Mýtus

• Česko Mýtus (viac)

Archeológ Jack a vedec William sa vydávajú na cestu, ktorá ich dovedie k najväčšiemu objavu v čínskej histórii. Na ceste z Indie nečakane narazia na starobylý meč a drahokam. Tieto mocné a magické artefakty im dávajú schopnosť vzdorovať gravitácii a zároveň im ukazujú cestu k tajomnému pokladu. Jack však neočakával, že za objav cisárskeho pokladu bude musieť zaplatiť takú vysokú cenu. Nečakané udalosti ho zavedú do jeho vlastnej temnej minulosti, o ktorej doteraz nič netušil. V svojich podivných snoch vidí sám seba ako generála Archeológovi Jackovi sa stále opakujú sny o minulom živote, v ktorom je veľkým generálom Meng Yi, ktorý prisahal, že bude chrániť princeznú menom Ok-Soo. Jack sa rozhodne ísť všetko preskúmať so svojím priateľom Williamom.prvého legendárneho cisára a zamiluje sa do jeho krásnej ženy. Svoje vojsko vedie do neľútostnej vojny proti rebelom, pričom vo vnútri bojuje sám so sebou a nevie sa rozhodnúť medzi vernosťou k cisárovi a vášnivou láskou k jeho žene. Po návrate Jacka do súčasnosti sa mu podarí s Williamom odhaliť poklad a tajomstvá prvého cisára. Obaja dobrodruhovia vstúpia do cisárovej hrobky, ale zaskočí ich nemilé prekvapenie. Jacka už čakajú duchovia minulosti, aby sa mu pomstili za dávne skutky a on sa im musí postaviť tvárou v tvár. (TV JOJ)

otík

Jestli to byla snaha natočit něco jako Božská relikvie, tak se to povedlo pouze zpola, pokud to měl být něco jako Hrdina, tak tomu to nesahá ani po paty, komedie to není, akční pouze skoro, tak co to k sakru je??? Film je jakoby soustavně dělen na dva příběhy (generála, který ve starých dobách chrání princeznu a bojuje proti zrádcům císaře, a archeologa, kterému se v současnosti zdají sny právě o generálovi a vydává se po jeho stopách, pátrá po princezně a artefaktech z té staré doby), ani v jednom není pořádně zabydlen a ty soustavné stmívačky mě fakt málem uvedly do stavu nepříčetnosti. Na druhé straně je tu výpravný i slušně choreograficky zvládnutý film, sem tam je i trocha švandy, na Jackieho film nebývale krásných slečen a jedna naprosto dokonalá scéna z pásu s lepidlem, kterou zde chválí všichni a která opravdu nemá chybu. Ale jinak jde o naprostý průměr a hooodně divný film na Chana. ()

JANTAR29

Vůbec to neni až tak špatný film.Akorát je nevyvážený a někomu může vadit střídání současností a minulostí plus fantastický prvky.Ale třeba finále jeden muž proti tisíci nebo odseklá hlava která letí a vy vidíte všechno z pohledu té hlavy sou super.A ještě ve filmu vystupují dvě ženy a sou opravdu krásné .70 procent. ()

nash.

Ne tak špatné jak se povídá, na druhou stranu nic, co bych si potřeboval zopakovat. Svlékací souboj na lepícím pásu je výborný a zábavný, včetně třešničky v podobě Jackieho spodků, pohled na Jackieho, který jako umírající Meng stojí na hromadě mrtvol je také nezapomenutelný, ve výsledku však pokus smíchat historický epos Hrdiny s klasickými Jackieho vylomeninami nedopadl zrovna nejlépe, protože se tyto dvě roviny navzájem výrazně neutralizují. Výsledek je tak horší než blahé paměti tematicky podobná Legenda o zlaté perle i když, na druhou stranu, má zase Jackie po boku krásnou Hee-seon Kim a to je víc než jakákoliv perla. ()

Spooner

Pro začátek musím říct, že jsem opravdu velký fanda Jackieho Chana a i když točil občas nikterak kvalitní filmy (Tuxedo,Medailon apod.), tak já jsem mu tak trochu nadržoval a dával jim kvůli němu hodnocení, které by si jinak vůbec nezasloužily. A když přišel Jackie s New Police Story, tak jsem si myslel, že se konečně pořádně podruhé nadechnul a bude zářit jako dřív. To jsem se ale velice zpletl. S tímhle filmem už mi ale došla u Jackieho trpělivost. The myth je totiž sračka, která se opravdu nevidí každý den. Takovejhle "pohádkovej" příběh bych si dokázal z prstu vycucat i já a možná by nevypadal tak demetně jako v tomto případě. Film se odehrává ve dvou časových liniích, v minulosti a současnoti. V současnosti má Jackie aspoň 2 bojové scény, které jsou opravdu povedené a jsou jediným kladem tohoto filmu. V minulosti ovšem Jackie máchá jenom mečem, což se k němu vůbec nehodí a víc si tady zabojuje i ten jeho kůň. O rádoby romantické linii příběhu se radši rozepisovat nebudu, protože už takhle jsem docela nasranej. S tímhle filmem už ve mně prostě přetekl pohár trpělivosti, protože něco tak zoufalého a špatného už jsem hodně dlouhou dobu neviděl. Kdyby v tom nehrál Jackie, tak je to odpad!, takže mu vlastně zase nadržuju. Má u mě ale jeden velkej černej puntík a bude se muset hodně snažit, aby se u mě dostal zpátky do stejně obliby jako byl dřív. ()

Djkoma

Jednoznačně špatný film, který je naprosto nevyvážený, špatně napsaný a ještě hůře natočený. Krev, která teče a stříká z každého druhého nepřítele je tolik počítačová až se mi chce zvracet. Strašně přehnané scény ať už mám na mysli souboje Jackieho Chana a nebo eskapády jeho koně, které jsou strašně k smíchu. Už v roce 221 před naším letopočtem asi koně bojovali mnohem lépe než většina vojáků té doby. Jackie opět předvádí jeden ze svých slabých výkonů a nevyhne se svým groteskním obličejům a kreacím. Začátek připomíná Božskou relikvii, ke konci vám hraje do uší trochu pozměněný theme z Requiem za sen a to celé je o ničem. Doslova o ničem. Na konci snímku mi přišlo, že se jen nějaký režisér snažil do filmu vložit létání tak, aby nebylo vysvětlováno jako další div světa, ale jako menší náhoda. ()

• Hee-seon Kim v době natáčení neuměla čínsky, všechny repliky si proto musela zapamatovat foneticky. (Raztubyl)
  • Natáčelo se v Číně a Indii. (ČSFD)

Jackie Chan bez kung-fu?

Jackie Chan bez kung-fu?

04.08.2007

Neumíme si to představit, ale vypadá to tak. Jeho dalším filmem (myslíme tím dalším po výpravné fantasy po boku Jeta Li The Forbidden Kingdom) bude totiž drama The Shinjuku Incident. Detaily děje… (viac)