V rozvalinách města, které nikdy nebylo, na Doktora a jeho přítele číhá nebezpečí. Začíná zoufalý boj o přežití, ale tentokrát naši hrdinové již dopředu vědí, kdo prohraje. Minulost a přítomnost jsou v sázce a Doktor musí porušit svá pravidla, aby zvítězil. Dokáže zastavit Krále rybáře? A co je mnohem důležitější, kdo složil Beethovenovu pátou symfonii? (Filmbox)

Milano33

A záhada okolo duchov aj naďalej pokračuje, des a hrôza neutícha, a zase tma a šero postupe upadajú tým, ako sa tajuplnosť príbehu odkrýva. Tie scény, kedy náhle všetko utíchlo a len niekde z diaľky sa začal ozývať desivý zvuk, boli nesmierne mrazivé. S tým úvodom a záverom som naozaj veľmi spokojný a je vidieť, že to mali pekne premyslené. Introdukcia nám započala Doctorovim monológom o 5. symfónii Ludwiga van Beethovena, Doctor svojim uhrančivým prejavom utvoril pekný príklad, ktorý následne aplikoval na konci. Peter Capaldi bol proste fenomenálny! Bez jeho ikonickej elektrickej gitary a sonických okuliarov si ho už skrátka neviem predstaviť. A za boostnuté intro môžme poďakovať Capaldimu, ktorý svojim brnkaním na gitaru, utvoril túto luxusnú znelku nesúcu sa v rockovom štýle. Pecka! ()

• Řev krále rybáře (vesmírného mimozemšťana) poskytl Corey Taylor, zpěvák kapely Slipknot. (P. J. D.)