John Brant byl uvězněn za vraždu, kterou nespáchal. Z vězení uprchne a dostane se daleko na západ, kde se poté, co upláchne místním mužům zákona, přidá k bandě desperátů. Brant zjistí, že ’Jones’, jeden z členů bandy, s nímž se spřátelil, sice spáchal vraždu, za kterou šel sedět Brant, ale nevěděl, že za ni byl někdo odsouzen. Brant je ochoten odpustit a zapomenout, ale neuvědomuje si, že ’Jones’ se nejen zamiloval do hezké mladé prodavačky stejně jako Brant, ale začíná mít tušení, že Brant ve skutečnosti žádný zločinec není. (Filmbox)

cheyene

Cesta do Sagebrush. Pět hvězdiček? Asi si řeknete, že jsem blázen. Možná. Mé vysoké hodnocení má ovšem spíš kořeny v náklonnosti pro tyto staré (občas) zidealizované westerny, v nichž se mladý Wayne prohání na koních, balí holky, nebojácně skáče na koňský hřbet a rozdává rány svými tvrdými pěstmi. Sagebrush Trail je dalším z filmů, který splňuje tato kritéria. Perfektně jsem si u sledování odpočinul a vychutnával si atmosféru tohoto starého snímku. Objektivní hodnocení by nepřevýšilo 4*, ale za srdeční záležitost přihazuji i tu poslední. ()

liquido26

Další westernová jednohubka s Johnem Waynem, kterou vyprodukovala společnost Lone Star. Docela iritující je ten všudypřítomný šumící zvuk (už bych si mohl u těhle starejch filmů zvyknout :-)) ()

kaylin

Na první pohled jen další film s Johnem Waynem ze 30. let, ale je vidět, že tu byly snaha o příběh, který se celkem povedl, i když i na svou dobu je tradiční. Tvůrci se ale celkově snažili, což se promítlo například do toho, jak se tu používá humor, který mě celkem dostal a já jsem se musel několikrát nahlas smát. Některé scény se opravdu povedly. ()

Martin741

Presne ako pise cheney -  Wayne skace, striela, mlati zloduchov, bali krasne baby - do toho ako pise oficialny distributor - banda desperatov, vysetrovanie vrazdy  ... a ja som maximalne spokojny   : 77 % ()

curil

Jeden z lepších westernů Johna Wayna natočených v začátku jeho filmové kariéry a také jeho druhý film pro produkci Lone Star. Příběh je od počátku plný akce, probíhají honičky, přestřelky, rvačky, nechybí milostný motiv. Má i smysluplný děj na svou dobu s originální myšlenkou o přátelství dvou mužů, které spojil osud. Přitom jeden z nich netuší, že uprchlý vězeň byl odsouzen za zločin, který spáchal on. Neví ani, že vůbec někdo byl za spáchanou vraždu ve vězení. Jsem také rád, že Waynovy filmy unikly kolorování, alespoň Filmbox uvádí černobílé verze. Film je někdy uváděn pod názvem "An Innocent Man" - Nevinný muž. ()