Pán času - Série 5 (2010) (séria)

Vincent a doktor (S05E10)

(epizóda)
  • Veľká Británia Vincent and the Doctor

Doctor a Amy putují do Nizozemka za Vincentem Van Goghem. V té době to je známý piják a ne moc slavný malíř. Vincent má však dar. Jako jediný vidí neviditelného mimozemšťana, který zabíjí místní. Podle všeho se skrývá v kostele v Auvers. (Varan)

Matrinx

Jeden z nejlepších dílů Doctora Who, jeden z dílů, který má i vzdělávací funkci. Nejsem zrovna největší znalec umění, ale tohle mě donutilo se o Vincenta van Gogha zajímat a něco si o něm zjistit. Od té doby ho mám rád a klidně bych si něco od něj pověsil na zed - nejradši Starry Night 2 :) ()

Milano33

Neskutočne krásna a dojemná epizóda! Doctor a Amy sa vydávajú po stopách Vincenta van Gogha a nielenže vidia na vlastné oči jeho tvorbu, ale aj spoločne s nim precítia to, čo Vincent vložil do svojich umeleckých veľdiel. Jeho umelecká tvorba ma naprosto vtiahla do seba a plne som si vychutnával tú abstrakciu a estetickú krásu. Vinny do svojich malieb pretavil vlastné pocity, ktoré boli často mimovoľné a impulzívne. Tie jeho spontánne nálady a emócie dominovali v jeho skvostných maľbách a práve jeho nevšednosť vo mne utvorila nezabudnuteľný dojem, ako vnímať expresionizmus a impresionizmus. Vinnyho jedinečný pohľad na svet zmenil aj mňa. A tie záverečné minúty boli tie vôbec najsilnejšie a nahromadili vo mne toľko emócií. Tento nekontrolovateľný nával emócií ma úplne obmäkčil a rozplakal. ()

malyLibor

Matrinx měl naprostou pravdu. Toto byl skutečně jeden z absolutně nejlepších dílů nového doktora. Celkově je tato série výborná, možná nejlepší z celého nového doktora, ale tento díl byl i v této sérii jedinečný. A já se jdu podívat, jak vypadá Starry Nigt 2 :-) ()