Pán času - Série 2

(séria)
Veľká Británia, 2006, 10 h 45 min (Minutáž: 45–60 min)

Kamera:

Ernest Vincze

Hudba:

Murray Gold

David Tennant, Billie Piper, Camille Coduri, Noel Clarke, Zoë Wanamaker, Sean Gallagher, Lucy Robinson, Anna Hope, Struan Rodger, Kevin Hudson, John R. Walker (viac)

Nathaniell

Bylo krásné pozorovat, jak se v prvním díle drželi tvůrci zkrátka a neukazovali doktora s novým obličejem moc často, aby si na něho diváci zvykali postupně. K charakteru, který měl začít představovat, je to ideální způsob. :-) ... Epizodní díly mají lepší kvalitu zpracování (snad až na - Kdo se bojí Chloe, kde se musela hlavní zápletka vycucat z toho, že je matka malý holčičky úplná p..ča) a až na jedno opravdu drobné zaklopýtnutí - viz. závorka - není co vyčíst. Rád bych ještě vyzdvihl jedinečnost dílu - Láska a nestvůry - který svojí odlišností výpravy oproti klasickým epizodám ukázal nový způsob, jenž opravdu zaujal... Stejně jako první série si i zde dali tvůrci tu práci pro slušnou přípravu půdy pro rozhodující finále a vpravdě nezklamali. Hádám, že právě finále a konec série několik lidí obrečelo a nedivím se. Rose byla pro spoustu lidí fajn. Ne, tady nemůžu níž než na 5* ()

filmmovier

2.série: Do ní jsem se dostal už po pár minutách. Vánoční speciál byl úchvatný a ve stejném duchu se vezl i zbytek sezony. Změna Doktora je k lepšímu - David Tennant překonává svého předchůdce naprosto ve všem, i ve vtipu a je to mnohem lepší Doktor a asi ani Matt Smith není lepší. I epizody byly super - originální zápletky, spoustu britského humoru i toho sci-fi napětí. Torchwood, královna Viktorie, Hlupákova lucerna nebo můj obzvlášť oblíbený kousek Láska a příšery stojí za trochu toho času.... A to finále bylo krucinál dramatické a srdcervoucí. Rose byla dobrá. Celkově určitě o stupeň lepší než první sezona. ()

sirien

Celá tahle série je mnohem vyrovnanější, než ta předchozí. Má míň "slabých" dílů a ty jsou spíš "ne moc zajímavé" než "špatné". Bohužel ale nemá ani žádné skutečně výrazně dobré díly - sice má také své tři top položky s jednou zajímavě weird epizodou a silným hororovým dvoudílem (s04, e08+09) a vcelku silné finále, ale oproti silné trojce a finále s01 to je prostě pokaždé trošičku horší. Celkově vzato šel seriál jako celek v s02 nahoru, ale na 5* téhle sérii pocitově nějak chybí ty fakt silné highlighty. ()

pytlák

Davida Tennanta jsem si zamiloval hned po jeho prvním výstupu a citování Lvího krále. Billie Piper je pořád skvělá a oproti předchozí sérii to drží více pohromadě. V celé sérii je minimum špatných dílů a výborné emotivní finále, Doktor si mě definitivně zaháčkoval 9/10 . Nejlepší díly: 2x04 - The Girl in the Fireplace, 2x08 - The Impossible Planet, 2x09 - The Satan Pit. ()

Vabr

Konečně nový doktor! Vyměnili toho de*ila a poslali sem někoho normálního. Nový doktor je o mnoho lepší a sympatičtější. Díly si kvalitu o doooost zvedly. O tolik stále ne, ale oproti první sérii jo. První díl je stejná sra*ka jak první série, ale skoro všechny ostatní už jsou dobrý. Minulost, přítomnost (až na 1.díl) a budoucnost jim jdou bravurně. Minulost není nudná a je o něčem. Přítomnost je taková normální. Budoucnost je ze všech nej. Láska a nestvůry byly úplně jiným stylem. NWM, co je to napadlo. Ani tam nebyl Doktor. Nechápu, proč má díl Kdo se bojí Chloe tak málo procent. Byl jedním z nejlepších a byl originální. Konec série je trochu hoax (vy víte v čem) a logika moc nedává smysl. SPOILER SPOILER SPOILER Rozloučení s Rose je hodně dobré. KONEC SPOILERU KONEC SPOILERU KONEC SPOILERU Zakončení se jim povedlo. VYHODNOCENÍ: PROČ TA BUDKA V 1. DÍLE NARÁŽÍ DO VŠEHO MOŽNÝHO, KDYŽ SE VRACÍ?! ()

• V epizodě se  Doktor (David Tennant) a Rose (Billie Piper) dostávají na základnu asteroidu kolem černé díry. Doktor říká, že černá díra do sebe zahlcuje všechno, i galaxie. To je chyba, protože černé díry jsou středy galaxie a mohou do sebe vtahovat maximálně sluneční soustavy. (vimanzen)