Le spie uccidono a Beirut

• Francúzsko Les Espions meurent à Beyrouth (viac)

Grimaldi

Dříve v Evropské produkci vznikalo hodně kopii na různá díla a toto se nejhorším Bondovkám kvalitativně vyrovnává.Mladý Harrison bez svého kníru se prohání po Hamburgu,kolem něj plavací auta a nakonec finále v Bejrútu.To obzvláště oceňuji,protože nám to dovoluje spatřit město jinak než jak vypadá dnes.Závěrečná naháněčka byla super zakončení a to přestože není originální, stejně jako celý snímek! I přes skutečně rozdílný rozpočet od své předlohy ale tvůrci dokázali vybudovat můj zájem o postavu a její vývoj,což se u většiny jiných napodobenin říci nedá. ()

Isard

První z dobrodružství agenta X117, Boba/Barta Fleminga. Jak vidno ambicí nebylo natočit jen, tak nějaký eurospy, ale přivést na plátno opravdovou konkurenci agentovi 007. Tento cíl se sice splnit nepodařilo, ale výsledek si pochvalu zaslouží. Příběh o pátrání po jaderném vědci a mikrofilmu sice není úplně originální, ale kritika Sovětů, že se zaprodali, zatímco rudá Čína v revoluci pokračuje, je na podobný film docela nečekaný zvrat. A takové je to ve filmu se vším – vtipné scény jsou jak trapné, tak skutečně vtipné, akční scény nejsou špatné (včetně napohled zajímavé honičky ulicemi Hamburku včetně německých policejních obojživelných aut) a hraje nám k tomu snaživý soundtrack. V některých momentech film vypadá trošku lacině (typický hotelový pokoj určený k tomu, aby se tam vše roztřískalo na třísky), ale je zjevné, že ušetřené peníze byly dobře použity jinde. Suma sumárum, hodně povedený eurospy. ()