Bývalý plukovník a nyní bankéř Jefferson (José Bódalo) zinscenuje vyloupení trezoru vlastní banky, ve kterém jsou uloženy peníze a zlato okolních chovatelů dobytka. Do loupeže nezasvěcený pokladník Bill Ross (Gaetano Scala) se snaží lupiče zastavit a je zastřelen. Do města přijíždí obrýlený chlapík jménem Stan (Richard Harrison), který se snaží zjistit, kdo pokladníka zabil. Jefferson Stanovi a veřejnosti naznačuje, že za loupeží stojí Esparterova banda. Stan po konfrontaci s Esparterou zjistí, že pravda je jiná. (curil)

špaček421

Zábavný špageťák, který tentokrát netáhne ani tak hrdina v podání prkenného Richarda Harrisona (zde však jeho prkennost většinou nevadí), jako spíše zajímavě zamotaný příběh, který se neodvíjí podle zaběhnutého schématu. Film je zábavný, líbila se mi zvláště závěrečná třetina, kde se sice víc čeká než koná, ale o to víc je tu napětí. Bohužel závěr sám je až moc překombinovaný a gradace během něj tak nějak vyprchá. Zvláštní rovněž bylo nakládání s Martínovou postavou, která se v půlce děje změní skoro až v kladnou, takřka zbytečná byla zápletka s nevěrnou Mexičankou, no a že některé scény dohromady nedávaly moc smyslu je zbytečné říkat. Hudba složená tentokrát dvěma skladateli je pěkná, ale zařadit ústřední píseň k scéně mučení nebylo zrovna vhodné. Když už jsme u toho mučení, film je nečekaně brutální, krví se nešetří, lidé jsou páleni, Harrison si vyoperovává kulku z těla apod. I přes výše zmíněné výhrady jsem se u filmu docela dobře bavil. Není to samozřejmě nic zázračného, ale to od druholigového spaghetti westernu nikdo nečeká. ()

kkarx

Stoprocentní špagety 60. let. Stylově není absolutně co vytknout. Příběh je celkem zajímavá variace na téma pomsty. Akorát konec mi přišel trochu padlý na hlavu, protože vlastně všechno co se stalo úplně degraduje a poslední 10-20 minut je zbytečně natahovaných.  V HD je to o poznání zábavnější. Tohle budou tedy trochu slabší 4 hvězdy, ale pořád je to dobrý film s zábavným a tady přehrávajícím Harrisonem. ()