John Wayne jako Stony Brooke, člen trojice říkající si "Mesquiteers", pomáhá chudé rodině Parkerových v boji proti místnímu politikovi Joe Balsingerovi (LeRoy Mason), který prodává pracovní místa za peníze a se svými muži tyranizuje městečko. (ilclassico)

kaylin

Ze začátku jsem si myslel, že by to mohlo být celé o tom, jak se tři chlapi snaží přežít v bouři, ale je pravda, že to jsem byl dost naivní. Tady musí jít o nějakého lidského záporáka. Na to nakonec došlo, a tak snímek sklouzl do takové té waynovské klasiky z jeho počátků, kde jsou film sice zábavné, ale celkem snadno zaměnitelné. ()

ilclassico

Sociálně-kritické drama ze života zemědělské chudiny na západě. Aby člověk zajistil rodině potravu k přežití, je nucen krást a stát se psancem před zákonem. No je tu ještě společenská mašinérie, před kterou není úniku... Ne, nebojte se. Stále jsme ve westernu. Snímek je o něco málo pitomější, než jiné filmy Johna Wayna z tohoto období, ale pochvala to není. Scéna honu na člověka za asistence přímého rozhlasového přenosu tomu dává tu správnou korunu. V rámci žánru za 2. ()