Mladý Kyu má vášeň jen pro pro detektivní práci. Navíc má i velmi slušné deduktivní schopnosti. Přihlásí se proto do detektivní akademie Dana Mohirika a společně s kamarády Minami Megumi s fotografickou pamětí, počítačovým géniem Kazumou, karatistou Kintem s nadlidskými smysly a tajemným Ryuem je zařazen do třídy Q. Společně budou řešit různé zločiny. Tantei gakuen Q je detektivní shounen seriál určený pro mladší diváky. (Subjektiv)

Brady

Tento seriál je ryze detektivní, takže pokud jste fanoušky tohoto žánru, určitě si tuto anime více vychutnáte. Přesto toto podařené dílko doporučuji všem. Vždyť anime seriálů, při jejichž sledování se musí přemýšlet, zase tolik není. Tak tedy zapojte své šedé buňky mozkové a vzhůru za záhadami! ()

Subjektiv

Tento seriál je zjevně určen pro mladší publikum. Ústřední pětice řeší různé závažné zločiny a jak je vidět z jejich složení (viz synopse), vzájemně se doplňují. Seriál podléhá sice určitým klišé, např. se neustále řeší záhada zamčeného pokoje, ale není to nijak nadmíru. Jelikož žánr detektivní není mou osobou příliš prozkoumán, nevím nakolik si půjčuje ze starších slavných děl. Odhad, ale vážně jen odhad, je, že hodně. Trochu mě zklamal závěr seriálu, kde se dedukce trochu poddala akci, více mě bavily jednotlivé případy. Ty jsou poměrně zajímavé a člověk má šanci si i sám něco vydedukovat, ačkoliv není zasvěcencem žánru. S úvažením cílové skupiny dávám slabší 4. ()