Film je věnován památce Vigilantes (jednotlivec nebo skupina, která se zavazuje k vymáhání práva bez zákonného zmocnění), kteří bránili a ochraňovali před loupežnými nájezdy kočovníky se stády dobytka. Během jednoho přepadení je vyvražděna rodina Wyattů a přežijí pouze jejich dva malí synové John a Jim. Osud však oba bratry rozdělí, neboť malý Jim je bandou unesen. Oba sourozenci se znovu setkávají po dvanácti letech, když už jsou z nich mladí a statní muži, přičemž každý stojí na opačné straně barikády. John na straně dobra hájí se svou skupinou Singing Riders všechny kočovníky v poušti a touží po pomstě a nalezení svého bratra. Jim se stal jedním z banditů a přepadá se svými kumpány kolony vozů, krade dobytek a jeho šéfem je člověk, který stál za tehdejším přepadením, které mu i jeho bratrovi změnilo život. Dozví se oba mladíci, že jsou ztracenými sourozenci? Půjdou si vzájemně po krku, nebo se jim podaří pomstít smrt svých rodičů? (cheyene)

liquido26

2,5 John Wayne vede jakousi domobranu nazvanou Zpívající jezdci a zatýká s ní bandity a přitom hledá toho, který před několika lety zavraždil jeho rodiče a unesl bratra. ___ Hodinové béčko, od kterého se nedá čekat nic jiného než průměrná zábava. Začátek byl docela svižný a bavil, ale ke konci snímku dosti výrazně docházel dech. ()

Mol

V této době se točily skvělí filmy, bohužel westerny ještě ne. Akční scény prostě nedokázali udělat nějak živější, aby to všechno nevypadalo tak nudně a to se týče samo sebou i zvuku. Při záběrech, kde se jen banda lidí kolem sebe točí na koních slyšíme výstřely, které se podobají praskající kukuřici v mikrovlnné troubě. Dalo by se to přehlídnout, když vezmeme v potaz dobu vzniku. Jenže kvalitu snímku nenajdeme ani v hraných scénách, kde pocity a rozhovory lidí jsou na amatérské úrovni a my víme, že v téhle době už to natočit lépe uměli. Jako příklad dám filmy s Clark Gablem, takže ani na této úrovni není ve filmu kvalita. Vím však, že firma Republic Pictures točila nízko rozpočtová béčka, ale ani to je neomlouvá od diletantství a přeci jen se mohli trochu víc snažit, když už tu byl John Wayne. Je to zkrátka film, který i když nikdy neuvidíte, tak o nic nepřijdete. Já jsem ho viděl a nelituji toho. Dokonce si myslím, že pokud by ho někdy dávali v neděli po obědě a já byl tou dobou u rodičů, tak že bych se na něj s tátou klidně rád znovu podíval. ()

cheyene

Pro staré westerny s Johnem Waynem mám zkrátka slabost, takže dávám plný počet hvězdiček a je mi jedno, že se někomu můžu jevit jako blázen. Westward Ho je poutavý příběh o tom, jak osud rozdělil bratrskou dvojici a každý z nich se ocitl na opačné straně zákona. Zub času se do tohoto snímku znatelně zahryzl, ale určité napětí, romantika, atmosféra a idyla starého dobrého Západu je tu stále cítit. ()

Martin741

Tento kvalitny star  western som objavil len vdaka tomu, ze som vymenil vatovo plane filmovo teoreticko kokotie plky za filmovu prax   : 77 % ()

• Jednalo se o teprve třetí film nově vzniklé společnosti Republic Pictures. (Mol)