Při pátrání po neteři starého přítele nalézá Rod Drew ve srubu ztraceném uprostřed kanadské divočiny ostatky neznámého zlatokopa. Ten ještě dnes v ruce drží mapu svého naleziště. Rod chce cenný plánek uložit do trezoru v blízkém Wabinoshi, avšak neunikne pozornosti místních banditů, kteří jsou mu pak neustále v patách. Když konečně objeví zlatý důl, nalezne v něm kromě pokladu i zažloutlé fotografie neznámé dívky. Je to ona, po jejíchž stopách se vydal ... ? (Densy Home Video)

kaylin

Další levní klasika s Johnem Waynem, kde už vás ten hudební doprovod, který se nesmírně opakuje, může trochu štvát, ale já jsem z něj měl docela radost. Je to takové nostalgické a to jak z hlediska filmového, příběhového, tak i hereckého. Tady se prostě točilo jen pro zábavu a možná i trochu pro ty peníze. V dnešní době už převažuje zábava. ()

cheyene

Škoda, že jsem tento western nemohl vidět v kolorizované verzi a s dabingem Pavla Soukupa. Kdysi byly tyto staré westerny distribuovány do ČR a prodávány na VHS kazetách. Několik jich mám a díky nim jsem pro období rané Wayneovy tvorby získal slabost. Cesta do neznáma není výjimkou. Jednoduchý příběh, spád, pěkné prostředí,...zkrátka super westernová oddechovka. ()

Evosheek

Pěkný film, ale některé scény na mne měli ambivalentní účinek, tzn. že napínavé scény působily zároveň úsměvně. Avšak velmi vysoce hodnotím účes a kukuč Johna Wayna. ()

Flego

Nie žeby išlo o výnimočnú záležitosť, ale tento nízkorozpočtový snímok ranej doby Johna Waynea patrí asi k tomu najlepšiemu, čo vtedy natočil. Film má rýchle tempo, prívetivú minutáž a je nadupaný akciou. ()

Martin741

Lacny Western z 30. rokov s Johnom Wayne om. Vysoke hodnotenie davam hlavne kvoli tomu, ze mnohi tu nadhodnocuju dementalne picoidy ako morte a Venezia, Loni v Marienbadu a tu zumpu Hiroshima Mon Amour  : 80 % ()

• Film je možné zdarma stáhnout z neziskové digitální knihovny Internet Archive. (Terva)
  • Horské scény se natáčely v Devils Postpile National Monumemt v Kalifornii. Dále pak natáčení probíhalo v King Canyon National Park a Sant Bernardino National Forest v Kalifornii. (Terva)