V podvodní základně stojí  zvláštní mimozemská loď, která byla objevena na dně jezera. Uvnitř není nic, ale jakmile začnou členové posádky základny umírat, dojdou hroznému zjištění: duchové jsou skuteční! A jejich přátelé odmítají zůstat mrtví! Když se objeví Doktor a Clara, nalézají základnu v obležení mrtvých. Co za tím stojí? Kdo přivedl mrtvé k životu? Pravda, kterou Doktor objeví, je však mnohem děsivější než kterýkoli duchařský příběh. (Filmbox)

Milano33

Príbeh sa nám odohráva pod vodnou hladinou, čo je už samo o sebe dosť nepríjemné na pozeranie, keď sa nad tým len trochu zamyslíte. Byť zužovaný a obklopený vodou zo všetkých strán, vedie skôr či neskôr k zaplaveniu. A kvôli klaustrofobickému prostrediu, ktoré evokujú úzke chodby podvodnej základne, sa cítiť stiesnene. A aby toho nebolo málo, začali sa nám tu objavovať aj duchovia, ktorý strašili v týchto prostriedkov. Taktiež i časté striedanie denného a nočného režimu veľmi znepokojovalo. Hra so svetlom a tmou bola úžasná. Toto všetko dokopy utvorilo tento neskutočne silný atmosférický zážitok, ktorý je priam až pohlcujúci. Napätie sa dalo rovno krájať a plazivá atmosféra vo mne vyvolala mrazenie a strach. A sekvencia, kedy sa Doctor rozhodol odchytiť ducha, bola poriadne dychberúca. ()