Ctižádostivá Jenny Blake (Joan Blondell) se vždy chtěla dostat mezi vyšší společnost. Povede se jí to, když přesvědčí Stephena Aldersona (Philip Merivale), aby si ji vzal. Muž pochází z vážené rodiny, ale je alkoholik a hráč. Manželství uzavřené jako obchodní dohoda neskýtá naději na lásku. Jenny je přesto spokojená, protože dosáhla vysokého postavení. Rodina jejího muže je ale proti ní a dává jí nepokrytě najevo své opovržení. Přítel ze starých časů Jackson Morgan (John Wayne) se snaží získat Jenny zpět, ale ona ho odmítá a je stále oslněná světem takzvané lepší společnosti. (rikitiki)

rikitiki

Mrtvou a živou natočil Hitchcock o dva roky dřív a o více jak 100 % lépe. Bez toho by tento film nevznikl. Ze vzoru si vzal základní zápletku a zejména charakter uhrančivé démonické tety (v Hitchovi to byla hospodyně), která se občas zjevuje bez varování a vždy vyděsí. Aby nebyla nápodoba tak trapná, změnili trochu charaktery ostatních postav a pak přidal už jen inscenační neschopnost, když dramatické momenty ani neukáže. Nahradí je pak třeba titulky novin, které situaci popíšou, místo toho, aby ji film ukázal. Příběh se odehrává ve skocích, které neomylně vynechávají vše podstatné. Ale Johnu Wayne to v obleku sekne. ()

kaylin

Jako že mám Johna Waynea hodně rád, tak tenhle snímek mi nesedl. Nutno ale říct, že to vůbec nebylo kvůli němu, ale kvůli scénáři, který je prostě špatný. Celou dobu sledujeme něco, co se v posledních deseti minutách promění v kriminální drama, jež není ani trochu dobře zrežírováno. Nakonec ona ani ta romance, ani komedie nejsou velkou doménou tohoto filmu, který si asi celkem právem zaslouží zapomenutí. ()