Kdykoli dostavník přejíždí littlefordský most, vyskytnou se problémy. Tentokrát veze výplatu velké důlní společnosti a dá se tušit, že oněm 4.000 dolarů "Puntíkovaný bandita" ani tentokrát neodolá. Přestože je šerif Hank ve střehu, trezor zájezdního hostince je ráno prázdný. Ochránce zákona přísahá, že místního desperáta dostane na šibenici, i kdyby to mělo trvat roky. Stejnou přísahu však složí i potulný cowboy John, který byl náhodným svědkem loupeže a je nedopatřením považován za jejího hlavního aktéra. (Densy Home Video)

Flego

John Wayne už v tomto období lietal z filmu do filmu. Boli to béčkové snímky, častokrát s mnohými chybami, ktoré sú známe s nemých filmov. Filmári sa učili, herci tiež, ale to neznamená, že by toto bol zlý film. Má šialené tempo, akceptovanú minutáž a sympatických hrdinov. ()

cheyene

Klasická waynovka ze 30. let, pro níž je charakteristické obsazování stejných herců, užívání stejných kostýmů, hudby, koně hlavního hrdiny, ale i prostředí. Moje hodnocení je jistě přehnané a neobjektivní, ale já mám zkrátka pro toto období Johna Wayna slabost. Snímky z této doby jsou plné dobrodružství, pohody, tehdejšího humoru, příjemných zápletek, naivních dialogů, romantiky a hrdinské akce. A přesně tohle mám rád. Dokonalá westernová oddechovka, v níž máme možnost sledovat filmové počátky jedné z největších ikon amerického západu. Pokud se dovede divák oprostit od znatelného stáří snímku a s tím i všech úskalí, co k tomu patří, má možnost zhlédnout idylické příběhy. Na závěr bych rád poznamenal, že většinu takovýchto westernů z 30. let jsem viděl ve svých snad 10-12 letech, kdy ve mně zanechaly hluboký dojem. Studenou ocel jsem poprvé viděl až v dospělosti a měl jsem tudíž obavy, zda mě dokáže podobně zaujmout, protože přeci jen pohled dětského diváka se liší a jak známo, nostalgie také dělá svoje. S čistým svědomím mohu konstatovat, že i nyní mě Bradburyho počin dokázal něčím okouzlit. Objektivní hodnocení 4*, avšak je to moje krevní skupina, tudíž 5*. ()

MickeyStuma

Ze série westernových rodokapsových počinů alá John Wayne třicátých let. Westernový aspekt se vším všudy v typickém Wayneovském zábavném kabátě. Kladný hrdina se zábavným parťákem vs. bandité, k tomu krásná žena a na správný western pěstní souboje, přestřelky, pronásledování a honičky. A především pro fanoušky westernových příběhů snímek, po tolika letech, stále funguje. Jako ty literární Rodokapsy. ()

kaylin

Na snímku je strašně moc vidět, že je ze začátku éry zvukového filmu, protože těch "hluchých" scén je zde velké množství. Zvuky jsou sosány následně, anebo je použita hudba, která by se celkem hodila i ke keatonovské grotesce. Nic to ale nemění na to, že zde snaha byla a John Wayne je skvělý mladý stejně jako starší. ()

Martin741

John Wayne lietal z filmu do filmu, mnohe z nich boli len beckove westerny. Tuna ide o typicky produkt westernov 30. rokov. Zapletka je tuctova, asponze obycajne dialogy prevladaju preto dam slusnych 69 % ()