Pán času - Série 1 (2005) (séria)

Konec světa (S01E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia The End of the World

Pán času a Rose se tentokrát dostanou do budoucnosti na vesmírnou stanici, kde za chvíli uvidíme zánik Země. Jenže je tu menší problém a to ten, že se na stanici dostali škůdci. Odhalí je Pán času a Rose dřív, než bude pozdě? (Varan)

Milano33

TARDIS ("Time And Relative Dimension In Space") nám krásne predviedol, že je hodný svojho mena. V tejto epizóde sme cestovali naprieč časom a zabrúsili do vzdialenej budúcnosti. Doctor chcel ohromiť svoju spoločníčku Rose a tak jej ukázal, ako jej rodná planéta Zem postupne vyhasína a neodvratne sa blíži ku koncu. Posolstvom tejto epizódy bolo to, že všetko má svoj koniec. Keďže Doctor a Rose cestovali v čase niekoľko miliárd rokov dopredu, nie sa čomu diviť, keď sa ocitáme obklopený spoločnosťou rôznorodých a poväčšine dosť bizarných mimozemských rás. Na vesmírnej stanici však došlo k infiltrácii a následnej sabotáži a bolo práve na Doctorovi, aby všetkých zachránil. I napriek faktu, že sa nachádzame v budúcnosti, oprášená bola aj minulosť a konečne sa dozvedáme Doctorov origin. ()

MrMartinTm

Když jsem byl malý, Konec světa patřila k mým oblíbenějším epizodám. Teďkon, s odstupem času, si sice myslím, že má pár výrazných problémů, oproti Rose se stále ale jedná o poměrně dost vydařený díl. Tak zaprvé, nápad toho, že hned druhá epizoda seriálu nás zavede do daleké budoucnosti, konkrétně do výbuchu Slunce a zkázy Země, to je hrozně skvělá myšlenka, navíc poměrně dobře zpracovaná. Líbilo se mi celé to představování všelijakých bizarních příšerek, monster a mimozemských ras, které sice po téměř 20 letech od vydání trošku trpí na horší efekty a podivnější kostýmy, stále je to ale hrozně fajn. Strašně se mi líbil opět jakýkoliv rozhovor mezi Rose a Doktorem, které jsou tentokrát na trochu pesimističtější notě, ale jsou hrozně fajn. A také ten krásný kontrast mezi Rose, která poprvé v životě cestuje časem a zrovna do poměrně depresivního momentu jakým je právě zničení planety Země, a proti tomu Doktor, který se prostě přišel bavit a totálně si užívá tu párty zbohatlých mimozemšťanů, kteří se sešli, aby se na výbuch Země podívali, to je prostě mega funny :D Pokud bych měl něco kritizovat, tak jsou to asi efekty, které prostě nezestárly nejlépe, a co si budem, tahle epizoda na nich trošku stojí (ať už samotné záběry na vesmírnou stanici, tak nejrůznější mimozemšťané jako je Cassandra), a dále je tu ten největší problém, což je opět tempo, které je extrémně zběsilé a samotný příběh kolem sabotáže je hrozně rychlý a vlastně by tu ani nemusel být, protože je mega zbytečný - epizoda se klidně mohla jenom zaměřovat na Doktora a Rose, jak vedou různé rozhovory o zničení Země, a žádná zápletka o záchraně stanice nebyla třeba. Pořád je zde ale fantastický Christopher Eccleston v hlavní roli, jsou zde výborné a legendární scénky s tunou skvělých vtipů („vzduch z mých plic“; moment, kdy Doktorovi nějaký random mimozemšťánek předá vizitku) a překvapivě i dost velkou hromadou vážných scén. Jenom zpomalit to tempo a mohlo by to být fakt super. 7/10 ()