Animovaný satirický seriál, jehož jednotlivé díly jsou seskládány z několika epizod. Ty jsou vytvářeny nepříliš známými grafickými skupinami, které se nijak nebojí přijít s originálním stylem animace. Zatímco epizody jedné skupiny na sebe většinou tematicky navazují, se skeči jiných skupin nemají mnoho společného. Každý díl MONKEY DUST je pestrou směsí různých postupů animace a témat, které povětšinou bez servítků tnou do současných a často tabuizovaných témat, jako je například hysterický hon na domnělé pedofily. (Flarnytryl)

Artran

Humor z nejtemnějších, při kterém doslova běhá mráz po zádech. V první sérii například sledujeme vetchého pedofila, který chatuje se svými lolitkami po internetu, ale bohužel mu výslednou schůzku vždycky zhatí nějaká ta maličkost, protože se nedokáže pořádně "položit" do role teenagera. Monkey dust (což je vlastně slangový výraz pro andělský prach) je naprosto politicky nekorektní poetika osamělců, vyvrženců, zvrácených ubožáků či vrahů. A ti v pozadí tahají za nitky a roztáčejí sarkastický kolotoč politické frašky či multimediálních sraček. Opět doslova, protože v jednom díle napadne "geniálního" televizního analytika vysílat záchodové reality show. - - - Podobný seriál: I Am Not an Animal ()

Ajantis

Slunce je stále na obloze, v parku si hrají děti a prohánějí se roztomilá zvířátka, v celém městě se nic zvláštního neděje. Ovšem po setmění se situace mění; na domech se rozblikají desítky poutačů lákajících dovnitř všelijaké zvrhlíky, děti zdemolují houpačky a zapálí křoví v parku, z děr vylezou krysy obrazné i doslovné. Vítejte na odvrácené straně světa. Monkey Dust se hemží bizarními a perverzními charaktery, které sice přes den na ulici nepotkáte, ale kdo ví, co se stane po setmění s lidmi, kteří vás denně míjejí na chodbě paneláku, v práci... nebo právě píší tento komentář? :--} Clive, který se každý večer schlíple plouží ulicemi a doprovází jej jen melancholická skladba Goldfrapp, se po dotazu své ženy „Kdes zase byl, Clive?“ celý rozzáří, jen aby jí převyprávěl děj další knihy či písně, kterou slyšel bůhví kde. Nebo stydlivý Geoff, netoužící po ničem jiném než provedení (své první) felace jinému muži. Snaží se seč může, navštěvuje kurzy zvyšující sebevědomí, hraje na trenažéru „seznamování se na veřejných záchodcích“, ale není to nic platné – inspektoři EU jsou všude a ponižujícím způsobem zkontrolují jím nabízené služby. Nejde jen o stroje na generování smíchu, k mnoha protagonistům jsem si vytvořil osobní vztah a když se v další epizodě objevil pohled na opevněnou věznici s nejvyšší ostrahou, věděl jsem, že se dozvím další část příběhu sériového vraha Ivana Dobskyho (a jeho světle-temného přítele Mr. Hoppy), a měl jsem pocit, jako bych se měl po dlouhé době setkat se starým známým. Seriál je napěchován geniálními momenty, někdy roztomilými, jindy mrazivě drsnými či třeskutě vtipnými. Excelentní je kresba i animace; různé příběhy mají svá vizuální i hudební témata a vrcholem jsou kamerové přelety nad našimi hrdiny, kteří se po dlouhém dni konečně ubrali k – ať už klidnému či neklidnému – odpočinku, které se občas objeví v závěru epizody. Bohužel třetí série je slabší než předchozí; částečně se odklání od životů výrazných jednotlivců (v plné zbroji je jen The Paedofinder General) a větší roli hrají obecná témata jako politika, terorismus či válka, což jednak úplně nekoresponduje s původní atmosférou a jednak prostě není tak dobré ani vtipné. Třetí část jsou slabé ****, seriálu jako celku však plné hodnocení udělím. Vždyť jsem díky němu poznal tolik nových přátel... ()

Daae

Tak tohle je pro mě fascinující počin. Z mého pohledu Monkey Dust není komediální a když už, tak pouze hodně tvrdá a hrubá satira. Slepenec skečů ze života nejrůznějších individuí, které se pohybují po Velké Británii. Postavy se objevují i v dalších epizodách, kde můžeme opakovaně pozorovat obdobné situace v jejich životě a snad v tomhle spočívá ten humor: Znova pozorujeme Ivana Dobskyho, který propuštěn z vězení skáče na Mr. Hoppy za radostné reklamové písně; znova vidíme nadějného tatínka pokořeného osudem, když jeho synáček Timmy pokaždé vytasí pěknou historku o svém novém tátovi; znova odporný, vysušený a hnilobný pedofil láká po internetu děvče, aby se s ním tajně sešlo; pokaždé se vrací zdeptaný Clive the Liar za stejné písně, aby vytasil novou historku své ženě o tom, co dělal, a inspiruje se zápletkami nejrůznějších filmů a písní ... Tito lidé jsou tragičtí v tom, že sami nehýbou svým štěstím a nechávají se letargicky unášet dál. Nedokážu přesně vyjádřit proč, ale tento seriál mě strašlivě baví, nebude však pro každého. Chce to silný žaludek, smysl pro černý humor a zájem o nejrůznější animační styly, které se zde střídají a seriál oživují. Z postav mě asi nejvíce dostal Ivan Dobsky, jehož příběh mi již od prvního skeče přijde strašně psycho. Jo a úvodní píseň od Eels jsem si dokonce musela dát jako vyzváněcí tón :) ()

gpx

Někdo si s tím dal určitě hodně práce, vizuálně moc pěkná podívaná, ale celkový výsledek rozhodně není nic co by bylo "mým šálkem kávy". Humor je to specifický, nicméně v mých očích trapný. Jedna * za grafické zpracování. ()

Flarnytryl

Pro diváka náročný, ale nesmírně zajímavý seriál. A to nejen mnohdy neotřelým způsobem animace. Monkey Dust zaujme i dusnou a temnou atmosférou, kde Vás některé skeče spíš dostanou do deprese než by Vás rozesmály. Seriál ale přesto dělají nejvíce zajímavým zvolená témata, se kterými se jen tak někde nesetkáte - malá ukázka (s českými titulky). Naneštěstí ne všechny skeče jsou povedené, ne všechny jsou zábavné nebo alespoň zajímavé a proto neuděluji plný počet hvězdiček. ()