Pán času - Série 10

(séria)
Veľká Británia, 2017, 10 h 16 min (Minutáž: 45–61 min)

Peter Capaldi, Pearl Mackie, Matt Lucas, Jennifer Hennessy, Stephanie Hyam, Mina Anwar, Ralf Little, Kiran Shah, Nicholas Burns, Tomi May, Mandeep Dhillon (viac)

Cheeter

Začátek epizody mi přišel dost slabší. První epizoda, která se mi líbila, byla ta s mnichy. Ale nějaká větší provázanost celkového děje mi trochu scházela, teda až na jednu výjimku. Série pak zachraňovaly poslední dvě epizody, které nechaly spousta otevřeného prostoru. Uvidíme hlavně, jak to dopadne s Doktorem, budu se těšit na vánoční speciál. ()

stepankoby1

10. série - 75 %: Peter Capaldi naposledy zazáří, zatímco si celý tým vyčerpaného Moffata pakuje pět švestek. Nabízí na rozloučenou snad nejvyváženější sérii v historii seriálu, slibují, že nic nepokazí, a nijak neskrývají, že sází na jistotu bez propleteného příběhu či nějakých komplexnějších témat. Tedy sliby vcelku jednoduché na dodržení. A ulevilo se mi, že je dodržet dokázali. Doručí tak zábavné a příjemné epizody, které odsýpají, ale zároveň ničím nepřekvapí. Čestnými výjimkami jsou geniální Extremis a monumentální finále, které vše uzavře zcela uspokojivě. A já to beru. Uvědomuju si, že objektivně je nejspíš ze všech deseti nejslabší a každá epizoda by si zasloužila být o příčku níž, než jak ji hodnotím já. Ale já to prostě beru. Líbilo se mi, co udělali se vztahem Missy a Doctora, zbožňoval jsem Tardis team a jednotlivé epizody mě zvládaly bez problémů bavit. Za dalších pár let k tomu pravděpodobně sednu nevyhypovaný a konečně si přiznám, že to prostě nebylo tak dobré. Aktuálně se s tím bohatě spokojím a budu to vnímat jako (zatím?) poslední sérii, která mě bavila. ()

Streeper

Tak sbohem pane Capaldi byl jste skvělý Doktor a zařadil jste se do mé TOP trojky. Bude mi chybět, byl bláznivý, upřímný, citlivý a přísný, to jeho obočí je dokonalé. Některé díly už byli trošku slabší, jak se snažili pomalu dostat k tomu konci, ale potřebovali to něčím zaplnit, občas to bylo takové mdlé a o ničem, ale nakonec se mi ta série celkově líbila. ()

anatheman

Oproti deváté sérii kolosální propad. Příběhy jsou nepříliš záživné a až na výjimky neoriginální. Ovšem řada prohřešků by se dala odpustit, kdyby se tato série nesnažila být až tak přehnaně politicky korektní. Opravdu není k nalezení epizoda, která by nebyla nějakým způsobem "inkluzivní". Máme zde vše - od černých římských legionářů přes kritiku kapitalismu k feminismu. Ptám se: Proč? Vždyť minulé série se bez tohoto přístupu obešly. Ale nemíním tím obviňovat přímo tvůrce. Myslím si, že za tuto transformaci nemohou. Spíše se zdá, že jim to bylo nadiktováno. Co ale tuto sérii zachraňuje? V některých epizodách přetrvává tradiční "dotkorovská" atmosféra. Rovněž je možné nalézt několik silných momentů, které podporuje skvostná hudba. Hlavním tahounem je ovšem Capaldi a potěšil i Lucas jako Nardole. Tak tedy nakonec uděluji 3 hvězdičky. ()

andalin

Obsahuje spoilery. I když Jenna-Coleman byla super, Claru jsem již po pár epizodách nemohla vystát a tleskala jsem, když jí byl konec. Podle mě to s celým tím její příběhem bylo trochu přes čáru. Bill je na druhou stranu zajímavá postava, která se podle mě k 12. Doctorovi náramně hodí. Příbeh pokulhává, emoji epizoda byla trochu WTF a někdy si říkám, proč na to ještě koukám. Odchod Bill ale přišel nečekaně rychle, což mi bylo vlastně sympatické. Jako další věc bych ráda pozvedla postavu Nardola, která byla absolutně geniální. Návrat Mastera mě na druhou stranu ze židle nezvedl, ač jsem se na něj těšila. Meh. Uvidíme, co všechno přinese vánoční speciál, David Bradley mě nadchl už v An Adventure of Space and Time. ^^ ()