Pán času - Série 2

(séria)
Veľká Británia, 2006, 10 h 45 min (Minutáž: 45–60 min)

Kamera:

Ernest Vincze

Hudba:

Murray Gold

David Tennant, Billie Piper, Camille Coduri, Noel Clarke, Zoë Wanamaker, Sean Gallagher, Lucy Robinson, Anna Hope, Struan Rodger, Kevin Hudson, John R. Walker (viac)

DaViD´82

The Christmas Invasion (2x00) 3/5: Viz profil speciálu. Attack of the Graske 2/5: FPS interaktivní miniepizoda a zbytečnost nehorázná. New Earth (2x01) 4/5: Hned první epizoda druhé série jasně ukáže, že si tvůrci z nedostatků první série vzali ponaučení a chyby nehodlají opakovat. Jednak mají k dispozici vyšší rozpočet a eso v rukávu v podobě Tennanta, ale hlavně propracovanější scénáře, které jsou rafinovanější i vypiplanější, byť se rámcově i stylově drží stylu nastolenému minulou řadou. Hned tady se nebojí řešit vážná dospělá témata… V akčním podání a s úsměvem na rtech. Tooth and Claw (2x02) 5/5: Finální argumentace kruhem o královské rodině by sama o sobě zachránila i mnohem horší epizodu než jakou tahle (ne)slátanina o vlkodlakovi z vesmíru, královně Viktorii i zlotřilých kung-fu mniších je. Hravé spojení napětí vycházející z atmosféry gotického horroru a žánrově uvědomělé nadsázky. V tomhle ohledu to není nepodobné Americkému vlkodlakovi v Londýně. School Reunion (2x03) 4/5: Potvrzení toho, co každý žák moc dobře ví, v nepřiznaném (a lepším) britském remaku Fakulty. The Girl in the Fireplace (2x04) 5/5: Mix znepokojivé až strašidelné atmosféry s nadsázkou je rizikem, které málokdy vyjde. Doktor to má o to těžší, že k tomu míchá i různé žánrové prvky. Zde konkrétně vesmírnou loď a francouzský královský dvůr 18. Století. Prostě nevděčná kombinace, kde se může zkazit tolik věcí, že i v rámci tohoto seriálu se to ne vždy zadaří ukočírovat. Ovšem málokterá (pokud vůbec nějaká) epizoda z úvodních sérií to zvládá s takovou grácií jako právě tato; navíc s melancholicky posmutnělým závěrem. Rise of the Cybermen (2x05) + The Age of Steel (2x06) 3/5: Obešlo by se to bez prvního části? ANO! Každopádně druhá část to mohutně zachraňuje, byť se u Cybermenů ani zdaleka nepodařilo to co u Daleků. Tohle nejsou respekt nahánějící protivníci, ale paňácové ve směšných kostýmech. Každopádně díl, který dělá pro postavu Mickeyho/Rickyho první poslední a z do té doby poněkud přebytečného „plechového psíka“ je rázem aspoň trochu zajímavá postava. The Idiot´s Lantern (2x07) 3/5: Námět i zasazení trefené na výtečnou, ale ta nerozhodnost čím to vlastně chce být tomu podkopává nohy. Tohle měla být buď čistě vážná strašidelná epizoda či naopak čistě komediální, ale ne „teď tak a za chvíli onak“. Ve výsledku to není ani strašidelné, ani vtipné a vlastně ani nikterak zvlášť zábavné. Doufám tedy, že když nic jiného, tak v českém znění tu „televizňačku“ dabovala Edna… Ehm, Kaiser. The Impossible Planet (2x08) + The Satan Pit (2x09) 5/5: Řádně temná dvojepizoda se „zrcadly lidstvu nastavující“ rasou Oodů. Taková setsakra působivá carpenterovina lepší většiny filmografie samotného Johna Carpentera. A ta tedy na silné nadčasové klasiky rozhodně nikterak skoupá není. Love & Monsters (2x10) 4/5: Špatná zpráva, toho mimozemského mazlíka v plyšové formě neprodávají. To je zásadní pochybení, za které však tato formálně hravá a osvěžující epizoda nemůže. Fear Her (2x11) 2/5: Není problém, že je to jak tuctová epizoda Akt X. Není problém, že to má přepálený patetický „hepáč“ (ten má ostatně vzhledem k finále své opodstatnění). Problém je shodný jako u dílu s posedlou televizí. Zase to chce být strašidelné i vtipné zároveň, ale takovým tím neškodným způsobem „nic proti ničemu“. A to je k ničemu. Zvlášť když ten spratek neumí hrát a je na zabití při každé replice. Army of Ghosts (2x12) + Doomsday (2x13) 3/5: Ocenil bych více tajemna kolem duchů; vyjevení jejich pravé podstaty v zásadě hned ve scéně po jejich prvním výskytu toto dost podkopalo; takhle divák hned ví kam to směřuje a kudy se to bude ubírat. Každopádně… Cybermeni! Dalekové! Lidstvo! Milióny Cybermanů versus milióny Daleků versus miliardy lidí! Konec věků! Paralelní světy! Torchwood! Stroje s city! Loučení s Rose a jejími bližními! No, prostě vše co Daviesovi přišlo dobré sem nacpal. A jakkoli je snad každé z těch témat samo o sobě nosné, tak takto dohromady na ploše jednoho finále se ničemu nedostane potřebný prostor a tak to celkově vyznívá… No, jako když se o něco podobného pokoušeli tihle dva. () (menej) (viac)

HAL

Tennant je skvělý a s ním je Doctor o třídu lepší, to jeho kouzelně hyperaktivní nadšení ze všeho zajímavého a promyšlená chaotičnost s jakou za pochodu vytváří plány, to je krása pozorovat. A Rose je snesitelná, i když v závěru při tom tlačení na emocionální pilu už jsem dosti zíval. Exterminate všechny tyhle nevěrohodné ubrečenosti! Exterminate! ()

Streeper

Trochu jsem si na Tennanta jako Doctora musela zvyknout. I když volba to byla skvělá, ale přeci jen moje první série vždy zůstane první sérií. Nicméně celá série se povedla. Tennant to zvládl na výbornou a stejně musím říct, že k Rose mi David prostě sedí lépe. ()

filmmovier

2.série: Do ní jsem se dostal už po pár minutách. Vánoční speciál byl úchvatný a ve stejném duchu se vezl i zbytek sezony. Změna Doktora je k lepšímu - David Tennant překonává svého předchůdce naprosto ve všem, i ve vtipu a je to mnohem lepší Doktor a asi ani Matt Smith není lepší. I epizody byly super - originální zápletky, spoustu britského humoru i toho sci-fi napětí. Torchwood, královna Viktorie, Hlupákova lucerna nebo můj obzvlášť oblíbený kousek Láska a příšery stojí za trochu toho času.... A to finále bylo krucinál dramatické a srdcervoucí. Rose byla dobrá. Celkově určitě o stupeň lepší než první sezona. ()

pytlák

Davida Tennanta jsem si zamiloval hned po jeho prvním výstupu a citování Lvího krále. Billie Piper je pořád skvělá a oproti předchozí sérii to drží více pohromadě. V celé sérii je minimum špatných dílů a výborné emotivní finále, Doktor si mě definitivně zaháčkoval 9/10 . Nejlepší díly: 2x04 - The Girl in the Fireplace, 2x08 - The Impossible Planet, 2x09 - The Satan Pit. ()

MikyAff

Tennant a Piper mají mezi sebou skvělou chemii.. Což mi ale nijak nedonutilo mít Rose raději. I přesto byl poslední díl těžký. Jenže tak to chodí a Pán času se posouvá na novou úroveň. Allons-y! Nejlepší epizoda: Zub a spár ()

Yardie

Určitě lepší než série 1. Je to vážnější, zajímavější díly, propracovanější a rafinovanější zápletky, lepší triky. Prostě ve všech směrech posun dopředu. Na novou "vizáž" Doktora jsem si brzy zvykl, takže ani zde nebyl problém, nakonec si mě získal rychleji a více než původní. A musím říct, že poslední dva díly byly fakt parádní, hlavně poslední mě dostal. Takže pokud to půjde nastoleným směrem, tak u mě zavládne velká spokojenost. Prostě seriál ve druhé sérii tak nějak dospěl a to je dobře. Howgh! ()

sirien

Celá tahle série je mnohem vyrovnanější, než ta předchozí. Má míň "slabých" dílů a ty jsou spíš "ne moc zajímavé" než "špatné". Bohužel ale nemá ani žádné skutečně výrazně dobré díly - sice má také své tři top položky s jednou zajímavě weird epizodou a silným hororovým dvoudílem (s04, e08+09) a vcelku silné finále, ale oproti silné trojce a finále s01 to je prostě pokaždé trošičku horší. Celkově vzato šel seriál jako celek v s02 nahoru, ale na 5* téhle sérii pocitově nějak chybí ty fakt silné highlighty. ()

stepankoby1

2. série - 70 %: Aneb jak druhou půlkou zkazit všechno, co ta první skvěle vybudovala. The Idiot's Lantern a Fear Her jsou na podobné úrovni trapna jako slitheeni a nesnesitelné Love and Monsters, které dodnes považuju za jednu z nejhorších seriálových epizod vůbec a přímo ukázkový příklad, jak zničit dobrý námět, bylo jen třešničkou na dortu. Celou sérii navíc provází nesmyslná romance Doctora a Rose, finále působí jen jako povinné završení všech linek, které pořádně nic nerozehraje, a protože mi již zmíněná romance vadila, tak se mě ani ten konec nedotkl. Na hranici čtyř hvězd to tak dotahuje výborný Doctor, vylepšené praktické i vizuální efekty (hlavně kočičí sestřičky!), zábavné interakce postav a jeden senzační dvojdíl ve druhé polovině. ()

Vabr

Konečně nový doktor! Vyměnili toho de*ila a poslali sem někoho normálního. Nový doktor je o mnoho lepší a sympatičtější. Díly si kvalitu o doooost zvedly. O tolik stále ne, ale oproti první sérii jo. První díl je stejná sra*ka jak první série, ale skoro všechny ostatní už jsou dobrý. Minulost, přítomnost (až na 1.díl) a budoucnost jim jdou bravurně. Minulost není nudná a je o něčem. Přítomnost je taková normální. Budoucnost je ze všech nej. Láska a nestvůry byly úplně jiným stylem. NWM, co je to napadlo. Ani tam nebyl Doktor. Nechápu, proč má díl Kdo se bojí Chloe tak málo procent. Byl jedním z nejlepších a byl originální. Konec série je trochu hoax (vy víte v čem) a logika moc nedává smysl. SPOILER SPOILER SPOILER Rozloučení s Rose je hodně dobré. KONEC SPOILERU KONEC SPOILERU KONEC SPOILERU Zakončení se jim povedlo. VYHODNOCENÍ: PROČ TA BUDKA V 1. DÍLE NARÁŽÍ DO VŠEHO MOŽNÝHO, KDYŽ SE VRACÍ?! ()

Petra321

Táto séria prináša množstvo dojímavých okamihov. Mnohokrát mi z očí vyšli slzičky. Pri poslednom diele som sa už skutočne rozplakala a myslím si, že je to najdojímavejšia časť ever... Záverečné scény sú plné citov. Po ukončení poslednej časti som mala chuť niečo rozkopať a stále mám, keď na to iba pomyslím. Chýbajú tam dve slová. Chýbajú tam a tým sa to celé pokazilo. Ale svoje hodnotenie nezmením. Tento seriál, táto séria,, zaslúžia si to. ()

Nathaniell

Bylo krásné pozorovat, jak se v prvním díle drželi tvůrci zkrátka a neukazovali doktora s novým obličejem moc často, aby si na něho diváci zvykali postupně. K charakteru, který měl začít představovat, je to ideální způsob. :-) ... Epizodní díly mají lepší kvalitu zpracování (snad až na - Kdo se bojí Chloe, kde se musela hlavní zápletka vycucat z toho, že je matka malý holčičky úplná p..ča) a až na jedno opravdu drobné zaklopýtnutí - viz. závorka - není co vyčíst. Rád bych ještě vyzdvihl jedinečnost dílu - Láska a nestvůry - který svojí odlišností výpravy oproti klasickým epizodám ukázal nový způsob, jenž opravdu zaujal... Stejně jako první série si i zde dali tvůrci tu práci pro slušnou přípravu půdy pro rozhodující finále a vpravdě nezklamali. Hádám, že právě finále a konec série několik lidí obrečelo a nedivím se. Rose byla pro spoustu lidí fajn. Ne, tady nemůžu níž než na 5* ()

Daniel2003

Změna k lepšímu úplně ve všem. Tennant je jako Doctor úžasný a předchůdce hravě překonává. Příběhy přitlačily na pilu a jsou odvážnější, temnější a nápaditější. Postavy pořád fajn, triky se mírně zlepšily, hudba stále vynikající. ()

Gelaos

7/10: Druhá série je rozmáchlejší, jistější v kramflecích a zatímco první série přešlapovala na místě, druhá je na tom s gradací a vývojem postav lépe a objevují se první opravdu silné epizody (The Impossible Planet + Satan's Pit). Vše kulminuje ve finálovém dvojdíle, který sice logicky smysl nedává, ale jako vztahová soap-opera funguje obstojně. ()

stuj

Jak píše většina, úroveň se zvedla hlavně díky výměně hlavního představitele. Ten už je sympatičtější. Příběhově ale stále žádná sláva, drtivá většina dílů projeta zrychleně, abych se dostal do dalších sérií, které jsou prý lepší. Tak už aby to bylo. Speciální efekty stále hodně levné. ()

MrMartinTm

Druhá série Doctora Who je hrozný paradox. Na jednu stranu zde poprvé sledujeme Davida Tennanta a jeho Desátého Doktora, který je jedním z nejlepších představitelů této postavy, na druhou stranu je ale sama druhá série strašně slabá. Upřímně si nejsem moc jistý, co za to vlastně může. Dost možná je to počet nezapamatovatelných a průměrných epizod (jediné díly, které považuji za opravdu dobré, tak je 4. epizoda Dívka v krbu a finálový dvojdíl - ano, dokonce ani všemi opěvovaná Nemožná planeta a Satanova past mě nijak extra nezaujaly), možná za to může občas fakt divné psaní scénářů, postava Rose, která je zde příšerně otravná a její love romance s Doktorem je občas k nevydržení, nebo třeba to, že počítačové efekty jsou mnohem častější a taky mnohem horší (prakticky v každé epizodě je nějaká digitální sekvence, která prostě nevypadá dobře - New York v budoucnosti z první epizody, vlkodlak z druhé, netopýří bytosti ze třetí, atd.). Co tuto sérii tedy zachraňuje? No, tak zaprvé, herec David Tennant, který je prostě božský. A zadruhé, epizoda Dívka v krbu, která je jedna z mála epizod druhé řady, která opravdu funguje a je to dobrý a poctivě napsaný díl. Jinak ale hrozně průměrná série... 5,5/10 ()