Skupina techniků a stavebníků pod vedením Wedge Donovana (John Wayne) zažívá bezprostřední nebezpečí války. Neozbrojení muži, jejichž úkolem je zajistit a udržovat ropná pole, jsou vystavováni řadě útoků japonské armády. Když ovšem vzniknou ztráty na životech, požaduje Donovan, aby byli muži ozbrojeni. To ale vede k vnitřním svárům a eskalaci útoků. (MacGuffin)

MacGuffin

Pod vedením Wedge Donovana (John Wayne) zažívá inženýrská a stavební skupina bezprostřední nebezpečí války, když jsou vystaveni řadě japonských útoků. Muži jsou vlastně neozbrojeni a jsou nasazeni pouze k zajištění a údržbě ropných polí a vybudování přistávacích ploch. Když ovšem vzniknou ztráty na životech, požaduje Donovan, aby byli muži ozbrojeni. To ale vede k vnitřním svárům a eskalaci útoků... ()

kaylin

Když jsem poprvé viděl "Zachraňte vojína Ryana", byl jsem naprosto odrovnaný z toho, jak v tom filmu vypadaly akční scény přímo z bojiště. Silné, realistické. "The Fighting Seabees" tak realistické scény nemá, ale Američani prostě uměli natočit dobrý válečný film s dobrými akčními scénami. Tohle se mi na snímku líbilo rozhodně nejvíce. ()

rikitiki

Dívka mezi dvěma muži je povinná vějička na diváky, která není důležitá. Hlavně jde o zobrazení důležitosti nově vzniklého bojovo-stavebního oddílu - SeaBees. Je to čistá ideologie, která patrně vznikla v hlavách náborářů. Nic proti, v době vzniku filmu to bylo potřeba, ale opravdu se museli ďábelští Japonci, vždy když podloudně útočili ze zálohy na americké chlapce, tak šíleně usmívat? No, asi museli. V průběhu války asi nebyl čas na nějaké jemné nuance, Japončíci byli prostě hnusné zbabělé krysy a armáda potřebovala stavební dělníky, kteří to umí i se zbraní. ____ Přece jen ale mohl scénárista zvolit trochu inteligentnějšího hrdinu, než byl Donovan (John Wayne), jehož vojenská taktika byla na takové úrovni a vedla k tolika ztrátám, že vojenský soud by byl v jeho případě ztrátou času, takže by měl jít rovnou ke zdi. /7. 9. 14./ ()

majo25

Silne patetický vojnový film o skupinke polostavbárov-polovojakov v Tichomorí počas vojny s Japoncami. Staroamericky patetické a americkým testosterónom nabujnené. Silné či komické hlášky, oslavné vojenské piesne, aby vojna vyzerala lákavo a bojovať za vlasť či pre ňu stavať, bola česť. Film sa až v závere, kedy naplno vypukne otvorený konflikt s (často škeriacimi sa) Japoncami (Američanmi prezývaných aj opice či zvery), dostáva do zaujímavejšej polohy. Keď buldozéry a žeriavy bojujú proti tankom a mŕtvoly po strete s bajonetami pribúdajú na jednej i druhej strane. Vojnové akcie sú dobre natočené a nastrihané nielen na svoju dobu. Wayne, síce nie vo westernových nohaviciach, ale už v 44-tom hral to, čo aj vo všetkých jeho nasledujúcich filmoch - vzdorovitého a hláškujuceho frajera. ()

Mol

YOU'LL KNOW MORE ABOUT IT IN 24 HOURS THAN I DO, MISS CHESLEY!! Film je našlapanej a jede neskutečně když je u kormidla John Wayne. Pak se ale dostaneme do 40 minuty filmu, kde jap(b)ka začnou invazi na ostrov, kde se zrovna nachází náš construction battalion. Tři dělňasi (si neasi) stojí před bunkrem a kouří cigára nebo co to tam dělají a neslyší motor japonského Zera, který je pokropí kulometem. Jak hloupé. Pak všichni samo sebou naskáčou do buldozerů a jedou vstříc japonskému vylodění. Nejen že umírají jako syslové na poli během žní, ale navíc zhatí akci námořní pěchoty. To bylo opravdu do nebe volající. Film se naštěstí tady po tomto blackoutu začne pomaličku znovu rozjíždět a ke konci už je to čistokrevnej sprint. John mastí po hlavách Japonce pažbou, kuchá je bajonetem, vyhazuje do vzduchu granátem a jako tečku na závěr je chce všechny usmažit, jako Colonel Sanders svoje kuřata. V tomhle závěrečném masakru nesmím opomenout scénu, kde bagrista do svých spáru nabere dva kulometčíky. Z čelistí trčí jen nohy a z vrchu vyřvává v agónii nepřítel, kterého zmíněný bagrista popraví ránou z pušky. WHAT DID YOU SHOOT HIM FOR? I WAS AFRAID THE FALL MIGHT KILL 'IM!! Jelikož byla Amerika v té době ve válce, tak si tu nebere servítky a Japonce počastovávají slovy jako opice a vyobrazují je tu jako šílence, kteří se vyžívají v zabíjení. Mno a tečka na závěr? Connie ty jedna malá rajdo! ()

• Existuje aj počítačom kolorizovaná verzia. (westerns)
  • V tom čase sa jedná o najdrahší film spoločnosti Republic Pictures, ktorý stál 1,5 milióna dolárov. (westerns)