Pán času - Série 6

(séria)
Veľká Británia, 2011, 11 h 1 min (Minutáž: 43–59 min)

Hudba:

Murray Gold

Matt Smith, Karen Gillan, Arthur Darvill, Alex Kingston, Mark Sheppard, William Morgan Sheppard, Chukwudi Iwuji, Mark Griffin, Sydney Wade, Glenn Wrage (viac)

Yardie

Hodnocení zde nejspíše odpovídá, někde kolem 85% by se to mohlo pohybovat. Díly jsou více nevyrovnané než v předcházejících sériích, ale ty lepší jsou opravdu skvělé. Už jsem vzal na milost i nového Doctora, kterého respektuji, má své kouzlo, ale Tennanta jsem si užíval více. Ale uznávám, je to slušný Doctor, má svůj styl. Slušná dlouhodobá zápletka, kdy finále bylo o něco slabší, než jsem zvyklý a jako předčasné finále beru díl Dobrý muž jde do války. Stále je úctyhodné, jak dokáží scénáristé přijít s dalšími novými motivy, to je fakt síla. A Tardis partička cestujících šlape na výbornou. Howgh! ()

Vabr

Horší než předchozí série, ale pořád dobrý. Začátek série vás hodně dostane. Také má dlouhodobou zápletku po dobu celé série, která se ke konci rozuzlí. Ta zápletka byla horší, ale byla méně očividná. Bylo zde víc věcí, které do zápletky spadaly. Ze skoro každého dílu byl sebrána nějaká věc, která v tom dílu byla a pak se ty všechny věci ke konci využily. Ale jak říkám, líbila se mi zápletka méně. Díly zde bývaly horší než v 5. sérii. 1, 2, 7, 8, 10, 11 a 13 - dobrý. 3, 5, 6, 12 - průměrný. 4, 9 - špatný. Amy, Rory, Doktor a River opět supr až na jeden háček. Amy má totálně de*ilní vtipy. Mě tím neštvala, poprvé jsem jí na to skočil, ale když to už říkala potom, tak ne, ale ke konci jsem si myslel, že to opět myslí vážně, tak jsem jí na to zase skočil, ale ukázalo se, že si dělá jen srandu. Chudák Rory. Musím ale uznat, že už to místy přeháněla. Líbí se mi dobře využitá hmota. Nejhorší díl byl podle mě Doktorova žena. Byl hrozně nudnej a o ničem. Naopak nejlepší díl byl Dívka, která čekala. Je můj úplně nejoblíbenější díl z celýho seriálu. Zabijeme Hitlera byl nejvtipnější. Štve mě 12. díl s těma vtipama. Hraje si to na to, jaká to je fakt komedie, ale je to spíš trapný. KDO NEJVÍC NABALUJE 1. Martha 2. Amy 3. Rose 4. Donna Seznam nemá nějak urážet postavy. VYHODNOCENÍ: ONA ČEKALA 36 LET A ON 2000 LET :/ ()

stepankoby1

6. série - 85 %: Od předchozí série se jedná o skok dolů v ucelenosti a návaznosti. Geniální části tu jsou lemovány více či méně nedotaženými nápady a jednou dost špatnou epizodou. Problémy se stávají obrovské množství načrtnutých příběhů a urputná snaha zařazovat výplňové epizody do hlavní linky. Hlavní linka totiž na celou sérii nestačí a výplňové epizody nejsou vždy dostatečně skvělé, aby hlavní linku dohnaly. Dohromady tak celek často nejde moc dobře dohromady, ať už to postavy táhnou sebevíc. ()

pytlák

První díly série nic moc, ale nakonec se (jak je u Moffata zvykem) ukázalo, že bez nich by byl závěr série poloviční. Vlažný start série je tedy odpuštěn a zbytek je Doktorův vysoký standard 8/10 . Nejlepší díly: 6x07 - A Good Man Goes to War, 6x12 - Closing Time, 6x13 - The Wedding of River Song. ()

Gelaos

9/10: Šestá série pokračuje v nastaveném trendu, přidává promyšlený story-arc a z Matta Smitha ždímá to nejlepší. Navrch to obsahuje mhoho výborných či až úžasných epizod (The Impossible Astronaut + Day of the Moon, The Doctor's Wife, The Rebel Flesh + The Almost People, A Good Man Goes To War , The Girl Who Waited). Paradoxně stejně jako v předchozí sérii mi i tady finále přišlo slabé/odfláknuté vzhledem k tomu, jak bezvadná celá série byla. ()

• Název vánočního speciálu odkazuje na knihu "Lev, čarodějnice a skříň" známého autora C.S. Lewise. (P. J. D.)
  • V epizodě se měl objevit i Kapitán Jack Harkness (John Barrowman), ale jeho herecký představitel byl zaneprázdněný jiným projektem. (Polgedney)