Pán času - Série 8

(séria)
Veľká Británia, 2014, 10 h 52 min (Minutáž: 43–76 min)

Hudba:

Murray Gold

Peter Capaldi, Jenna Coleman, Neve McIntosh, Catrin Stewart, Peter Ferdinando, Tony Way, Mark Kempner, Graham Duff, Michelle Gomez, Matt Smith, Matthew Rohman (viac)

DaViD´82

Deep Breath (8x01) 4/5: Capaldiho premiéra dojíždí na přestřelenou délku; slušela by tomu spíše stopáž běžné epizody. První komediální třetina sice pobaví, ale má příliš prostoru, točí se na místě a nikam nic neposune. Ovšem jakmile se od vstupu do restaurace přejde na vážnou notu, tak nezbývá než se hluboce nadechnout a zadržet dech spolu s postavami. Nejen díky skvělé gradaci a stupňujícímu se napětí, ale především kvůli tomu, že vůbec poprvé je z Clary plnohodnotná postava a ne vyděšeně se tvářící přívěšek. Into the Dalek (8x02) 3/5: Jako pastiš na Vnitřní vesmír/Fantastickou cestu nedotažené a především ve střední pasáží "odnikud nikam". Nejlepší na celém dílu je hned prolog; jakkoli je sympatické pokračování trendu Moffatovy éry, kdy se s Daleky pracuje svěžím přístupem. A Rusty měl skončit jako Doktorův společník, to mi nikdo nevymluví. Robot of Sherwood (8x03) 4/5: Pulpová jednohubka; nic více a nic méně. Listen (8x04) 4/5: Jednou za (dlouhý) čas se Moffat přepne do "god modu" a vyprodukuje památnou nadčasovou epizodu jako byly The Girl in the Fireplace či Blink. Tohle má dlouho náběh na přesně takovou epizodu. Škoda toho vyšumění do ztracena. Time Heist (8x05) 4/5: Heist žánrovka, která více než by bylo zdrávo stojí na tom "kdo a proč", byť je to jasné poměrně záhy. The Caretaker (8x06) 3/5: Škoda že to nezůstalo čistě civilní i ve druhé polovině. Tentokrát tam ten nucený sci-fi prvek dvakrát moc nesedl. Kill the Moon (8x07) 3/5: Další z těch epizod, která nedostála svému názvu; tentokrát však především kvůli závěrečné čtvrtině. Mummy on the Orient Express (8x08) 5/5: Are You My Mummy? strikes back v epizodě, která se sice zdá být pouhou kombinovanou vriací dílů Voyage of the Damned a The God Complex, ale je mnohem (ale mnohem!) lepší, rafinovanější i vyspělá než cokoli v posledních dvou sériích. Agátka by měla radost. Flatline (8x09) 5/5: Zabijácké graffity v epizodě, která dává celému seriálu zcela nový rozměr, protože mimo jiné dokazuje, že Doktor v ženském podání by nejen fungoval, ale byl by i přínosem. In the Forest of the Night (8x10) 4/5: (ne)Pohádka, která do planetárního telefonátu dělá vše správně a od něj vše špatně. Dark Water (8x11) + Death in Heaven (8x12) 4/5: This will be disturbing... RIP. Na to jak moc se tu hraje na velká odhalení vázající se k celé sezóně, je to až překvapivě nepřekvapivé a přímočaré, ale aspoň ne hloupé. Od Moffata to je až nezvykle "daviesovský" styl finále. Každopádně výtečné; tedy až na to zúčtování na hřbitově. Místo gradace to zastaví a vyšumí... Mnohé však napravuje neskonale smutná finální scéna v kavárně, jejíž veškerá působivost vezme za své, pokud by se ti dva měli ještě někdy v budoucnu vidět. Last Christmas (8x13) 4/5: Viz profil speciálu. ()

Streeper

A máme tu Capaldiho jako Doktora. Trvalo mi než jsem si zvykla a než jsem se smířila s Mattovým odchodem. Pořád jsem ještě nenašla ke Capaldimu tu správnou cestu jako k dalším Doktorům. Clara jako společnice je skvělá, doufám, že tam ještě nějakou dobu vydrží. Capaldi je hodně odlišný, i díly mi přijdou jiné, všechny jsou až moc protahované, ne tak zajímavé jako před tím. Uvidíme jak bude vypadat devátá série. ()

filmmovier

Takže Capaldi: Ten se mi zatím více než zamlouvá. Sice (zatím) nedosahuje geniality ani Tennanta, ani Smitha a možná ani Ecclestona, myslím ale, že to nebude dlouho trvat a předvede nám mnoho epických věcí. Je ale pravda, že věci, které umí s obočím, nemají konkurenci. Dvanáctka má povahou hodně blízko k prvnímu Doktorovi, nevrlý, dost často protivný, občas s překvapujícími reakcemi, ale jinak docela fajn. Poregenerační epizoda byla fajn, Clara si ale víc rozuměla s Jedenactým, a je to dost vidět. Co se týče zápletek a epizod, tak zatím spokojenost (i když třeba kusy jako Into the Dalek, Kill the Moon a částečně i Time Heist byli spíše zklamáním). S Doctorem jsem ale prozatím spokojen, zápletka s Missy je velmi nadějná a i když mě postavy jako třeba Danny Pink vyloženě dost často otravují, nemám důvod dít méně hvězdiček, protože Doctor je pořád skvělý a takový i zůstane, ať je jaký je. Jinak temnější přístup a přiblížení ke Classicu je dost znát a to rozhodně taky není na škodu... Za osmou sérii po polovině řady za 85%. Za finále osmé řady a následné Poslední Vánoce dávám 90%, zrovna tohle se Moffatovi povedlo (pokud teda pominu nějaké fejly, tak skutečná totožnost Missy Vládne celému prozatímnímu Capaldiho období). Tahle série je ta vůbec nejslabší (a scenáristicky nejhorší) od obnovení v roce 2005. ()

pytlák

Jako po každé regeneraci první tři díly jsem Capaldimu nemohl přijít na chuť. Naštěstí se to v první polovině série zlomí a pak je to opět jízda. Doktor je tentokrát sarkastický, více cynický a vážný, ale to neznamená že se nedostaví zábavné momenty. Vykulená Clara opět sympatická a celá série také. Dobrých 7/10 . Nejlepší díly: 8x04 - Listen, 8x05 - Time Heist, 8x09 - Flatline. ()

sirien

Oscilující kvalita pokračuje a skáče víc a víc - na jedné straně Moffatova snaha urvat seriál svému egu, na straně druhé poslední vzdor seriálu ve snaze udržet se nahoře. Jsou tu některé silnější díly - e02, e04, e08... ale už nejsou zdaleka tak silné, jako byly silné díly v předchozích sezonách. Na druhou stranu dost dalších dílů je slabých a Kill the Moon je přímo vyhlášeně špatnej. Clara se vyčerpala a i závěr série - tradičně silná část Doktora - nějak začal ztrácet dech (což je s Masterem co říct). ()

stepankoby1

8. série - 80 %: Peter Capaldi naznačuje všechny možnosti, kam může jeho Doctor jít a exceluje v každém ohledu, v něm chyba není. To scénář vždycky v nejlepším znenadání hodí zpátečku, a dvanáctka tak nemůže pořádně nastartovat. Přitom mnohokrát naznačovaná linka učení se otevřít a důvěřovat plná pochybů o sobě samým má obrovský potenciál, obzvlášť po zakončené lince božského komplexu jedenáctky. Skoro všechny epizody jsou plné skvělých nápadů a námětů, bohužel se jen ve čtyřech skutečně povedlo je dotáhnout a nikde po cestě neklopýtnout. Ta klopýtnutí naštěstí nejsou nijak zásadní a finále je nakonec i dotáhne do zdárného konce. Problémem je jen fakt, že by to šlo ještě líp. ()

kukkik

Neskutečně slabá série, jak co se scénáře, tak co se hereckých výkonů týče. Postavy jsou příšerně nesympatické, což jsem u žádného z předchozích doktorů neviděl. Tam občas byly některé postavy otravné místy ale buďto to nakonec zachránily včas nebo se jejich špatné vlivy ztratily v dobrém scénáři či mezi ostatními postavami. V téhle sérii ovšem není jediný dobrý díl. Scénář mnohdy hraničí ba i překračuje hranice čisté trapnosti a jako fanouška série mě to osobně bolí, tohle pošlapávání odkazu výborného seriálu. Od odpadu mě dělí jenom tenoučký vlásek. 1/5 ()

Doctor003

Tento Britský seriál byl skvělí od 9 až 11 Doktora už 12 mi připadá nesympaticky a ubirá dojem toho seriálu proto jsem skončil stimhle seriálem od 8.serie protože už takové začina to byt slabé ()

Gelaos

8/10: Na Capaldiho Doktora jsem si několik epizod zvykal a přestože se znatelně liší od Tennanta i Smithe, oblíbil jsem si ho stejně jako ty dva předchozí. Zatímco 7. série připravovala půdu pro velké finále jedenáctky, osmá stojí na začátku. Epizody jsou především standardní výplňová vata, těch vskutku nadprůměrných tolik není (Listen, Mummy on the Orient Express, Flatline) a otravovalo mě, jak Doktor neustále řeší, zda je "dobrým mužem". Na zabití byl i Clařin nový přítel. Ale Moffat si u mě hodně polepšil díky Missy, která je v podání Michelle Gomez jednou z nejlepších postav v rámci celého seriálu. ()

stuj

Nový představitel Doktora je tu a je to docela změna. Jeho představení nebylo vůbec sympatické, ale pak se to naštěstí srovná. Už to není rozběhaný yippee yay mladík, ale lehce sarkastický "zralý muž". Jenna Coleman jako Clara zůstává, což je příjemné. Zajímavost jednotlivých dílů je podobná jako v předchozích sériích, tzn. dá se to, ale super díly nikde. ()