Na strome

• Česko Na stromě (viac)
všetky plagáty
TV spot

Bohatý podnikatel neochotně nabere dva stopaře. Když ale špatně odbočí, skončí všichni tři i s autem na stromě. (Netflix)

TV spot

liborek_

Taky se vám stává, že si z dětství pamatujete nějakou scénu a pak dloooouho poté si nemůžete vzpomenout, ze kterého filmu to bylo? Mně se to stalo s filmem Na stromě... Pamatoval jsem si bizarní scénu s autem na stromě na skále a pak výbuch lodi. Až teď jsem zjistil, z čeho to vlastně bylo... Ruku na srdce, tento film není nic extra. Je chaotický a jednotlivé scény na sebe navazují hodně krkolomně, o reálnosti některých situací ani nemluvě (ale to je u komedie celkem vedlejší). Film má jistě svou zvláštní atmosféru, horkou, skoro až trýznivě pouštní...:-) Nicméně první dvě třetiny filmu byly až na pár povedených vtípků docela nudné a skutečnou zábavu skýtá až poslední třetina a akce Pinie... Skvělá karikatura! Jako celek je Na stromě spíš podprůměrný, přesto nakonec dávám tři hvězdičky. ()

Xeelee

Spíš než komedie to je pokus o sociální kritiku. Hlavní (anti)hrdina je takovej Berlusconi nebo Babiš. Pořád se nám snažil ukázat jakej je necita, ale moc to nefunguje. Dialogy mezi postavami jsou plitký a tak jako berlička poslouží sledování přenosný televize, na kterou nikdo než průmyslník nereaguje. Ani na Funèse prakticky nikdo nereaguje. Takovýho zabitýho potenciálu… Spíš jen řeší že nemaj co jíst, pít a jak se dostat ze stromu (živí). Nakonec vymyslí naprosto nerealisticky působící způsob jak dostat k lidem vzkaz v láhvi a od tý doby to začne být opravdu hodně přitažený za vlasy. Přitom absurdní nápad natočit komorní konverzačku na stromě vypadal tak nadějně… ()

mab

To nejslabší, co jsem s LDF viděl. Prvoplánové, uměle vykonstruované, naprosto nelogické postupy uvázlých i jejich záchranářů. Myšlenka přitom zajímavá, včetně pomocných témat typu obchodní partneři nepřející si, aby průmyslník přežil apod, škoda, hlodá mne myšlenka, jak by s tématem naložil takový Francis Veber. ()

Colonist

Zajímavý kousek ve Funèsově filmografii, který stojí za zhlédnutí aspoň z toho důvodu, že se oproti jeho ostatním snímkům dost liší. Hlavně humorem, který je černý a dosti absurdní. U tohoto filmu vám nehrozí, že byste brečeli smíchy, ale i tak se zde najdou povedené komediální momenty. Originální téma s trosečníky na pinii má určitou atmosféru, ale dalo se uchopit i lépe. Třeba lepším výběrem herců, Geraldine Chaplin byla místy vyloženě otravná a Olivier de Funès zde také nic moc nezahrál. Ale zas Paul Préboist byl v roli reportéra dobrý a měl tu asi svou největší roli ze všech funèsovek, ve kterých se objevil. Na stromě se řadí mezi ty slabší Funèsovy filmy a nějak necítím nutkání podívat se na něj někdy znovu, ale sledování nelituji, bylo to aspoň něco trochu jiného. A vím, že aspoň jedna věc z tohoto filmu mi utkví v hlavě - geniální Funèsův výraz ve scéně, kdy ho napadne sežrat psa :) ()

Anderton

Obyčajne mi problémy spojené s logikou príliš neprekážajú. Lenže v Na strome sú tieto nedostatky natoľko do očí bijúce, že som musel na ne neustále myslieť. Prečo sa dvaja muži budili každé ráno čerstvo oholení? Kde vykonávali potrebu? Nevadili im telesné pachy, keď sa mladí mali tak k sebe? No a čo s tou vodou? To vydržali bez nej tak dlho? Nehovoriac o jedle. Ale možno to Korber myslel práve takto absurdne, lenže nepochopil som zmysel takéhoto zámeru. Potešil ma celkom nečakaný záver, ktorý naopak napriek svojej absurdnosti je aj na rozdiel od väčšiny filmu logický a trefný. ()

• Komedie patří k méně zdařilým filmům slavného Louise de Funèse. Vznik filmu byl podmíněn poměrně značným úspěchem předešlé spolupráce s režisérem Serge Korberem (film Piti piti pa z roku 1970). Korber byl také autorem scénáře, podíl na dialozích měl osvědčený Jean Halain. Námět nebyl sice nijak objevný, ale mohl být slibným odrazovým můstkem. Film byl nicméně velkým zklamáním pro všechny zúčastněné včetně samotného Funese. Odborníci i fanoušci došli k závěru, že bylo chybou spoutat Funesovo živelné herectví do stísněného prostoru automobilu, film nezachránila ani účast mezinárodní hvězdy Geraldine Chaplin. (argenson)
  • Když auto sjede ze silnice, padá kolmo ke skále, poté, co děj pokračuje, je vidět, že vůz je, bez viditelného pohybu, bokem souběžně se skálou. (Nocturno culto)