Aj hrdosť mladej ženy môže byť natoľko silná, že nečakane zastaví vládcu Anglicka v jeho neukojenej žiadostivosti... Na stôl anglického panovníka (Richard Burton) je predložená závažná listina, ktorá má rozhodnúť o živote kráľovnej Anny (Geneviéve Bujold). Obvinenie z cudzoložstva a zrady nenechá ani kráľa Henricha VIII. chladným. Keď raz muž miluje ženu po svojom boku, túži po jej objatí, trpí s ňou a nedočkavo očakáva príchod ich dieťaťa, nemôže byť pre neho ľahké určiť, či ostane nažive alebo bude nemilosrdne sťatá. Vo svojich myšlienkach sa vracia späť do minulosti, kedy Annu spoznal. Kráľ Henrich žije nespútaným spôsobom života, síce je formálne ženatý, ale to mu nebráni mať nespočetné množstvo mileniek. Ešte žiadna sa mu nevzoprela, získal každú, na ktorú ukázal prstom. Podobne je to aj s Anninou sestrou Mary (Valerie Gearon), tá sa do kráľa zaľúbi, vo všetkom sa mu podvolí a nič za to nežiada - len jeho lásku. Napriek tomu, že pod srdcom nosí jeho dieťa, Henricha stráca, pretože jemu je vzácne len to, čo mu je odopreté. Jej otec Thomas Boleyn (Michael Hordern) týmto vzťahom získal vysoké postavenie kráľovského pokladníka a nemieni sa ho vzdať. Panovník sa zaujíma o Annu, jej srdce však patrí mladému Lordovi Percymu (Terence Wilton). Neodbytný Henrich prichádza do jej domu a dožaduje sa jej pozornosti napriek tomu, že o neho nestojí. Jedinou túžbou Anny je vydať sa za Percyho, ale kráľ im sobáš prekazí, chce, aby sa stala len jeho milenkou. V strachu zo straty pohodlného života a vysokého postavenia na ňu rodina tlačí, aby sa podvolila nekompromisnému vládcovi. Anna je však neústupná, jej sladký hlas vypovedá panovníkovi všetko, čo si o ňom v skutočnosti myslí. On ostáva jej úprimnosťou zaskočený, takú opovážlivosť si ešte žiadna žena nedovolila. Ubíja ho jej vynútená chladná prítomnosť a nesmierne trpí, pretože ju začína ľúbiť. Zároveň si začína uvedomovať, že vôbec nebude jednoduché, získať si srdce neoblomnej krásnej ženy... (TV Markíza)

kleopatra

Nádherná záležitost z anglických dějin, která ovšem není jen o suchých letopočtech, politických a válečných tazích, ale především o lásce a zradě. Richard Burton zbaví pochybností, jak asi mohl Jindřich VIII. ve skutečnosti vypadat a hlavně působit, a Genevieve Bujold je jako Anna křehká, nádherná a vášnivá a od tohoto filmu si jí už budete pamatovat. ()

Houdini

Oscar 1 : Kostýmy + 9 nominací: Nejlepší film, Herec HR - Richard Burton, Herec VR - Anthony Quayle, Herečka HR - Geneviéve Bujold, Kamera, Výprava, Hudba, Zvuk, Scénář - A ()

Radyo

Strhující Richard Burton i Geneviéve Bujoldová diváka plně vtáhnou do děje a nedají mu takřka vydechnout po celých 145 minut. Opravdu vynikající snímek, který můžu doporučit s klidným svědomím každému, kdo nepovažuje za vrchol umění telenovely na Nově. ()

emma53

Před projekcí tohoto filmu jsem si přece jen šla něco přečíst o těchto postavách do wikipedie i když jsem měla možnost číst i knihy, kde se nám spisovatelé snažili oživit tyto postavy. Byla jsem nadmíru spokojená, protože nejen že Jindřich s Annou odpovídali historickým faktům co nejvěrněji, ale hráli bezkonkurenčně výborně. Ta posedlost Jindřicha, který udělal maximum pro svou nalezenou krásku, kde na něj působilo asi i její vystupování, či šarm a jistý půvab, ale i vášeň, že z toho málem zešílel. Richard Burton byl vynikající. A pak Anna, která to měla vše velmi dobře spočítané, ale kdo ví, co my víme, třeba ho nakonec také přece jen trochu milovala. Genevieve se této role ujala také výborně a tu její až krutou tvrdohlavost, hrdost, vypočítavost, ale nakonec smutný konec jsem jí věřila. Co jsem si asi neměla číst, byl fakt o jedné její ruce, protože jsem tomu věnovala víc pozornosti než bylo nutné, ale holt ta ženská zvědavost.....Zkrátka nádhera a nenechte si to ujít, stojí to za to. ()

D.Moore

Další jedinečná historická záležitost s Richardem Burtonem (nedávno jsem viděl Becketa) a samozřejmě nejen s ním. Geneviève Bujold coby Anna Boleynová je mu rovnocennou spolu/protihráčkou, a to tak rovnocennou, že mě to překvapilo. Oba dva herci dali do svých postav naprosto vše, král i královna jsou díky nim uvěřitelní v každé scéně, v každé náladě... A totéž platí i o zbytku obsazení, ačkoliv jeho členy ústřední duo poprávu zastiňuje. Z příběhu je cítit vášeň, láska, zklamání, naděje, strach - asi neexistuje emoce, která by v Tisíci dnech s Annou nebyla. Úchvatná podívaná.__P.S. Skvělý televizní dabing z roku 1977. Richard Burton s hlasem Luďka Munzara je sázka na jistotu. ()

troufalka

Luděk Muzar a Jorga Kotrbová - v roce 69 měl ještě český dabing dobré režiséry, skvělé dabéry a kvalitu filmu zvyšoval. Říká se, že sci-fi ukazuje svět, jaký nikdy nebude a historické filmy ho ukazují, jaký nikdy nebyl. Přesto si myslím, že je dobré točit historické filmy a jsou i takové, které se povedou. Tento k nim bezesporu patří. Pro větší pochopení doby doporučuji i film Člověk pro každé počasí. ()

LiVentura

Ukrutná touha po dědici mužského rodu, který stejně o málo později ovládly ženy, zastínila zdravou mysl panovníkovu... hrozivý příběh z historie jednoho královského rodu. ()

Disk

Původní divadelní předloha je na Tisíci dnech s Annou znát docela dost (příliš mnoho dialogů), vše ale vynahrazuje dokonalé herecké obsazení v čele s Richardem Burtonem a Geneviève Bujold, mezi nimiž je neuvěřitelné napětí a fantastická chemie, takže k obrazovce či plátnu jste přimrazeni. Příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové je notoricky známý a mnohokrát umělecky zpracovaný, ale troufám si říci, že Tisíc dnů s Annou patří k těm nejlepším zpracováním této látky. ()

misterz

Naprosto jedinečné, famózne a verné spracovanie tisícdňového obdobia anglickej kráľovnej Anny Boleynovej (1533-36). Strhujúca dobová atmosféra, vycibrená kamera, hudba a typovo geniálne vybratí herci ústredných postáv, hlavne Richard Burton mi tu náramne zapasoval. Odteraz, keď sa mi v hlave vybaví niečo v spojitosti s Henrichom VIII., tak už len ako obraz tohto pána herca. Toto všetko robí z filmu nezabudnuteľný zážitok, ktorý ocení aj široké publikum. Inak ešte šťastie, že uznali to manželstvo s Annou, pretože prorocké slová nespravodlivo odsúdenej kráľovnej o ich spoločnej dcére Alžbete sa do bodky naplnili... Tomuto poviem príkladný historický film. ()

Snorlax

Hudba je navýsost podařená, pletichy na královském dvoře se staly předobrazem moderní politiky, Burton je králem v pravém slova smyslu. Ale Delerue jej překonává, svou hudbou kraluje celému filmu. ()

Anderton

Dvojapolhodinová dialógová historická kostýmna dráma musí stáť najmä na hereckých výkonoch a dialógoch, ktoré postavy vypúšťajú z úst. Našťastie je scenár napísaný precízne, až majstrovsky a herci tiež nemohli byť vybratí lepšie. Burton je samozrejme jasný, jemu stačí sa iba objaviť na plátne a pod jeho pohľadom by sme išli pod šibenicu bez slov. Prekvapila Bujold, ale tá ma už príjemne prekvapila viac krát, je to pani herečka. Dĺžka je síce úmerná látke, predsa len ale film nedokázal udržať u mňa po celý čas stopercentnú pozornosť. ()

DwayneJohnson

Nejlepší zpracování na tohle téma, kterému bezesporu vévodí ústřední herecká dvojice. Richard Burton je jako Jindřich VIII. naprorsto dokonalý a Genevieve, ta za ním nezůstává moc pozadu. Tenhle příběh o lásce, vášni a zradě je skutečně bezchybný a všechny svoje následující pokračování, které jsem viděl strčí hravě do kapsy. ()

nascendi

Napriek tomu, že historické témy nie sú mojou parketou, som si Tisíc dní s Annou užil, ako keby to ani nebola história. Pretože záujmy, politika, intrigy, úklady, zrada a napríklad aj výroba priznaní mučením sú tu prítomné dodnes. Menia sa iba kostýmy. Za tie dnešné síce nikto nedostane Oscara, ale dnes je ťažké aj zohnať takého presvedčivého predstaviteľa Henricha VIII., akým bol Richard Burton. Napriek tomu, že film bol neokázalý, bez veľkolepých a masových scén, skvelé herectvo, výborné dialógy a divadelné ladenie mohli prikovať diváka na 145 minút ku kreslu. So mnou sa im to podarilo. A Richarda Burtona zaraďujem do svojej Top Ten. ()

WANDRWALL

Co si Anička natropila to si musela i sníst. Moc velkého filipa podle tohoto filmu neměla. Ale filmy narozdíl od dokumentů a historických záznamech hodně klamou. ()

eLeR

Nemá cenu rozoberať príbeh. Takto nejako sa to stalo a ja históriu neprepíšem. Bolo ale pre mňa zaujímavé sledovať, čo všetko dokázali dvaja ľudia urobiť pre svoje ciele. O nesmrteľnej láske sa tu nedá vôbec hovoriť. Anne dopadla tak ako dopadla, ale umrela so cťou. Myslím si, že na začiatku vôbec netušila ako sa jej všetko vypomstí. A Henry? Čo chcel, za tým bezhlavo išiel ... ale láska po čase vyšumela a vyhrala túžba po mužskom potomkovi. Bolo zaujímavé toto všetko sledovať ... tie intrigy, zradu a klamstvá. Film bol natočený výborne, krásne kostýmy, výborní herci ... snáď by sa dalo povedať, že toto bol prototyp kvalitného historického filmu. ()

dopitak

Tak nevím, jestli šlo tvůrcům o to ukázat zajímavou a poměrně věrně zaznamenanou kapitolu z britských dějin, nechat pár herců se teatrálně vyřádit anebo vypíchnout fakt, že ženy byly pro muže jen hadry čili onuce, a tito muži pak v porovnání s králem trpěli příměrem totožným. Kontroloval jsem v průběhu sledování fakta na wikipedii a musel jsem přestat číst, abych si neprozrazoval další vývoj filmu. Jako drama skvělé, protože dvou a půl hodinový dialog bez hluchých míst se nepovede každému (ovšem, na Kavčích horách v roce 1977 ještě nešidili dabingy). Richard Burton vás donutí nenávidět anglického krále (a ještě víc jeho osobu) a jestli je tu někdo, kdo na konci nebyl genderově znechucen, měl by se nechat vyšetřit. Mon dieu, ať se dívá jinam! ()

ainny

Kdysi, kdysi, kdysi to bylo moje první "setkání" s Jindřichem, Annou i Alžbětou. A bylo to setkání nezapomenutelné. Dneska jsem si ho po spoustě let zopakovala a trochu se bála zklamání. Přece jenom už jsem velká holka, kterou neokouzlí to, co tenkrát tu malou. Strach byl zbytečný. Ten film je tak skvělý, že jsem si ho dneska užila úplně stejně, jako tenkrát. Víc snad ani nemá cenu něco psát, protože už to řekli mnozí přede mnou. ()

Arsenal83

Skutočne oscarová záležitosť s výbornými hercami. V tomto období sa točili skvelé historické veľkofilmy a tento nie je výnimkou. Jediné čo mu možno vyčítať je zromantizovanie postáv. Henrich VIII., človek, ktorý má na svedomí okolo 100 000 obetí v polohe váhajúceho panovníka v podstate s dobrým srdcom. Takisto Anna Boleynová, v skutočnosti prefíkaná mrška, sa na konci ukazuje ako citlivá žena, ktorá dokonca aj milovala. Ale nie je to úplne na škodu. Človek- nehistorik si nájde na tom svoje, podobne ako pri trilógii Sissi, kde nikto nehľadel na nepresnosť dejinných údajov. ()