Malá indiánská míšenka Nina má pro bandu vedenou Samem Blackem cenu 50.000 dolarů. Právě tolik totiž činí nájem z pozemků její zemřelé matky, Indiánky z kmene Osagů, využívaných státem jako bohaté naftové pole. Blíží se termín výplaty, je ale třeba nejprve najít Ninina otce, aby předložil dokumenty stvrzující vlastnictví půdy. Chris Morell, Ninin opatrovník, věří, že je chráněnčin otec stále naživu a že k němu dorazí dříve, než se to podaří hordě Blackových zabijáků. (Densy Home Video)

cheyene

Starý, klasický western s Johnem Waynem, kde se skáče na koně, střílí, potírá zlo a prohání se pod arizonským nebem. A takto to mám rád i přes zub času, který snímek ohlodal prakticky až na kost a šťavnatost je tatam. Tentokrát mě zaujala zranitelnost postavy Johna Waynea a také jeho opatrování malé indiánské dívky. Objektivně jsou to tak 3*, se subjektivním zabarvením dávám 5*. ()

MickeyStuma

John Wayne a jeho další hodinový western, který se tentokrát řadí mezi ty slabší. Rodokapsový háv to opět má, ale chtě nechtě, jakoby tomu něco chybělo. A nebo to bude tím, že se tentokrát jedná o vztah mezi kovbojem a malinkou napůl indiánkou? Těžko říct. Příběh má vše patřičné. Velké dědictví za předpokladu splnění určitého úkolu a k tomu bandu zlořádů, samozřejmě mající na ono dědictví zálusk. Co chtít k westernovému dobrodružství víc. No, v tomto případě snad delší stopáž a více rozvinutější děj. Dvacetiletý John Wayne viditelně stále neztrácí své ambice a dobře si to užívá. Snímek lehce úsměvný a bez patřičného napětí. Zkrátka a dobře, nejedná se opět o nic jiného než o další zábavně-westernovou povídku, která vlivem mladičké indiánky spíše inklinuje k westernu rodinnému. ()

kaylin

John Wayne v celkem dobrém příběhu, který se zaměřuje na to, aby se kovboj postaral o indiánskou dívku a našel jejího otce, ale také na to, že tu jsou banditi, kteří potřebují nakopat zadek. Je to klasické dílo své doby, všechno je řečeno dostatečně rychle, aby se nakonec mohl slavit čekávaný konec. Nic specificky výjimečného, prostě dobré. ()

liquido26

Zatím asi nejhorší béčkový western, který John Wayne ve 30. letech natočil. Padesátiminutový film postrádá zajímavý děj, napětí, no zkrátka všechno, co dělá western westernem. Některé postupy, které byly použity vypadají jako z němého filmu, což v roce 1934 už nevypadá dobře. Snímek se dochoval s poměrně dost nekvalitní zvukovou stopu. Díky tomu znějí všichni tak trochu retardovaně. No a zvláštní kapitolou je hudební doprovod, který se v několika scénách objevuje. Jedná se asi o tři nahodile se opakující hudební motivy, které se absolutně nehodí k tomu, co se zrovna děje. No zkrátka "delete" a vysypat koš. ()

• Film je tiež dostupný v počítačovo kolorizovanej verzii. (westerns)