Krátce po návštěvě manželů Beresfordových jejich teta umírá. V její pozůstalosti je i obraz jakéhosi domu u kanálu. Prudence se rozhodne najít původní majitelku obrazu, se kterou se při minulé návštěvě tety náhodně setkala. Po staré paní ale jako by se zem slehla. Snaží se tedy alespoň nalézt dům z obrazu. Dostává se tím ale do nebezpečí, neboť hledaný dům má podivné obyvatele i pověst...Další z adaptací stejnojmenného románu Agathy Christie, tentokrát s francouzským espritem. (oficiálny text distribútora)

NinadeL

Paradoxně první zpracování románu Dům u kanálu (By the Pricking of My Thumbs, 1968, česky 2001) přinesli až Francouzi v roce 2005. Není to nic moc, francouzská Christie je o něčem trochu jiném, než by měla být. Ale Pascal Thomas se nadchl pro základní ideu Partners in Crime a to mu zřejmě stačilo a stačilo mu to natolik, že přitočil hned dvě další pokračování. Co dodat? Už to, že se to odehrává v přítomnosti není žádná výhra a zajímavá herecky je pouze Catherine Frot, což není mnoho. Samozřejmě, jako dabovaná vata se to dá vstřebat, ale pointa chybí. Bohužel ale ani další zpracování téhož románu, které v následujícím roce vymysleli pro seriál s Marple (!) nebylo ideální. Takže zatím stále ještě jen vyčkávám doby ideálního přepisu. ()

Roman Albach

Místy svižná, místy pokulhávající, ale nakonec sympatická krimi s laskavým francouzským humorem. Zajímavostí je účast Sarah Biasini, která před filmovou kamerou příliš nevystupuje, protože se věnuje především divadlu. V těch několika scénách, ve kterých se objevila jako dcera hlavní hrdinky, ukázala, že i na malém prostoru lze postavu dokonale představit. Talentová herečka. Ovšem není divu, když její matkou je Romy Schneider. ()

• Anglický distribuční název je totožný s románovou předlohou By the Pricking of My Thumbs. (NinadeL)