Pastviny a napajedla starého Winterse nedají spát podvodníkovi Gentrymu, který naoko žije v sousedství jako spořádaný farmář. Najatý zabiják má tvrdohlavého Winterse odstranit, když se nechal slyšet, že ranč za žádných okolností neprodá. O připravované vraždě se však dovídá mladý Ted Hayden, který už dvanáct let v kraji marně pátrá po vrahovi svých rodičů. Jejich smrt se totiž také někomu náramné hodila. Dokonce to vypadá, že stará historie je té dnešní v lecčems podobná... (Densy Home Video)

Martin741

Velmi stary, pomaly 90 rocny western, u ktoreho si clovek perfektne oddychne. Pekne sa ten pribeh potom rozpletie, na to si vsak divak musi pockat : 90 % ()

kaylin

Taková pěkná klasika, která má ale docela dobrý příběh, jenž se točí kolem toho, že Waynova postava nemá rodiče, protože ti kdysi zahynuli. Jako správný desperát, ale takový ten waynovský, se vydává na cestu, aby zjistil pravdu o své minulosti a o svých rodičích. Zábavné, svižné a tak trochu to, co očekáváte. ()

cheyene

Vím, že 5 hvězdiček je přemrštěné hodnocení, ale jak jsem již několikrát zmínil, já tyto staré Waynovy westerny můžu a za velmi příjemné a nenáročné strávení 54 minut u tohoto snímku dávám plný počet. Tento příběh je opět založen na podobné zápletce jako všechny ostatní z této doby, avšak nabízí ještě zajímavé pátrání po minulosti hlavního hrdiny. Do temných stránek Tedova života se postupně vnáší světlo a celý příběh je rozuzlen. ()

Flego

Keď motyka vystrelí, aj režisérovi Robertovi N.Bradburymu sa podarí natočiť aspoň priemerný snímok. Lone Star si veselo šliape v hodinových filmoch, úroveň je však diskutabilná. Tu to zachraňuje prítomnosť Johna Wayneho a samotný príbeh, ktorý má zaujímavé črty. ()

• Existuje aj počítačom kolorizovaná verzia. (westerns)