Jakobova sestra Julie zemřela během svatební noci. A vše nasvědčuje tomu, že to udělala vlastní rukou. Její bratr se však nechce smířit s pouhým konstatováním smrti. Chce zjistit, proč se ta tragédie musela stát. A zjištění je možná ještě hrůznější než samotný čin. Pravda se skrývá v městečku Morke… (oficiálny text distribútora)

misterz

Výborná dráma s thrillerovými prvkami. Ako je u severanov štandardom, snímok ponúka veľa podnetov na zamyslenie, pričom jednotlivé problémy ohľadom témy smrti, samovraždy, vyrovnávania sa s postihnutím.... sú výborne dramaticky spracované. Koniec však mnohé pokazil. Na kvalite výraznou mierou ubralo hlúpe a často iracionálne chovanie sa hlavného hrdinu ako aj pre severanov totálne netypické, melodramatické a z USA dovezené, gýčovité ukončenie (hlavne scéna vo vode). Škoda, dlho to vyzeralo na plný zásah, takto len nadpriemer. 75/100 ()

Viperine

Napnutá jak kšandy jsem byla... od začátku až do konce. Tenhle film je zářný příklad toho, že i za málo peněz se dá udělat hodně muziky. Dle mého je to dokonce herecký a scénáristický megakoncert. Hodně zahuštěná a sugestivní atmosféra, nenásilná a přitom všeprostupující dramatičnost, výborná kamera a obrazová stránka filmu vůbec... Navíc neustálý dějový vývoj - doslova prošpikovaný zvraty, ale přitom ne po povrchu se klouzající úprk. Velké nadšení. PS: v zařazení do žánru mi tak trochu chybí "Psychologický" - nejeden milovník onoho "žánru" si na tomhle smlsne. ()

kareen

Není to špatný film, ale v některých momentech mě mírně rozčilovalo chování hlavního hrdiny, který nebyl schopen podat prosté vysvětlení svých podezření a místo toho se choval občas dost nelogicky. Navíc Nikolaj Lie Kaas mě svým výkonem také zrovna dvakrát nenadchnul. Na druhou stranu je tu celkem slušná mrazivá atmosféra a třeba scéna na chodbě v hospodě, kde byl Jakob ubytovaný byla docela strašidelná. Konec pak byl dost předvídatelný, což je další mínus pro tento severský snímek, takže víc jak za tři zkrátka dát nemohu. ()

Silviaxx

Veľmi kvalitná thrillerová pecka, ktorej ústredná téma nie je zrovna dvakrát potešujúca - celý čas sa zaoberáme smrťou a samovraždami. Napriek tomu je film spracovaný naozaj skvele a citlivo pristupuje už k samo o sebe veľmi citlivej téme. Skvelé herecké výkony, skvelé prostredie, miestami Morke buduje celkom slušné napätie a záverečné dialógy hlavných mužských postáv sa mi veľmi páčili. Mrazivá, chladná a nepríjemná atmosféra sa tiahne celou stopážou (film je pri tom vyrozprávaný veľmi pomaly a precízne) a ani na sekundu nepoľavuje ba priam vrcholí až do niečoho desivého - výplod chorej mysle, že pomáha ľuďom. Na 5* to nemalo dostatočnú iskru, ale silné 4* si zaslúži určite. ()

Tejkina

Komentář obsahuje spoilery: Tak tohle bylo silné.. Temné, mrazivé, napínavé od začátku až do konce. Skandinávské filmy miluji a málokdy mě nějaký zklame, ale tenhle mě vážně dostal. Sympatický hlavní hrdina, téma sebevraždy a vyrovnávání se s ní, jeden muž, který si myslí, že má poselství a přitom je vrah. Myslím, že u člověka, který se někdy chtěl zabít, nebo se o sebevraždu dokonce pokusil, by se vážně tohle dalo zneužít, kdyby se ho někdo chtěl zbavit a zakrýt tak vraždu sebevraždou.. S tím, že byl konec hollywoodský a předvídatelný nesouhlasím, já se o Jakoba bála do poslední minuty a vůbec jsem si nebyla jistá, jak to dopadne. Vždyť jsou to přeci seveřané. ()

• Mørke je město v regionu Střední Jutsko v Dánsku, ale také dánský výraz pro temnotu. (šerminator)