Sourozenci Jusua a Rozeta jednoho dne probudí démona, ale neutečou, neleknou se - naopak Rozeta mu nabídne svačinu, protože vypadá hlavově. Tím se seznámí s hříšníkem Chronem Crusadeem, démonem, který přišel o rohy, a tím i o svou velkou moc. Všichni tři se stanou přáteli. Jenomže Josua je jedním z apoštolů a démon Alion, který mimochodem připravil Crona o jeho rohy, má o něj zájem. Dá mu uloupené rohy a Joshuu odvede. To by ale nesměl mít milující sestru, která ho chce za každou cenu zpět - i za cenu svého života. Čtyři roky o svém bratrovi jen snila, ale nyní to vypadá, že se objevila stopa. Rozeto, co uděláš? (Zíza)

Hitman_47

Začínám si připadat trochu divně, protože buďto mám asi čuch jen na dobré a opravdu excelentní kousky, nebo tomu vlastně vůbec nerozumim a proto plichtím každému anime po 5 hvězdách. Chrono Crusade si je ale určitě zaslouží...námětem může (ale opravdu jen trošku a velmi nenápadně) připomínat jakousi náboženskou verzi Hellsinga (tady to je akorát ďábel ve službách dobra). Jediné, co by člověka mohlo u tohoto anime trošku "vyvádět z míry" je malá apoštolka, která je neuvěřitelně infantilní a holt vás bude asi ze začátku trochu srát...ale naštěstí i její charakter dozná jakéhosi vývoje a ke konci už nebudete mít chuť ji zabít :) Když už jsem nakousl ten konec....tak slabší povahy by se měli před sledováním dvou posledních dílů nadopovat uklidňujícími prášky a hromadou kapesníků, jelikož takhle silnou emoční vlnu byste nemuseli ustát.. ()

Mortemiss

Třetí anime, které mě donutilo koupit si mangu. Po jejím přečtení musím smutně konstatovat, že příběh, který nám ve hrané podobě servírují je až žalostně povrchní a konec o dost ochuzený. Nicméně je to stále nadprůměr v porovnání s ostatními. PS.: V manze mají osudy některých postav Happy End. Obzvlášť se mi líbí ten Rosette a Chrona. ()

Idaho

Přiznávám se, že tento seriál hodnotím bez znalosti původní manga série, která je hodnocena jako jedna z nejlepších manga komixů všch dob. Naopak, jeho převod do animované podoby se prý vůbec nepovedl. I tak povedná směs biblických motivů a akce, zašmodrchaný děj tak typický pro japonskou mangu se mi docela líbila. edit 8.5.2007. Dostala se mi do ruky manga a musím napsat, že seriál je povrchní až hanba! 50% ()

prome

První polovina seriálu naprosto nezáživná a bez štávy (vydržel jsem jen díky tomu, že jsem neměl nic jiného a nechtělo se mi nic hledat). V druhé půli kvalita stoupá, ale ne do nějakých závratných výšin. Závěr je sice napínavý, ale strašně předvídatelný. Musím také zmínit, že mangu jsem nečetl, ale po komentářích možná přečtu. ()

Hees

Pôsobivé a smutné anime. Hneď som nasadol do idúceho vlaku a minulosť postáv som sa dozvedel neskôr. Nie vždy tento spôsob sedí ale v tomto prípade sa mi to páčilo. Rozeta mala úžasnú osobnosť a ako to už býva, keď je jeden človek taký ako Rozeta, hodí sa k nej osobnosť ako Chrno. V strede toto anime trocha stráca dych, aby potom ku koncu mohlo úžasne gradovať. Odporúčam. ()