hercích. Samozřejmě výborný Damian Lewis, kterého mi bylo líto. Celou dobu jsem si říkal, jak člověk, kterej trpí samomluvou, těžkou paranoiou, a schizofrenií, je schopnej sám se sebou vůbec žít. To dění je navíc dost nepředvídatelné - vzhledem k tomu, že divák netuší, zda on neudělá nějakou stupidní volovinu. O to víc člověk s nim pak soucítí, když zjistí, že v nitru je to vlastně sympaťák. Ten "nejasný" konec neslibuje moc přízně do budoucnosti. Po skončení filmu, jsem dost přemýšlel nad tou samotnou postavou, jak vlastně jeho zmatený život může vůbec pokračovat?! Není zde ani žádnej soundtrack, jen ruch projíždějících aut a aglomerace. Skutečně mám rád, pokud můj oblíbenej seriálovej herec, má nějaké béčko, či upřímnou bokovku k tomu, aby mohl předvádět herecký koncert. Keane je těžší film i v takovém žánru, protože zde není žádná ikonická melodie, žádný fešný audiovizuál a kamera po většinu stopáže snímá Damianův zmatený kukuč. Není zde prostě vůbec nic, co by se běžnému, konzumnímu divákovi mohlo líbit. ()