Pán času - Série 11

(séria)

Streeper

Čekala jsem to horší. Vůbec mi nevadí, že v seriálu je najednou žena jako Doctorka, je to naopak milé osvěžení role, ale vadí mi, že úplně překopali seriál jako celek. Doctorka je úplně jiná než její předchůdci, je modernější a vůbec nepoužívá Tardis, která v minulých sériích hrála velkou roli. Tady jsem ráda, že jí vidím tak 4x za celou sérii. Navíc Doctor by nikdy svoje přátele, kteří s ním cestují nerozděloval kvůli jejich bezpečí. Ona se toho nebojí, dva pošle pohlídat toho nebezpečného mimozemšťana, zatím co ona s tím třetím vymýšlí co dál. Tohle se mi nelíbí, úplně tvůrci překopali smysl Doctora, ale představitelka je super, bláznivá a energická a její společníci k ní opravdu skvěle sedí. ()

MikyAff

Fakt, že je novým Doctorem žena, by mi až tak nevadil. Jodie to jde dobře. Je roztomilá, zábavná a tak trochu směsice jejích předchůdců. Na společníky se po chvíli dá taky zvyknout, i když tři jsou možná už trochu moc. Co ale nedokážu nějak překousnout je, že celá tahle série strašně postrádá ten Doctorovský náboj. Místo zajímavých zápletek s důležitým dějem v pozadí, sledujeme jednorázové díly a výlety. Není to ono, nebaví mě to. ()

Cheeter

Až to teď mě asi nejmíň bavila první série Doctora Who. Od teď je to tato. Byly v ní podle mě nejhorší díly, které jsem bohužel viděl. A je to škoda. Na začátku jsem si myslel, že by tato série mohla být dobrá. Capaldi mě už docela nudil, bylo znát, že je Doktorem už dlouho. A udělat Doktorem ženu mi přišlo dobré. Nicméně to se stalo celkově zklamáním. Navíc ten tým kolem mi nepřišel Bůh ví jak zářný. Bylo jich moc, žádný nedostal pořádně prostor projevit se. Snad se z toho tvůrci do další série poučí. ()

Dan9K

Přijde mi celá série jak nějaká fan fiction spíš. Novodobý Doctor Who skončil 10. sérií. V jedenácté se všechna negativa seriálu naprosto vymkla kontrole. Největšími slabinami jsou scénář a herci. Doctor Who byla vždycky většinou slátanina a fantasmagorie, čas od času protkána závanem geniality, ale tohle už je jenom slátanina, motivace postav absolutně bez smyslu, děj překombinovaný a přitom úplně o hovně. Až na pár dílů krystalická nuda. Napětí nula. Naprosto zde neexistuje obava o to, že by se mohlo něco skutečně stát. Díly mají nulovou návaznost, s výjimkou prvního a desátého. Série nikam nesměřuje. Herci jsou ukrutně nesympatičtí. Celé je to navíc protkáno propagandistickou tendenční ideologií, až mám skoro pocit, že to byl hlavní důvod, proč vlastně všechny díly vznikly. Tři díly jsou zajímavé, zbytek je absolutní sračka, pardon. Ty tři díly jsou Rosa (klasická citová ždímačka, kterou kdysi DW uměl skvěle, zásadní aspekt cestování časem, přecijenom šlo z toho vytřískat víc), Demons of the Punjab s krásnou vedlejší hrdinkou a nevšedním prostředím, ale stejnak díl, který by v jakékoliv jiné sérii dokonale zapadl a Kerblam!, který jako jediný nese znaky nějakého funkčně vytvořeného a uvěřitelného světa ve světě, navíc hezky dystopického, kde záleží, co se stane. Jodie Whittaker a Chris Chibnail už prosím ne a její společníky prosím zabít. ()

filmmovier

Na začátku jsem nebyl příliš optimistický. První díl byl docela nuda bez nápadu a samotná Jodie mně příliš nezaujala. Noví společníci, to ovšem byla jiná. Sympatické a nesmírně zajímavé postavy. Druhý díl už byl zajímavější, ale o schopnostech Jodie jsem stále pochyboval. TARDIS ovšem byla krásná a nová znělka se taky povedla. Pak ale přišla epizoda třetí, jedna z nejlepších v historii seriálu. Bylo tam všechno dobře. A i ta Doctorka si mně konečně naplno získala. A pak to jelo až do konce. Kromě strašlivě debilní epizody The Tsuranga Conundrum mně bavilo úplně všechno a hlavně druhá polovina (epizody 6 - 10) byla vyloženě lahůdková. Chibnall vnesl do seriálu funkční čerstvý vítr, který byl už tak dlouho potřeba. A novoroční epizoda Resolution, která je vyloženě lahůdková, jenom dotvrdila to, že tahle éra bude vážně fajn. Jen ta šíleně nudná a trapná politická korektnost tomu škodí, občas je hodně vidět, jak se z tohoto výjimečného seriálu stává politická agitka, což není dobré. Po nepřesvědčivém začátku se nebojím napálit tomu plný počet, protože je to vážně parádní. Za mně ve výsledku (díkybohu!) nesmírně povedený start nové éry, 9 z 11 epizod naprosto parádních, Jodie výborná (ale je co zlepšovat zejména ve větším prokreslení charakteru) a společníci také, atmosféra skvělá, prostě naprosto výborná podívaná. Nemůžu se dočkat dalších dílů. 90%. ()

• Název epizody odkazuje na knihu „The Man Who Fell to Earth“ (v češtině vyšla pod názvem „Muž, který spadl na Zemi“), kterou v roce 1963 napsal Walter Tevis. (MrMartinTm)
  • Bradley Walsh v tomto díle hraje postavu Grahama, ze kterého se následně stane společník Třináctého Doktora (Jodie Whittaker). Nejedná se ovšem o Walshovu první roli v tomto fikčním světě. V roce 2008 si zahrál epizodního záporáka, principála Spellmana, ve spin-offovém seriálu Dobrodružství Sarah Jane (od r. 2007). (MrMartinTm)