V Rattlesnake Gulchy vrcholí tradiční rodeo. Právě sem míří John Scott, který si dělá ambice stát se králem sezóny. Mezi vítěze slavnosti má být rozděleno 5.000 dolarů... Pořadatelé však odměnu cowboyům odmítají vyplatit, proto si John sám bere co mu patří. Krátce po jeho odjezdu z města je ale trezor vyloupen a pokladník zabit. Stopy Johna Scotta se stejně jako stopy neznámých zlodějů ztrácejí v poušti... (Densy Home Video)

kaylin

Chlapík z rodea (John Wayne) a gambler, jeho přítel, se ocitnou v nesprávný čas v nesprávném městě a jsou obviněni z toho, že sejmuli pokladníka. Tohle ale není všechno. Šerif v Poker City je nenechá vydechnout. Je to slabší kousek, celkem normální v rámci Dukovi tvorby, ale prostě si nemůžu pomoct, i ty normální kousky jsou u něj pořád ještě nadprůměrné. Přestřelky jsou hodně suché, ani sklo se netříští, ale tak na svou dobu je to vlastně klasické, nenásilné pojetí. ()

dopitak

V jednoduchosti je často síla, což ovšem není případ tohoto středněmetrážního snímku, který si s pojmy "napětí", "logika" či "zápletka" hlavu příliš neláme. Mladý John Wayne a jeho kumpán Eddy Chandler tak běhají sem a tam jako na divadle a věci se dějí přesně tak, jak je potřeba pro přímočarý postup. Rozlučte se s napětím, tento film ještě příliš připomíná nedávnou éru němého filmu (právě onou stavbou zápletky, ale i líčením herců a zvláště hereček). ()

cheyene

Samozřejmě z dnešního pohledu nemůže být o 5* řeč, ale na starých klasických westernech s Johnem Waynem má pro mě půvab ta naivita, jednoduchá zápletka, romantika, stále se opakující herci a oblečení, znamení pro promítače, aby vyměnil pásku, atd. Cesta pouští patří z těch starých westernů ze 30. let mezi ty nejslabší, ale jsem rád, že jsem ho viděl. ()