Zdá se, že v zákulisí slavného rodea v Daltonu není všechno v pořádku. Jezdci, kteří nepatří mezi vyvolené a mohli by svou dovedností ohrozit favority, záhadně umírají na otravu hadím jedem. John Weston to s divokými mustangy umí a tak ho federální marshall požádá, aby se sám přihlásil do závodu a přišel záhadě na kloub. Kdo stojí za celým podvodem? (Densy Home Video)

kaylin

Prostředí rodea je alespoň trochu oživení, navíc místy je to celkem drsné, takže to rozhodně stojí za kouknutí, i když ten začátek je prostě stejný. Samotný jezdec, osamělý v krajině, trochu si prozpěvuje hlasem, který patří kdoví komu, až nadejde chvíle něco řešit a nejspíš se stát i obviněným, i když je člověk nevinný. ()

Mol

IT WILL INTERFERE WITH MY PLANS! Špionážní akční western se spoustou autentických záběrů rodea. Jestli na tomhle filmu bylo něco nadprůměr, co bych vypíchl, tak rozhodně krásná slečna Carterová, která když zrovna jel John Wayne na mezkovi, byla vlhčí než chlapík co se tam někde polil pivem a pak scénu závěrečné rvačky v bezpečně vypadajícím rybníčku, který byl jisto jistě plný ráčků, kteří mohli kdykoliv zaútočit svými malými klepítky. To byl adrenalin panečku. ()

vypravěč

Charakteristický raný western, který vyniká svižností, naivitou a pestrostí – a ovšem také příznačnou atmosférou, jíž nedosahuje ani tak montáží filmu s dokumentárními záběry z rodeí, jako naprostou absencí scénické hudby. Ta zde krom úvodní kovbojovy písně a závěrečných tónů nezazní a děj doplňují všemožné zvuky prostředí. Tento postup by mohl založit temnou, realistickou náladu, nicméně tu zcela vylučuje idealizující konstrukce hlavního hrdiny, dokonalého muže Západu, nejednou připomínajícího svým důvtipem (i neskutečností) Léona Cliftona. Opět rodokaps, nicméně tentokrát „čtivý“ - současně napínavý, vtipný, okouzlující – a s notným kouzlem nechtěného. ()

RHK

Laciná poloamatérsky natočená westernová detektivka z roku 1934 se začínajícím Johnem Waynem v roli superdetektiva, superstřelce a superskokana. Na začátku jede Wayne romanticky na bělouši, pěje píseň a hraje u toho na kytaru. Pak zjistí, že má v peněžence jen poslední minci, takže začne hledat práci. A hned dostane úkol dělat tajného agenta pověřeného likvidací bandy ovlivňující rodeo. Dál jen doplním, že scény typu "John Wayne projel kolem na koni" a "jiní jezdci projeli kolem na koni" zabírají dobrou polovinu filmu, dalších 10 minut pak zabírají krávy :). Hodně smíchu ve mně vzbudilo také několik desítek indiánských náčelníků na přehlídce rodea - víc náčelníků - výpravnější fim :-), no a korunuje to naivní love story s dívkou na té správné straně zákona. Bod dávám za příjemnou stopáž 55 minut (když na delší film už došly nápady) a druhý za povedené akční scény. Ukázka : http://www.youtube.com/watch?v=rmGmfKlem4U ()

rikitiki

Ranná Wayneovka natočená za laciný peníz a s typickými vlastnostmi Wayneových film z tehdejší doby: naivní, dějově dokonce až hloupá, bez napětí nebo zajímavých charakterů. Detektivní zápletka z prostředí rodea je průzračně ubohá. Lister z Červeného trpaslíka by řekl: „Vždyť je to prosté jak bulharská striptérka!“ Prostě jen odsýpá děj určený nejspíš dospívajícím klukům. Přiznávám, tu třetí hvězdu jsem dala jen za to, jak je film stařičký. /1. 6. 15./ ()

• Existuje aj počítačom kolorizovaná verzia filmu. (westerns)