Doktorka se se svojí bandou dostávají do Montgomery roku 1955 a potkávají Rosu Parksovou, aktivistku za práva černochů, která již brzy navždy změní svět a jeho pohled na lidi s černou barvou pleti. To se ale nelíbí Kraskovi, který přicestoval z budoucnosti, aby změnil historii a zničil tak miliony životů. Je jen na Doktorce, aby ho zastavila a zachovala původní časovou osu. (MrMartinTm)

Dan9K

Taková edukativní epizoda. Už jsem se chystal kritizovat to, že Doctor Who začíná až moc připomínat Návrat do budoucnosti honbou za napravováním minulosti, ale naštěstí to elegantně vyřešili naplněním osudu. Je to jiný přístup než byl v předchozích sériích, kde se s časovými paradoxy nešetřilo, ale vždycky se to aspoň zmínilo a dodalo se něco o "timey wimey" věcech. Rovněž kvituji vybrané téma. Jednak je tím zdůvodněn a ospravedlněn multi-kulti casting a druhak je to opět zcela jiný přístup než byl v předchozích sériích. Už v minulosti byla po boku Doctora černoška a pořád jsem si říkal, že je přece blbost, jak ji i ve vzdálenější minulosti berou celkem normálně, maximálně se prohodila jedna poznámka z úst samotné černé Marthy, že to možná bude problém. Zde se, i díky akcentaci tohoto tématu do samotného příběhu, vyskytuje mnohem reálnější zobrazení tehdejší reality a je to prostě mnohem lepší. Otázka je ovšem, že by to tak mělo být pokaždé a seriál to asi nepotřebuje řešit každou druhou epizodu. Jen mě děsí fakt, že je z tohoto seriálu prostě cítit stále citelněji politický levicově liberální aktivismus a jen doufám, že s tím budou aspoň trochu šetřit. Fakt, že mimozemská Doctorka žijící tisíce let, je morálním vzorem pro současnou společnost a je zcela v souladu s aktuálním politickým směřováním západních evropských elit (přestože by Doctor/ka měla být seznámena a ovlivněna nepřeberným množstvím politických, morálních a jiných hodnot minulých budoucích, pozemských i mimozemských), je podobně (ne-li více) trapný, jako vyvážení americké demokracie a morálky do středověkých vesnic rozesetých po Galaxii ve Hvězdné bráně. ()

Milano33

Nechcel som to pri prvej epizóde riešiť, ani zmieňovať, ale prvá vec, ktorá udrie do očí je práve tá farebná a rôznorodá zmesica postáv, v tomto prípade bola politická korektnosť tlačená až príliš nasilu. Ale hovoril som si dobre, neriešim, pokiaľ budú postavy dobré napísané, nebudem mať s tým problém, zatiaľ však musím povedať, že ma spoločníci ničím nezaujali. Možno to je tým, že je ich tak veľa a scenár im zatiaľ nedovoľoval sa prejaviť. Tu sa však začínajú viacej prehlbovať moje obavy, že to bolo čisto politické rozhodnutie, a ja politiku vážne nerád. Ja plne chápem, že rasizmus je zlý a treba ho vždy a všade odsúdiť. Spracovanie tejto citlivej témy bolo docela fajn, príbeh síce bol taký fádny, ale aspoň silný zver to udržal nad vodou. ()

sirien

Jak se někomu může podařit zpracovat tohle téma nudně? Plus ten politicky laděnej záporák bylo co za WTF? SF má fungovat jako hyperbola nebo myšlenkovej experiment, ne jako výmluva pro rvaní politický agitky lopatou do chřtánu. ()

imaginer21

Snad jediná epizoda celé 11. série, která měla co říct a beze zbytku do dokázala, navíc velice citlivým způsobem. I tak ale oproti tomu nej za posledních 13 let je to průměr. Hodnotím proto v rámci série, nikoliv seriálu (to bych pak všem dalším série musel dát odpady). ()

Cheeter

Epizoda s cestou do minulosti, pokaždé pro mě zážitek. Zde silný příběh, akorát zápletka kolem něj mi přišla slabá. Ačkoliv si myslím, že Krasko se ještě objeví. A pak by to mohlo dostat zcela jiný rozměr. ()