Harlan Banks (Seagal) je najat k doručení zásilky do Las Vegas. Když ale vyzvedává 20 miliónů dolarů v hotovosti, jeho komplic zastřelí ochranku a se zbraní v ruce Bankse přinutí ujet z banky, následuje neuvěřitelná honička, která pro Bankse ovšem končí ve vězení. S tochou mystické pomoci ale Banks uniká a vydává se na cestu pomsty. (oficiálny text distribútora)

Eldoth

No ...když jsem pročítal zdejší komenty, čekal jsem nějakou opravdu špatnou variaci na akční film ...zaměřil jsem se hlavně na odpady, ale nebudu tak kritický jako jiní. Pominu-li pochybné herectví a tisíckrát omletý scénář, jedná se o celkem zdařilou jízdu. Dva body ...a to jen za to, že jsem viděl mnohem horší filmy, které se schovávaly za žánrem akční a také nesmíte zapomínat, že Seagalovi už dávno není dvacet, takže nějaké eskapády, které předváděl ve svých ranných dílech :) ...bych od něj už ani nečekal. ()

Kaka

Po delší době zase jakž takž solidní akční béčko. Nejvíce paradoxně překvapil ten, od koho jsem to čekal nejménně. Steven předvádí v několika záběrech, že se pořád ještě ohánět umí a troufám si tvrdit, že kdyby se našel někdo, kdo by ho byl schopen dostat zpět do světa akčního A filmu a přisolit k němu nějakého pořádného scénáristu a kameramana, nemusel by výsledek dopadnout zase tak špatně. Ano, nenápadně naznačuji Under Siege 3. Seagal na to pořád má. Pokud si udrží svoji váhu, nevidím v tom problém. V jeho nejnovějším akčňáku sice akce není tolik, ale je mnohem přehlednější a lépe natočená, než v předešlých několika kouscích. Scénář samozřejmě o ničem a nuda je, to je nesporné. Honička s obrněným vozem je však překvapivě poměrně působivá a hlavně! Seagal zase láme ruce! B jak vystřižené. ()

Wacoslav1

Kdo sakra seš? Co třeba Miss Amerika? Na opakovaný shlédnutí kupodivu přijatelná Seagalovka která je dostatečně zábavně špatná aby nenudila a je nacpaná spoustou luxusních hlášek a situací. Nejvíc mě dostalo když se na Steva chystá nastoupit ten týpek co předvádí různý bojový kreace a vy čekáte nějakou tu bitku a Sádelník jenom vytáhne bouchačku a z lakonickým výrazem ho odstřelí. To mě fakt pobavilo, jinak teda pochybuji, že zdrhnout z lapáku je tak jednoduchý jak je to prezentováno v tomhle filmu a taky by mě zajímalo co sakra je a kde je tam ta tocha mystické pomoci jak se píše ve zdejším tradičně vyjetém oficiálním textu distributora... Každopádně vyjebat se Seagalem se nevyplácí a brzo na to přijde i skvadra nevýrazných záporáků v tomto filmu, což je asi jeho největší slabinou, protože kdyby tu byl aspoň nějakej pořádnej bezcharakterák kterýmu člověk přeje bolestivou smrt, tak to mohlo dopadnout ještě líp. Každopádně nevím jestli to souvisí z měknutím mého mozku nebo nástupem stařecké demence, ale některé ty Seagalovky mi opravdu viděné dnešní optikou a porovnané z posledními megahity velkého sádla, tak špatné nepřijdou. Hlavně když se člověk od srdce zasměje a smích přeci prodlužuje život, víme? 35% ()

LukeSharp

Typická ''seagalovka'',chabý scénář,spousta zabíjení a v podstatě to co je v jiných jeho filmech je i tady.Takže zabíječka času na nudné odpoledne.Ale zase je fakt,že oproti některým jeho předešlým filmům se tady na tohle dá dívat.Mohli si sice odpustit ty vize co má jeho žena ve snu ale budiž.Stejně je to průměr za 40% ()

otík

Nenechte se zmást kladnými a pozitivními hodnoceními. Steven Seagal není zpět a rozhodně nenatočil novou pecku hodnu srovnání s Glimmer Manem nebo nedej Bože s Exit Wounds. Tohle je film podobný všem natočeným od „Na pokraji smrti“ (což považuji za poslední jakž takž slušný film). Jediným, čím snad vybočuje ze skupiny těchto těžkých céček, je to, že nálada celého filmu je pohodová (což není kupodivu dáno pouze raperským nádechem filmu), Seagal se usmívá a snaží se hláškovat (což vyzní vyloženě trapně), bojových a střeleckých scén je více a celé to nevypadá zas až tak levně. Ale tím stěžejním – námětem, příběhem, hereckým projevem, akcí, střihem i režií je to opět ono už asi klasické Seagalovské céčko. Opět se některé scény vynořují jakoby odjinud a nenavazují na sebe, někteří hrdinové mizí, aby se znovu objevili v nečekaný okamžik. „Mistr“ si tentokrát zahrál jakéhosi „dobráka“, který bohatým bere a chudým dává (prostě je prachsprostým zlodějem, který své hostitele klidně i postřílí), a když své milující a oddané ženušce slíbí, že už toho konečně nechá a bude pracovat poctivě, zaplete se do čehosi velikého s velkým balíkem peněz, dostane se do vězení, v němž si zjedná respekt rychlými dlaněmi při pár potyčkách, získá nového černošského přítele, zdrhne z vězení a společně s černým kámošem všem natrhnou prdel včetně vysoce postaveného fízla, který v tom všem hraje prim. Úvodní bojová scéna vypadá docela slibně a po dlouhé době to alespoň vypadá, že velký „Mistr“ opět bojuje (což se mi při záběrech zezadu během různých krkolomných pohybů nechce věřit), ovšem nenechme se mást, kamera zabírá jen tak, aby všechny souboje byly jako prováděné Seagalem. Brzy nato upadne film do tak děsné nudy (obzvláště ve vězení, kde jsou scény totálně o ničem), že po dějové stránce je snad horším než Černý úsvit a Země krvavého slunce. Naštěstí závěr je přeci jen slušně akční a hlavně nechtěně vtipný při závěrečných scénách se Seagalem a malou uzdravenou holčičkou. To jsem se vážně styděl i za filmaře, jak trapnou a ubohou scénu mohou natočit. Na závěr snad jen malou poznámku. Pokud někdo napíše, že tímto filmem Seagal ukázal, že je schopen točit slušné béčkové akční filmy, nevím, kam dal oči. Stevie už opravdu nemá co ukázat a všechny filmy z poslední doby jsou jen to samé omílané do kola a nevěřím, že by to mohlo být lepší. Bohužel. ()

• Film se natáčel v Bulharsku a v Las Vegas v Nevadě. (rafix)
  • V záverečnej scéne pri súboji vyhodí Steven Seagal (Harlan Banks) protivníka von oknom. Keď ho vyhadzuje má protivník bundu s dlhými rukávmi, ten čo padá z okna už ale rukávy nemá. (johnsnow)