Mount Rose, Minessota. Malé městečko ztracené uprostřed Ameriky je ale něčím vyjímečné. Každý rok se zde pořádá soutěž o nejkrásnější "náctiletou" slečnu. A právě letos to bude obzvlášť napínavé, největší šance mají Amber Atkinsová (Kirsten Dunst) a proti ní, dcera samotné pořadatelky Becky Ann Leemanová (Denise Richards). A to by bylo, aby maminka (Kirstie Alley) své dceři kapku nepomohla.... Film ze zákulisí soutěže krásy, kde intriky, podvody i pokusy o vraždu jsou na denním pořádku. V hlavních rolích 8 krásných dívek, porota a televizní štáb, který celou taškařici filmuje. (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

Ten film má občas tak černý humor, že by se dostal i do letáku Lidlu. Komediální esence hnusu. Možná vás to bude bavit, možná se vám z toho bude zvedat kufr. Ten film je ve své parodičnosti a "sociální kritice" stejně zábavný jako nechutný. Zajímavá ukázka dívčího rozletu dnešních slavnějších jmen (klasická Kirsten Dunst, právem zapomenutá Denise Richards, skvělá Amy Adams, taky někdy zábavná Alexandra Holden a hrozně milá vzpomínka na skvělou Brittany Murphy - v každém komentáři u filmu, kde hraje píšu, že je jí fakt škoda, ale když je to pravda?) doplněná o výborné výkony až nechutné Kirstie Alley a boží Ellen Barkin. Chlapi jsou zde jen bezvýznamní, dementi nebo úchylové. ()

lennyd

Mount Rose, Minessota. Malé městečko ztracené uprostřed Ameriky je ale něčím vyjímečné. Každý rok se zde pořádá soutěž o nejkrásnější "náctiletou" slečnu. A právě letos to bude obzvlášť napínavé, největší šance mají Amber Atkinsová (Kirsten Dunst) a proti ní, dcera samotné pořadatelky Becky Ann Leemanová (Denise Richards). A to by bylo, aby maminka (Kirstie Alley) své dceři kapku nepomohla.... Film ze zákulisí soutěže krásy, kde intriky, podvody i pokusy o vraždu jsou na denním pořádku. V hlavních rolích, 8 krásných dívek (ehm, aby byla sranda tak některé z nich jsou, mírně řečeno, pěkně střelené), porota a televizní štáb, který celou taškařici filmuje (ke každé události ve filmu jako vyzpovídává jednotlivé lidičky). Není to vůbec špatné, ale něco tomu chybí, škoda... ()

Necrotongue

Tohle je opravdu zvláštní záležitost, která asi každému nesedne, já ale nemám rád jakékoli náboženství, typické americké pokrytectví ani soutěže krásy, takže jsem si film, který právě do těchto témat radostně ryje, až překvapivě užil. Tvůrci mi nabídli pořádnou dávku černého humoru, a i když se místy pohybovali na hranici dobrého vkusu a občas ji i překročili, celek na mě fungoval velmi dobře a spousta známých (i když podstatně mladších) tváří rozhodně nebyla na škodu. Nesmazatelně se mi vrylo do paměti vystoupení loňské vítězky Mary Jo, druhé místo obsadil tanec s Ježíšem a dostalo se mi i poučení do života o tom, že by člověk neměl jíst nic, co si sebou nosí vlastní domek. ()

Oskar

"Buďte hrdé, že jste Američanky. Kupujte jen americké věci!" :o) Tak dobře jsem se nepobavil na americký účet snad od filmového South Parku. Mazaný pseudodokument o provinční volbě královny krásy, kde před kamerou defilují vylízané nanynky s gypsovými úsměvy a vyjadřují se k samým závažným věcem. Ten film je ve skutečnosti bajkou o principech americké demokracie, založené na prázdných frázích, halících mocenské elitářství. Kirstie Alleyová ve špičkové komediální formě! 70% ()

Renton

Scénář: Lona Williams .. Zatraceně trefný scénář, který se otírá o jedny z nejzásadnějších maloměstských stereotypů - zejména středoškolské soutěže krásy a komplexní důsledky pro celou komunitu. Kirsten Dunst ve své první výraznější roli a třeba říct, že z mého pohledu mi to byla nejsympatičtější role. Neméně kvalitně, v roli naivní husičky, září začínající Amy Adams. ()

• Lona Williams, scénáristka filmu, ztvárnila postavu nemluvící porotkyně Jean. (zajda404)
  • Allison Janney tvrdí, že ju jej fanúšikovia uznávajú pre tento film viac ako pre akýkoľvek iný v jej kariére. (fandafilmov)