Šťastný Texasan

• Česko John Wayne: Zlatá řeka (viac)

Starý Jake kdysi Jerryho Masona učil líčit pasti a sedlat mustangy. Teď je z Jerryho chlap jako hora a vrací se na Jakeovu farmu, která chátrá před očima. Když oba muži náhodně narazí na bohatou zlatou žílu, zdá se, že Jake Benson bude moci dobře zajistit vnučku Betty, která se má co nevidět vrátit ze studií. Štěstí starého Texasana však netrvá dlouho. Jednoho dne se ocitá za mřížemi, protože je obviněn z loupežné vraždy. (Densy Home Video)

Martin741

Westerny doslova milujem a hoci v 30. rokoch minuleho storocia boli doslova v plienkach, uz vtedy bolo jasne, ze maju to najlepsie nielen pred sebou, ale ze sa vo westerne zrodila legenda - John Wayne. A vyvoj  v dalsich rokoch tomuto vyroku dal za pravdu. Zlata bana a zejeby okolo toho povazujem za perfektny namet na film. Apropo, ked hladate prazaklad akcnych filmov, trafite na westerny ci chcete alebo nie   : 77 % ()

Flego

Westerny Johna Wayneho od Lone Star Production sú na jedno kopyto, tu sa mi zdalo, že sa so scenárom aspoň trochu pohrali. Priemerný snímok je dnes zberateľskou raritkou populárneho herca. Piata recenzia. ()

Mol

REMEMBER, I'M SUPPOSED TO BE DEAD! Viděna kolorovaná verze s přidanou fantastickou hudbou. Roztomilé dílko o dvou zlatokopech, kteří musí čelit mrchožroutskému výkupčímu zlata. Navíc pro mě jubilejní 60 film s panem Waynem, kterému tak skvěle sekunduje Gabby. ()

cheyene

Překlad = Šťastný Texasan __ Další vynikající klasický americký western s omezením krvavosti a brutality. Stáří snímku mi vůbec nevadí...Zápletka je skvělá, je zde výborný John Wayne a objevuje se tu i trocha humoru... ()

kaylin

Další westernová romance s Johnem Waynem, který je prostě tak velký sympaťák, že mu i odpustíte tyhle westerny, kde se násilí odbývalo vždycky hodně rychle. Rvačky vyznívají celkem groteskně, což ale snímku přidává na kráse, alespoň z hlediska tolikaletého odstupu. Jake to nemá jednoduché. Je starý a zadlužený. Mladý Jerry (Duke), z kterého je pořádný chlap, mu trochu pomáhá. Musí, protože Jake je obviněn z těžkého zločinu. Kvalitativně podobné jako "Born to the West", ale přece jen mi to přišlo místy zábavnější. ()

• Film je tiež k dispozícii v počítačovo kolorizovanej verzii. (westerns)